بهترین ارده ایران کجا تولید می شود؟

کشور ایران، یکی از برترین کشورهای تولید کننده در زمینه ارده و حلوا ارده است که در منطقه خاورمیانه نیز از برترین های این صنعت، به شمار می رود. مرکز تولید بهترین ارده ایران که موجب رشد اقتصادی کشور در این زمینه شده، استان یزد می باشد. این استان در سال های متمادی توانسته به […]

کشور ایران، یکی از برترین کشورهای تولید کننده در زمینه ارده و حلوا ارده است که در منطقه خاورمیانه نیز از برترین های این صنعت، به شمار می رود. مرکز تولید بهترین ارده ایران که موجب رشد اقتصادی کشور در این زمینه شده، استان یزد می باشد. این استان در سال های متمادی توانسته به عنوان قطب تولید بهترین ارده کشور، مشغول فعالیت باشد و با تولید انبوه از این خوراکی خوشمزه و مقوی و صادرات آن، اقتصاد کشور را رونق دهد.

بهترین ارده متعلق به کدام شهر است؟

با وجود اینکه استان یزد به عنوان تولید کننده ارده شناخته می شود، اما نباید فراموش کرد که یزد این رونق و پیشرفت را مدیون اردکان است. شهرستان اردکان که در بخش مرکزی استان یزد واقع شده، در سال های اخیر توانسته در زمینه تولید و صادرات صنایع مهم از جمله صنعت فولاد، نساجی، صنایع بهداشتی و نیز از همه مهمتر صنایع غذایی پیشتاز باشد.
دو محصول مهم تولید شده در صنایع غذایی اردکان که این شهرستان را به یکی از برترین قطب های تولید ایران تبدیل کرده، پسته و ارده است.

همه چیز در مورد ارده

ارده که در زبان عربی به آن طحینه نیز گفته می شود، از مواد غذایی سالم و مقوی است که از کنجد کوبیده و تفت خورده به دست می آید. اساسی ترین ماده برای تولید ارده، کنجد است که در میان دانه های روغنی، از خواص و منابع غنی بیشتری نسبت به سایر دانه ها، برخوردار می باشد. دانه های کنجد به رنگ سیاه، سفید و یا خاکستری هستند که در این میان، روغن دانه های سفید مرغوبیت بیشتری را دارا هستند.

بهترین ارده ایران
کنجد با طعم شیرین، برخورداری از مواد لازم برای بدن و طبع گرمی که دارد، یک خوراکی انرژی زا برای بدن به حساب می آید. یکی دیگر از دلایلی که موجب ارزشمندی کنجد و استقبال از آن در تولید ارده شده، ارزش غذایی بالای آن می باشد. کنجد، حاوی پروتئین، پتاسیم، کلسیم، آهن و فسفر است؛ این خوراکی همچنین از  اصلی ترین منابع ویتامین ب ۱ محسوب می شود.

با دقت در خاصیت بی نظیر کنجد و ارده، دیگر دور از ذهن نخواهد بود اگر اردکان را به عنوان بزرگ ترین قطب تولید ارده ایران در نظر بگیریم و ارده تولید شده در این شهرستان را بهترین ارده ایران، به حساب بیاوریم.

تاریخچه تولید ارده

شهرستان اردکان که به معنای شهر مقدس هست، سابقه تاریخی و قدمت دیرینه ای دارد و از شهرستان‌های معروف استان یزد است. این شهرستان سابقا با نام «ارتاکاو» نامیده می شد و طبق آنچه که از شواهد بر می‌آید، معلوم می شود اردکان از گذشته تا به امروز در زمینه تولید خوراکی نام آور بوده است. تهیه ارده و حلوا ارده در ایران را به دوران صفویه و پادشاهی شاه عباس صفوی نسبت داده اند.
مورخان، ابداع ارده و حلوا ارده را متعلق به این دوران می دانند و معتقدند این امر مهم، در زمان وزارت شیخ بهایی محقق شده است. به نقل از تاریخ، در دورانی که ایران دچار جنگی زمستانه شد، به دستور شاه عباس صفوی، شیخ بهایی باید غذایی فراهم میکرد که حمل آسان و راحتی به میدان جنگ داشته باشد، نیازی به گرم کردن نداشته باشد و سرشار از انرژی باشد.
طبق دستور شاه بود که شیخ بهایی با همکاری جابر عصار که از متخصصان کنجد و شیره مویز بود، ارده را ابداع کرد؛ بنابراین از دوره صفویه به بعد بود که ارده در ایران تولید شد و بعد از گذشت سال ها، امروزه اردکان توانسته تولید و صادرات آن را بر عهده بگیرد.

قطب تولید بهترین ارده ایران

به گفته کارشناسان و مسئولان شهرستان اردکان، قدمت فرآورده ها و محصولات کنجدی ایران، به شهرستان اردکان بر می گردد. خط تولید روغن کنجد، حلوا ارده، شیرینی های تهیه شده از کنجد و از این قبیل خوراکی که در راس آنها، ارده به عنوان مهم ترین محصول شناخته می شود، همگی از مشتقات کنجد هستند که سال های اخیر به تولید روز افزون رسیده اند.

بهترین ارده ایران
در حال حاضر بیش از ۱۶۰ واحد صنعتی و سنتی در شهرستان اردکان مشغول فعالیت هستند و به تولید ارده باکیفیت و مرغوب می پردازند. در سال های قبل نیز بیش از ۵۰ واحد تولیدی مدرن محصولات کنجدی اردکان، در قالب بزرگترین مجموعه تولید ارده کشور در شهرک صنعتی این شهرستان، تاسیس و مشغول به کار شد.

بر اساس آنچه که آمار نشان می دهد، ۸۵ درصد کارگاه ها و واحدهای تولیدی محصولات کنجدی کشور، در شهرستان اردکان قرار دارد. اغلب محصولاتی که در کارگاه های اردکان تولید می شود، ارده و حلوا ارده می باشد؛ به بیان بهتر باید اشاره کنیم که در واحدهای تولیدی، با تولید ۵۰ درصدی ارده و حلوا ارده، تولید ۳۰ درصدی روغن کنجد و روغن ارده مواجه هستیم. دیگر محصولات تولیدی کارگاه های شهرستان اردکان نیز شامل ارده شکلاتی، شیرینی کنجدی، روغن ارده و نیز سایر محصولات و مشتقات کنجد خواهد بود.

روش شناسایی کیفیت ارده

چنانچه بخواهیم به بررسی علل و عوامل تبدیل ارده شهرستان اردکان به بهترین ارده ایران بپردازیم، باید به کیفیت محصول و طعم آن به عنوان دو عامل اصلی و حائز اهمیت در تولید ارده، توجه داشته باشیم. تمامی کارگاه های موجود در سطح شهرستان اردکان با رعایت استانداردهای کیفی اقدام به تولید محصولی کرده‌اند که حرف اول را در کشور و خاورمیانه می زند.
تولیدکنندگان ارده در اردکان، علاوه بر دو عامل یاد شده، عامل سومی به نام سبک تولید را نیز در تهیه ارده مرغوب و باکیفیت دخیل می دانند. به اعتقاد آنها تولید ارده با سبک ها و روش های مختلف، موجب افزایش کیفیت آن می شود؛ بنابراین به دلیل مشابه نداشتن سبک تولید ارده در اردکان است که ارده های این شهرستان، هیچ رقیبی در بازار ندارند.

بهترین ارده ایران

اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و می توان عامل دیگری در تولید ارده مرغوب را که مهم تر از این عوامل هست، برشمرد. به نظر می رسد وجود نیروهای انسانی متخصص و ماهر در کارگاه های تولید ارده و فرآیند تبدیل کنجد به ارده در شهرستان اردکان موجب موفقیت این شهرستان و تبدیل آن به قطب تولید ارده ایران، شده است. بهره گیری از نیروهای با تجربه و متخصصی که از سالیان گذشته به شکل سنتی به تهیه ارده مشغول بوده اند را باید اصلی ترین عامل پیشتازی اردکان در تهیه و تولید ارده مرغوب دانست.

کارگاه های تولیدی ارده

گارگاه های سنتی اردکان که مشغول تولید و تهیه ارده هستند، اغلب در بافت قدیمی این شهرستان و در بازارهای قدیمی قرار گرفته اند. در مقابل کارگاه ها و واحدهای تولیدی صنعتی و مدرن که بعد از کارگاه‌های سنتی قدم در عرصه تولید ارده گذاشته اند، با در نظر گرفتن زیرساخت های وسیع و بهره گیری از تجهیزات مکانیکی، چندین برابر کارگاه های سنتی ارده تولید کرده و آنها را در بازارهای داخلی و نیز نمایندگی های فروش ارده در سطح شهرستان اردکان و کشور، به عرضه می رسانند.

در ابتدای تولید ارده در اردکان که در برخی خانواده ها به صورت موروثی از نسل های گذشته به فرزندان و نسل های جدید منتقل شده است، این فرآورده مقوی و سالم، تنها در سطح شهرستان و نواحی اطراف آن به عرضه می رسید. با گذشت زمان، رونق ارتباطات و گسترش حمل و نقل گامی جدید در توزیع و فروش بهترین ارده ایران برداشته شد و قطب تولید این ارده مرغوب، توانست محصولات تولیدی خود را در سراسر کشور عرضه کند و به دست مصرف کننده برساند.

با وجود اینکه اردکان قطب تولید ارده را در دست دارد و مرغوب ترین ارده را تولید می کند، اما به دلیل وجود کارگاه های صنعتی و سنتی که در کنار هم به تولید ارده و مشتقات کنجدی می پردازند، برخی از این واحدهای تولیدی به دلایلی از جمله سبک تولید، رعایت استانداردهای کیفی، بهره‎گیری از ابزارهای مکانیکی، تجهیزات لازم و… توانسته اند در تولید ارده پیش قدم باشند و به یکی از برندهای معتبر در سطح کشور تبدیل شوند.

بهترین ارده ایران
این شهرت و نام آوری برای این دسته از کارگاه ها و واحدهای تولید ارده در شهرستان اردکان موجب شده تا همکاری و گسترش روابط تجاری با کشورهای خارجی نیز تحقق پیدا کند. به فراخور گسترش مراودات تجاری و همکاری ها، کشور رونق اقتصادی را تجربه می کند و اردکان نیز بیشتر از گذشته جایگاه خود را حفظ می کند. شهر یزد سوغاتی های معروف زیادی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

سخن آخر

یکی از پیامدهای تولید ارده در شهرستان اردکان این است که استان یزد قادر خواهد بود که با توسعه واحدهای تولیدی در سطح استان و فراهم کردن بستر اشتغال پایدار، از نیروهای باتجربه و متخصص بی شماری دعوت به همکاری کند و در این راستا با سرمایه گذاری بر روی این صنعت پر رونق می تواند خط تولید ارده را تا چندین برابر افزایش دهد.

در رابطه با مصرف کنندگان این فرآورده خوراکی نیز باید اشاره کنیم که در حال حاضر، حدود ۹۰ درصد محصولات ارده استان یزد در دیگر استان های کشور، به مصرف می رسد. در میان این استان ها، سه استان تهران، قم و خراسان رضوی به عنوان بزرگ ترین مصرف کنندگان ارده شناخته می شوند.
در زمینه صادرات نیز از چندین کشور می توان به عنوان مصرف کننده بزرگ ارده ایران، یاد کرد؛ کشور روسیه، آسیای میانه و نیز کشور عراق، خریداران این محصول مرغوب صادراتی هستند. کشور اروپا نیز کشور دیگری است که بخشی از محصول ارده تولید شده در اردکان، به این کشور صادر شده و به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *