چه نوع روغنی برای پخت و پز مناسب است

امروزه انتخاب روغن مناسب پخت و پز کاری دشوار است. فست فودها بیشتر از روغن سرخ کردنی استفاده می‌کنند. از لحاظ علم پزشکی غذاهای سرخ کردنی تائید نمی‌شود. در نتیجه بهتر است بیشتر از غذاهای بخارپز استفاده کنید. همچنین بیشتر بچه‌ها طرفدار غذاهای سرخ کردنی و فست فودی هستند. برای اینکه این مشکل را رفع […]

امروزه انتخاب روغن مناسب پخت و پز کاری دشوار است. فست فودها بیشتر از روغن سرخ کردنی استفاده می‌کنند. از لحاظ علم پزشکی غذاهای سرخ کردنی تائید نمی‌شود. در نتیجه بهتر است بیشتر از غذاهای بخارپز استفاده کنید.
همچنین بیشتر بچه‌ها طرفدار غذاهای سرخ کردنی و فست فودی هستند. برای اینکه این مشکل را رفع کنید باید روغن مناسب پخت و پز را انتخاب کنید. برای راحتی انتخاب شما، ویژگی‌های اصلی و انواع روغن‌های سرخ کردنی را در ادامه معرفی کرده‌ایم. با استفاده از آنها می‌توانید محبوب ترین غذاهای ایرانی را تهیه کنید.

ویژگی اصلی روغن مناسب پخت و پز

روغنی که استفاده می‌کنید در کنار خاصیت‌هایی که دارد، باید ویژگی‌های اصلی داشته باشد. دانستن برخی از این ویژگی به شما کمک می‌کند تا روغن مناسبی را انتخاب کنید. برخی از این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است:

رنگ‌روغن

رنگ روغن یکی از ویژگی‌های اصلی هر روغنی است که باید به آن توجه کنید. رنگ روغن سرخ کردنی باید در حرارت بالا تغییر آن‌چنانی نکند. اگر با یکبار سرخ کردن رنگ روغن به شکل قهوه‌ای و یا سیاه تبدیل شود، نشان دهنده کیفیت پایین آن است. اینگونه روغن از استاندارد و کیفیت بسیار پایینی برخورداراست.

عدم دود شدن روغن

یکی دیگر از موارد که باید در روغن سرخ کردنی وجود داشته باشد، تحمل در برابر دود است. اگر روغنی در حرارت‌های بالا بسوزد و یا تحمل نداشته باشد، مناسب پخت و پز نیست. در زمان خرید باید به این مؤلفه دقت کنید، زیرا غیر از این روغن به سرعت دود می‌کند.

آکرولئین در روغن

وجود آکرولئین در روغن باعث ایجاد کف می‌شود. زمانی که روغن داغ شود و کف کند، نشان دهنده عدم مرغوبیت آن است. اینگونه روغن‌ها برای پخت و پز بسیار نامناسب هستند.

سرخ کردن بیشتر از یک‌بار

اگر دقت کرده باشید برخی از روغن‌ها بعد از یکبار استفاده دیگر قابل استفاده نیستند. در نتیجه روغنی برای پخت و پز مناسب است که بتوان از آن چندین بار استفاده کرد. روغنی که بتوان از آن چند بار استفاده کرد، از نظر اقتصادی برای خانواده به صرفه است.
باید این نکته را بدانید روغن مناسب پخت و پز، روغنی است که چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین اگر با افزایش و یا کاهش روغن اکسید نشود و خاصیت خود را از دست ندهد، روغن مناسب پخت و پز است.
عمر مفید روغن بستگی به حجم مواد غذایی دارد که پخته می‌شود. به طور مثال اگر سرخ کردن مواد غذایی بیشتر از یک ساعت طول بکشد، عمر مفید روغن به پایان رسیده است. ولی اگر زمان پخت و پز شما ده دقیقه باشد، می‌توان از آن روغن چند بار دیگ استفاده کرد.

عدم سرطانی بودن روغن

اگر روغنی در حین سرخ کردن بوی نامطبوعی از خود ساطع کند، یک مؤلفه منفی برای آن حساب می‌شود. در نتیجه باید زمان پخت بوی نامطبوعی از خود منتشر نکند. برخی از روغن‌ها باعث ایجاد سرطان در فرد می‌شود.
اگر روغن در زمان سرخ کردن، باعث سوزش چشم و گلو شود برای مصرف نامناسب است؛ زیرا اینگونه روغن‌ها مستعد انواع سرطان‌ها هستند. فقط این مشکل برای روغن‌ها ارزان قیمت صدق می‌کند.

روغن زیتون، روغن مناسب پخت و پز

روغن زیتون جزو بهترین روغن‌ها برای سرخ کردن است. در این روغن اسیدهای چرب تک اشباعی به مقدار زیادی وجود دارد، به همین دلیل مناسب سرخ کردن هست. وجود این اسیدها باعث می‌شود روغن زیتون در دماهای بالا مقاوم باشد.
روغن زیتون به دلیل مقاوم بودن در برابر دمای بالا، نسبت به دیگر روغن‌های گیاهی دارای طرفداران زیادی است. همچنین طول عمر آن نسبت به دیگر روغن‌ها بیشتر است. این روغن مزیت‌های زیادی اعم از: مقاوم در برابر دمای بالا، عدم اکسید شدن و دود شدن دارد. روغن زیتون به دو صورت بی بو و طعم دار در بازار وجود دارد.
طی تحقیقاتی که صورت گرفت مشخص شد، روغن زیتون تا 24 ساعت پخت و پز دچار اکسیداسیون نمی‌شود. اگر زمان پخت و پز از این ساعت بگذر بوی نامطبوعی از خود ساطع می‌کند. با این بو شما متوجه طولانی شدن سرخ کردن می‌شوید. همچنین می‌توانید از روغن آووکادو نیز استفاده کنید؛ زیرا تمام خواص روغن زیتون را دارد.

 روغن بادام زمینی، روغن مناسب پخت و پز

روغن بادام زمینی یکی دیگر از روغن‌های سرخ کردنی است. این روغن نقطه دود بالایی دارد. در فرآیند پخت و پز این روغن از خود بوی خوشایندی ساطع می‌کند. همچنین در سرخ کردن مواد غذایی طعم آنها را تغییر نمی‌دهد. از آن می‌توان به طور مکرر نیز استفاده کرد. در این روغن چربی‌های غیراشباع به مقدار زیادی وجود دارد.
این روغن تا دمای ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد قابل سرخ کردن است. همچنین نقطه دود آن ۴۴۶ درجه فارنهایت است. طعم بی نظیر این روغن آن را به یک روغن پرطرفدار تبدیل کرده است.

روغن نارگیل بهترین روغن برای سرخ کردن

در روغن نارگیل مقادیر زیادی اسید چرب اشباع‌شده وجود دارد. همچنین از این روغن می‌توان در دماهای بسیار بالا استفاده کرد. این روغن دارای خواص زیادی است که آن را منحصر بفرد می‌کند. خواص آن شامل:

  • کاهش کلسترول بدن
  • افزایش متابولیسم بدن
  • کمک به سوزاندن چری شکم
  • باکتری کشی
  • و…

روغن کنجد

روغن کنجد یکی از روغن‌های گیاهی است که کمترین میزان بو را دارا می‌باشد. این روغن برای سرخ کردن مواد غذایی بسیار مناسب است. از روغن کنجد به عنوان ملکه روغن‌ها نام می‌برند. در آن ریز مغذی‌های فراوانی وجود دارد، در نتیجه برای سلامتی فرد کمترین ضرر را دارد.
روغن کنجد میزان روغنی که جذب مواد غذایی می‌شود را، کاهش می‌دهد. به همین دلیل یکی از روغن‌های سالم برای پخت و پز به حساب می‌آید. همچنین سرشار از ویتامین E است. کسانی که دچار چربی و فشار خون بالا هستند، می‌توانند این روغن را در برنامه غذایی خود جای دهند.

 سخن آخر

قبل از انتخاب روغن مناسب پخت و پز باید دقت کنید که آن روغن در برابر اکسید شدن مقاوم باشد. همچنین در حرارت‌های بالا تغییری در آن ایجاد نشود. در دفعات مکرر بتوان از آن استفاده کرد. نکته‌ای که باید دقت کنید، تغییر رنگ آن است. اگر روغنی بعد از پخت و پز تغییر رنگ بدهد، سرطان زاست و نباید استفاده شود.
علاوه بر آن ماندگاری بالایی داشته باشد. برخی روغن‌ها وجود دارد که می‌توانید از آن در سالادها نیز استفاده کنید. روغن کنجد، روغن زیتون جزو این روغن‌ها هستند. همچنین بهتر است از برندهای معروف خریداری کنید، زیرا از سالم بودن آنها اطمینان دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *