راه های کسب رضایت مشتری از شبکه های اجتماعی

برای هر کسب و کاری یکی از پایه های مهم برای ایجاد درآمد مشتریان هستند. سیاست های کلی شما باید بر این مسیر باشد که بتوانید مشتریان را از خدمات و یا محصولاتی که دارید راضی نگه دارید. این کار با روش های مختلفی انجام می شود که به عنوان مدیر یک کسب و کار […]

برای هر کسب و کاری یکی از پایه های مهم برای ایجاد درآمد مشتریان هستند. سیاست های کلی شما باید بر این مسیر باشد که بتوانید مشتریان را از خدمات و یا محصولاتی که دارید راضی نگه دارید. این کار با روش های مختلفی انجام می شود که به عنوان مدیر یک کسب و کار هوشمند در قرن بیست و یکم لازم است تا شما تقریبا با تمام آن ها آشنایی حداقل جزئی داشته باشید. بعضی از این راه ها میتوانند نسبت به بقیه برتر باشند که این برتری نیز دلایل خاص خودش را دارد. در این مقاله با کافه مپ همراه باشید تا درباره تاثیر شبکه های اجتماعی و بالخصوص اینستاگرام بر روی رضایت مندی مشتریان بیشتر صحبت کنیم.
توصیه ما این است که قبل از شروع این مقاله به مطالعه مقاله “انتخاب اینستاگرام برای رشد کسب و کار” بپردازید.

شبکه های اجتماعی در کسب رضایت مشتری

سوالی که در ابتدا مطرح می شود این است که چگونه از شبکه های اجتماعی برای کسب رضایت مشتریان استفاده کنیم؟ قبل از هر توضیحی درباره این سوال باید بگوییم که لازم است تا یک نفر در سازمان و یا کسب و کار شما (که ممکن است خودتان باشید) با شبکه های اجتماعی آشنایی کامل داشته باشد. اگر چنین کسی را ندارید و به دنبال رشد خوبی در کسب و کارتان هستید لازم است تا یک نفر را برای این کار انتخاب کنید.

شبکه های اجتماعی به دلیل در دسترس بودن بیشتر نسبت به دیگر خدمات می توانند بسیار موثر باشند. علاوه بر این سوشال ها (شبکه های  اجتماعی) می توانند خبر رسان های کم هزینه ولی پر قدرت باشند. با استفاده از آن ها می توان به تعداد زیادی از افراد اطلاعیه شروع یک جشنواره را ارسال کرد و راه سریع دسترسی به آن را نیز در پایان پیام قرارداد. اگر شما بتوانید یک متن خوب و جذاب برای اطلاعیه خود طراحی کنید مردم خرید زیادی را در آن جشنواره ثبت خواهند کرد.

به طور خلاصه شبکه های اجتماعی در دسترس، راحت، سریع، کم هزینه و جذاب اند. این ویژگی ها در کنار هم قدرت زیادی را آماده می کند تا شما بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید.

انتخاب شبکه اجتماعی محبوب پر اهمیت است

به دلیل کم بود منابع در اکثر اوقات برای برند ها و سازمان های مختلف لازم است تا ما شبکه های اجتماعی خاصی را مد نطر داشته باشیم تا فعالیت قدرتمندی را به عمل آوریم. از طرفی مردم دوست دارد تا نهایت لذت را از خریدشان داشته باشند و این شما اید که می توانید این لذت را برای آنان فراهم کنید. این خیلی خوب است که بتوانید امکان استفاده از شبکه های اجتماعی زیادی را برای مشتریانتان فراهم کنید اما در آخر باز هم باید بین چندین گزینه انتخاب کرد.

در حال حاضر شبکه های اجتماعی محبوب اینستاگرام، توییتر، فیسبوک (البته فعلا کم رنگ تر نسبت به قبل)، لینک داین و پینترست هستند. البته لازم به ذکر است که پیام رسان تلگرام نیز حتی با داشتن محدودیت هایی نسبت به شبکه های اجتماعی نام برده توانسته است محبوبیت خاص خود را در بین ایرانیان داشته باشد. اگر حتی توانایی فعالیت کامل و جامع را در تمامی شبکه های اجتماعی گفته شده را ندارید پیشنهاد ما شروع با اینستاگرام است.

چگونه از اینستاگرام بازخورد بگیریم؟

گرفتن بازخورد از اینستاگرام حالت های مختلف خود را دارد. این که ما بتوانیم از مشتریانی که در لیست فالوور های ما هستند اکشن بگیریم (از آنان درخواست کنیم کاری را انجام دهند و آنان نیز آن کار را به عمل برسانند) بازخورد اصلی به شمار می آید. حال، این اکشن ممکن است به صورت شرکت در یک نظر سنجی ساده اینستاگرامی باشد و یا هم شرکت در یک برنامه حضوری. این که شما تا چه حد توانسته اید برای مشتریانتان ارزش گذاری کنید باعث می شود تا بازخوردی که می گیرید بیشتر و یا کمتر باشد.
در یک جمله می توان گفت گرفتن بازخورد از اینستاگرام نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی راحت تر است.
در ادامه راه های مختلف برای اینکه از اینستاگرام بازخورد بگیریم را تشریح می کنیم:

استوری ها

شما می توانید برای به دست آوردن نرخ بازخورد از اینستاگرام برندتان با یک سوال بله خیر شروع کنید. در نسخه های جدید اینستاگرام این قابلیت برای کاربران ایجاد شده است تا بتوانند در نظر سنجی های مختلفی در قالب استوری شرکت کنند. این که پیج شما فعال باشد یک مزیت محاسبه می شود. به دلیل زیاد بودن پست های مردم در اینستاگرام برخی از افراد تنها استوری ها را مشاهده می کنند. این فرصت مناسبی است که بتوانید پست هایی که مربوط به محصولات جدیدتان هستند را معرفی کنید. علاوه بر این انواع نظر سنجی ها وجود دارند که می توانید از آن ها برای پرسیدن نظرات و پیشنهادات استفاده کنید.
در نظر داشته باشید که گذاشتن تعداد زیاد استوری باعث می شود تا کاربران به آن ها اهمیت ندهند. پس باید از گذاشتن استوری های تکراری و پشت سر هم پرهیز کرد.

کامنت ها

کامنت ها نیز می توانند یک راه برای گرفتن بازخورد از اینستاگرام باشند. به عنوان مثال می توانید از فالوور هایتان درخواست کنید که دوستانشان را در زیر یک پست خاص منشن کنند. برای ترغیب بیشتر خوب است جوایزی نیز برای منشن کردن ها گذاشت که خود باعث مشارکت بیشتر می شود. باید توجه داشت که این روش برای هر محصولی مناسب نیست و چنین حرکت هایی باید در زیر پست های جذاب قرار داده شود. به عنوان مثال اگر در زمینه پوشاک مشغول به کار هستید در زیر پست محصولات چرم بسیار عالی و در عین حال با قیمت مناسب انجام این فعالیت می تواند مناسب باشد.

شاید بتوان گفت راه منشن کردن دوستان و یا عده خاصی از افراد در زیر یک پست بهترین راه گرفتن بازخورد از اینستاگرام در بخش کامنت هاست. زیرا این روش باعث می شود تا علاوه بر فعالیت فالوور های شما دوستان آن ها نیز با برند شما آشنایی پیدا کنند. با این حال می توان از کامنت ها برای مشارکت های دیگر نیز استفاده کرد. به عنوان مثال دادن نظرات درباره محصول و یا معرفی محصولی که آن را دوست داشته اید نیز از راه های استفاده کامنت هاست.

در آخر این شما هستید که سیاست های کاری پیج اینستاگرام برندتان را برنامه ریزی می کنید. ما در کافه مپ به شما کمک می کنیم تا تبلیغات اینستاگرامی خوبی را داشته باشید و کسب و کارتان را روز به روز به سمت پیشرفت سوق دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *