انواع پیتزا ها را بشناسید!

پیتزا غذای پرطرفدار و خوشمزه‌ای که با وجود اینکه مبدأ پخت آن در ایتالیا و تنها با نان و پنیر و سس گوجه فرنگی بوده است؛ اما امروزه در نقاط مختلف جهان با شکل‌های مختلف و مخلفات متفاوت پخت و سرو می‌شود که همین تنوع سبب شده که پیتزای مناطق مختلف به نوعی غذای بومی […]

پیتزا غذای پرطرفدار و خوشمزه‌ای که با وجود اینکه مبدأ پخت آن در ایتالیا و تنها با نان و پنیر و سس گوجه فرنگی بوده است؛ اما امروزه در نقاط مختلف جهان با شکل‌های مختلف و مخلفات متفاوت پخت و سرو می‌شود که همین تنوع سبب شده که پیتزای مناطق مختلف به نوعی غذای بومی محسوب شود و دستور پخت منحصر به فردی داشته باشد. در این مطلب می‌کوشیم انواع پیتزاهای محبوب از نقاط مختلف جهان را بررسی کنیم.

پیتزای ایتالیایی – پیتزای آمریکایی

به طور کلی بسته به صورت ظاهری انواع پیتزاها، دو دستهٔ آمریکایی و ایتالیایی شناخته شده و پخت و سرو می‌گردد. پیتزای آمریکایی در واقع برگرفته از پیتزای ایتالیایی است که به مرور دست خوش تغییر شده و امروزه به عنوان پیتزایی مستقل شناخته می‌شود.

بعد از ورود پیتزا به این کشور زیاد طول نکشید که پیتزا در امریکا با محبوبیت زیادی روبرو شد و امریکایی‌ها به مرور پیتزای ایتالیایی را دچار تحول کرده و آن را با ذائقه و فرهنگ غذایی خود تطبیق دادند و امروزه در بیشتر کشورها انواع پیتزاهای امریکایی در مقایسه با انواع پیتزاهای ایتالیایی از رواج بیشتری برخوردارند.

از مهمترین تفاوت‌های انواع پیتزاهای ایتالیایی و امریکایی در نان یا خمیر آن است. خمیر پیتزای ایتالیایی در روش سنتی روی آتش یا داخل تنور پخته می‌شود که باعث می‌شود نان آن نازک و ترد و برشته باشد؛ در حالی که خمیر پیتزا امریکایی حجم بیشتر و حالت نرم و خمیری‌تری دارد و با پنیر، سوسیس و یا پپرونی پوشیده می‌شود در حالی که نوع ایتالیایی پیتزا به شیوه‌ای سالم‌تر و طبیعی‌تر و اغلب با سبزیجات تازه‌ای مانند ریحان و سیر و پونه تهیه می‌شود.

پیتزای آمریکایی معمولاً همراه با سس گوجه فرنگی کچاپ خورده می‌شود و استفاده از سس قرمز همراه با پیتزا یک انتخاب معمول و روتین است؛ اما ایتالیایی‌ها ترجیح می‌دهند از ترکیب سبزیجات مختلف و ادویه‌ها و روغن زیتون برای تولید سس‌های دیگر مانند سس پستو که رایج‌ترین انتخاب آن‌ها برای سس پیتزا است، استفاده کنند.

پیتزای ایتالیایی

انواع پیتزاهای ناپلی

از این نوع به عنوان اصلی‌ترین نوع پیتزا یاد می‌شود و ریشه آن به قرن هجدهم و شهر ناپل ایتالیا باز می‌گردد. این پیتزا به مانند دیگر انواع پیتزاهای ایتالیایی از یک خمیر یا نان نازک، همچنین پنیر، گوجه‌فرنگی، سیر و روغن زیتون تهیه می‌شد. امروزه پیتزا ناپلی در سه شکل تهیه می‌شود:

پیتزا مارگاریتا
پیتزا مارگاریتا

پیتزای مارینارا:‌که حاوی گوجه‌فرنگی، سیر، روغن زیتون و اورگانو است.

پیتزا مارگاریتا: این نوع از پیتزا که اولین بار در بازدید ملکه مارگاریتا توسط آشپزخانه سلطنتی پخت و به افتخار ایشان مارگاریتا نام گرفت؛ ظاهری به رنگ سبز و سفید و سرخ (پرچم ایتالیا) دارد و محتویات آن ریحان، برش‌هایی از پنیر موتزارلا، گوجه‌فرنگی و روغن زیتون است که در کنار ایتالیا، در کشورهای دیگر هم این نوع پیتزا طبخ می‌شود. در پیتزا مارگاریتا، طعم سس و پنیر غالب است و طعم بسیار خاص و نسبتاً تندی دارد.

پیتزا مارگاریتا ویژه: محتویات این نوع از پیتزای ناپلی، گوجه‌فرنگی، برش‌هایی از پنیر موزارلا کامپانیا (منطقه‌ای که شهر ناپل در آن قرار دارد)، ریحان و روغن زیتون است.

انواع پیتزاهای امریکایی

پیتزای نیویورک

تا حدودی به مانند پیتزای ناپلی است. پیتزای نیویورکی شناخته‌ترین غذای نیویورکی به حساب می‌آید و یک پیتزای فوق العاده خوشمزه و هیجان انگیز است که معمولاً با استفاده از نان نازک و سس و پنیر موتزارلا درست می‌شود و درون آن از فراورده‌های گوشتی استفاده نمی‌شود؛ اما وجوه تمایز آن با پیتزاهای دیگر گلوتن بالای آردی که با آن خمیر پیتزا را درست می‌کنند و همچنین بزرگ بودن اسلایس آن است که رسم است مردم آن را به صورت اسلایس سفارش دهند؛ و دیگر اینکه شکل خوردن این پیتزا متفاوت است و معمولاً آن را از وسط تا می‌کنند. (علاوه بر سس و ژامبون، این پیتزا حاوی روغن زیتون، پونه کوهی، پنیر رنده شده و سیر خرد شده است).

پیتزا شیکاگو
پیتزا شیکاگو

پیتزا شیکاگو

در پیتزای شیکاگو که یک پیتزای قطور و شبیه به کیک است و به دلیل زمان طبخ زیاد این پیتزا که ممکن است پیتزا و مخلفات آن بسوزد ابتدا پنیر موتزارلا را می‌ریزند و بعد سوسیس و یا پپرونی و بعد از آن گاهی اوقات قارچ و یا فلفل دلمه می‌ریزند و در آخر سس گوجه فرنگی (طرز چیدمان آن کاملا برعکس پیتزاهای دیگر می‌باشد).

پیتزا سنت لوییس

خمیر این پیتزا بسیار ترد است و بدون مخمر درست شده و بجای پنیر موتزارلا در پخت آن از پنیر پرول استفاده می‌شود. پنیر پرول ترکیبی از پنیر موتزارلا، چدار و پرولون که عموماً در شهر سنت لوییس شناخته شده است.

پیتزا نیوهاون

در شهر نیوهاون ایالت کانکتیکات، از فرهای آجری برای پخت این پیتزای بی نهایت نازک و ترد استفاده می‌شود. در تهیه پیتزا نیوهاون از حداقل پنیر و همچین سس، ژامبون، روغن زیتون، پونه کوهی، پنیر رنده شده و سیر خرد شده استفاده شده است.

پیتزا دیترویت

این پیتزا دارای ظاهری خاص و منحصر به فرد است که به صورت تکه‌های مستطیلی سرو می‌شود و طعم غالب آن پپرونی و پنیر است؛ و نسبت به دیگر انواع پیتزاهای امریکایی ضخامت لایه خمیریش بیشتر و برشته‌تر است؛ و از پپرونی و قارچ برای تاپینگ این پیتزا استفاده می‌شود. (تاپینگ پیتزا به ریختن مواد مختلف برروی خمیر پیتزا گفته می‌شود.)

پیتزا پپرونی
پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی

یکی از معروف‌ترین پیتزاهای دنیا که طرفداران بسیاری را از جمله ایرانیان دارد پیتزا پپرونی است. این نوع پیتزا از ترکیب خمیر، نوعی کالباس تند به نام پپرونی، سس تند مخصوص، پنیر پیتزا و زیتون تهیه می‌شود و به طور کلی در نقاط مختلف با دستورهای مختلفی پخت می‌شود؛ طعم کالباس و سس تند کاملا غالب است و طعم کاملا متفاوتی در مقایسه با دیگر پیتزاها دارد.

پیتزا استیک

از خوشمزه‌ترین و خلاقانه‌ترین نوع در انواع پیتزاها که از گوشت فیله یا استیک، خمیر مخصوص، پنیر پیتزا، پودر سیر و زیتون و شیوه‌های مختلف پخت می‌شود. این نوع از پیتزا به دو روش ایتالیایی و امریکایی تهیه می‌شود.

پیتزا مخصوص

با وجود دستور پخت های مختلف، به طور کلی، این پیتزا از خمیر، پنیر پیتزا، کالباس، فلفل دلمه و گوجه فرنگی تهیه می‌شود؛ و معمولاً در نقاط مختلف به صورت منحصر به فرد پخت می‌شود.

پیتزا مخلوط

از پیش پا افتاده‌ترین نوع از انواع پیتزاها که از ترکیب خمیر و پنیر پیتزا و انواع فراورده‌های گوشتی مانند سوسیس، کالباس و یا حتی خود گوشت تهیه می‌شود و همانند پیتزا مخصوص، پخت آن به این بستگی دارد که از کدام فست‌فود یا رستوران آن را تهیه کرده‌اید.

انواع پیتزاهای ملل

بعد از مقدمه‌ای که گفتیم به مرور و با راه یافتن پیتزا به نقاط مختلف جهان مردم آن مناطق کوشیده‌اند آن را با ذائقه و فرهنگ غذایی خود تطبیق دهند. به گونه‌ای که امروزه این طعم‌های اصلاح شده با پیتزاهای ایتالیایی و حتی امریکایی قابلیت رقابت دارند.

پیتزا موزی سوئد

سوئد طبق باور خیلی‌ها مهد پیتزا است. دستور پخت پیتزا موزی متعلق به سوئد است و در آن از موز، ژامبون دودی، بادام هندی و ادویه کاری بر روی خمیر نازک استفاده می‌شود.

پیتزا پیسالادیرریا
پیتزا پیسالادیرریا

پیتزا پیسالادیرریا فرانسه

ریشه پخت این پیتزا به شهر نیس فرانسه برمی‌گردد و برای تهیه آن ماهی، زیتون سیاه و پیاز را بر روی خمیر ضخیم پیسالادیر می‌پوشانند که طعم دریایی آن طرفداران خاص خود را دارد و طرفداران غذاهای دریایی را به خود جذب می‌کند.

پیتزا بول گوگی کره

پیتزایی با مزه‌ای شور و شیرین و متشکل از گوشت گوساله، پنیر، قارچ توفین، سس گوجه فرنگی، فلفل دلمه‌ای و کیمچی که کیفیتی متمایز از دیگر پیتزاهای طبخ شده با گوشت گوساله دارد.

پیتزا برلوسکونی

این پیتزا برندۀ جایزۀ مسابقات جهانی است و به وسیلهٔ گوشت دودی گوزن، پنیر و پیاز قرمز طبخ می‌شود.

پیتزا ماناکیش لبنان

برای پخت این پیتزا از خمیر یکی از نان‌های محلی لبنانی استفاده می‌شود و روی آن را با گوشت چرخ کرده، آویشن فراوان و پنیر می‌پوشانند.

کوکا دی ریکاپته اسپانیا

غذایی که با چند دستور پخت مختلف قابل تهیه است و در طعم‌های شیرین، شور، با طعم سبزیجات طبخ می‌شود. مهم‌ترین تفاوت این پیتزا آن است که در تهیه آن از پنیر پیتزا استفاده نمی‌شود و انتخابی مطلوب برای کسانی است که بخاطر پنیر از خوردن پیتزا سر باز می‌زنند!

پیتزا لانگوس مجارستان

که خمیر ضخیم آن در روغن برشته می‌شود و روی آن با پنیر پیتزا، کره، سیره و البته خامه‌ترش پوشانده می‌شود و قابل پخت به دو شیوهٔ شور و شیرین است.

پیتزا لاهماجون ترکیه، پیتزا هاگیز اسکاتلند، پیتزا هاوایی و صدها پیتزای دیگر با دستور پخت خاص خود که شاید هوس امتحان آن را کرده‌اید از دیگر پیتزاهای مورد علاقه مردمان جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *