بهترین رستورانهای اصفهان

اصفهان شهری تاریخی، بسیار زیبا و دیدنی است که هرساله میزبان تعداد زیادی از مسافران ایرانی و خارجی می باشد و شاید مقصد شما نیز برای سفر در ایام تعطیلات باشد. یکی از مهمترین بخش‌های هر سفر و گردشی رفتن به رستوران‌های زیبا و خوردن غذاهای با کیفیت می‌باشد، بنابراین دانستن بهترین رستوران ‌های شهری […]

اصفهان شهری تاریخی، بسیار زیبا و دیدنی است که هرساله میزبان تعداد زیادی از مسافران ایرانی و خارجی می باشد و شاید مقصد شما نیز برای سفر در ایام تعطیلات باشد. یکی از مهمترین بخش‌های هر سفر و گردشی رفتن به رستوران‌های زیبا و خوردن غذاهای با کیفیت می‌باشد، بنابراین دانستن بهترین رستوران ‌های شهری که به آن سفر می‌کنید بسیار مهم می‌باشد.
در این مقاله به معرفی بهترین رستوران‌ های شهر اصفهان به همراه ویژگی‌ها، امکانات، آدرس و شماره تماس آن‌ها می‌پردازیم.

اسامی برترین رستوران‌های شهر اصفهان

شهر اصفهان که شهری بسیار زیبا، دیدنی و تاریخی می‌باشد، رستوران‌های بسیاربا کیفیت و مجهز دارد که این رستوران ها به صورت‌های سنتی، لوکس، کافه رستوران و یا رستوران باغ می‌باشند. از بهترین آن‌ها می‌ توان موارد زیر را نام برد که در ادامه به معرفی هر یک می‌پردازیم.
رستوران جارچی‌باشی
بریانی اعظم
کافه رستوران هرمس
کافه رستوران فیروز شربت
رستوران نقش جهان
رستوران زاگرس
رستوران شب نشین
رستوران آرک
سرای سنتی بالو
رستوران آراخوان
رستوران هتل قصر منشی
فست فود بن‌اپتی
رستوران ایتالیایی زاوا
رستوران حکیم‌باشی
رستوران شهرزاد
رستوران خوان گستر
کافه رستوران سنتی آزادگان (قهوه‌خانه حاجی میرزا)
فرنی حافظ
رستوران گردان هتل آسمان
رستوران خوانسالار
رستوران سیب
رستوران شاندیز صفه
رستوران باستانی
رستوران طهران (ارگ)
فود کورت سیتی سنتر
رستوران سنتی آشتی
رستوران دادا
رستوران قاشق نقره‌ای
رستوران ملل زینو
رستوران ایتالیایی نیوشا
رستوران پارتاک
رستوران ژیک
رستوران نیکان
رستوران زاینده رود
فست فود آرسس
سفره خانه شیدرخ

رستوران جارچی‌باشی

رستوران جارچی باشی
یکی از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان می‌باشد و دارای محیطی بسیار باصفاست که داخل حمامی سنتی قرار گرفته است. از ویژگی‌های این رستوران سرو انواع کباب پلوهای خوشمزه و بریان مشهور اصفهان به همراه پخش موسیقی زنده می‌باشد.
از جاذبه‌های این رستوران کاشیکاری‌های فیروزه‌ای و بسیار زیبا و صدای دل انگیز فواره در حوض‌های سفالی داخل حمام می‌باشد.
آدرس: اصفهان، خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم (کوچه باغ قلندرها)

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد
رستوران شهرزاد یکی از بهترین و پرطرفدارین رستوران‌های شهر اصفهان در میان توریست‌ها، مسافران ایرانی و شهروندان اصفهان می‌باشد. از ویژگی‌های این رستوران که باعث محبوبیت بیش از اندازه این رستوران شده است، سرو انواع غذاهای ایرانی مانند جوجه کباب و چلو کباب بسیار خوشمزه و با کیفیت بسیار عالی می‌باشد.
همچنین در دکوراسیون داخلی آن، نقاشی‌های دیواری قاجاری، داشتن پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگارنگ و آینه کاری‌های داخل ساختمان رستوران، جذابیت آن را بیشتر کرده است. از لحاظ موقعیت مکانی نیز به پل خواجو، زاینده رود و هتل عباسی نزدیک می‌باشد.

آدرس: اصفهان، خیابان عباس آباد، رستوران شهرزاد

رستوران آرک

رستوران آرک
رستوران آرک یکی از رستوران‌های خوب و معروف اصفهان است که در خیابان جلفا واقع می‌باشد. این رستوران دارای منویی از خوشمزه ترین غذاهای اصیل ایرانی مانند چلو کباب، جوجه کباب، غذاهای مدیترانه ای، برنج خوش عطر ایرانی و انواع غذاهای گیاهی می‌باشد.
این رستوران دارای فضایی بسیار زیبا، دلنشین و سنتی می‌باشد و از لوکس‌ترین رستوران‌های شهر اصفهان به شمار می آید.
آرک به دلیل کیفیت بالای غذاها، از لحاظ قیمت نسبتاً بالا می‌باشد.

آدرس: اصفهان، جلفا، کوچه کلیسای وانک، رستوران آرک

کافه رستوران هرمس

کافه رستوران هرمس
این کافه رستوران یکی از بهترین فست فود های شهر اصفهان می‌باشد که در آن می‌توانید بهترین استیک های خوشمزه را نوش جان نمائید. کافه رستوران هرمس، رستورانی ایتالیایی است که دارای محیطی بسیار شیک و مدرن می‌باشد.
از منو غذاهای این رستوران می‌توان انواع پیتزا، ساندویچ، پاستا، چیکن پاستا، انواع استیک، اسموتی‌ها، دسرها، دمنوش‌ها، قهوه‌ها و… را سفارش داد. قرار گرفتن این رستوران در منطقه جلفا باعث جذب بسیاری از توریست‌ها شده است. با رفتن به این کافه رستوران زیبا و دلنشین، خاطره‌ای زیبا از سفر به شهر اصفهان خواهید داشت.

آدرس: اصفهان، خیابان نظر میانی، کوچه کلیسای وانک، کوچه میدان جلفا، کافه رستوران هرمس شماره تماس : ۰۳۱۳۵۵۵۵۵۵۵

رستوران خوان گستر

رستوران خوان گستر
رستوران خوان گستر از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان است که دارای چند شعبه می‌باشد. یکی از شعب آن در هتل جلفا و منطقه ارمنی نشین و شعبه دیگر آن در اصفهان سیتی سنتر قرار دارد.
از ویژگی‌های این رستوران داشتن دکوراسیونی بسیار شیک و لوکس، داشتن منویی از انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ ایرانی و انواع غذاهای گیاهی می‌باشد.
از بهترین غذاهای این رستوران چلو کباب کوبیده آن را می‌توان نام برد.
آدرس شعبه اصلی رستوران ۵ ستاره خوان گستر: بزرگ‌راه شهید دستجردی، سیتی سنتر، طبقه سوم
شماره تماس: ۰۳۱۳۶۵۵۰۰۲۵
آدرس شعبه دوم رستوران خوان گستر (جلفا): خیابان کلیسای وانک، جنب کلیسای وانک
شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۷۸۹۸۹

رستوران بریانی اعظم

رستوران بریانی اعظم
از غذاهای معروف و سنتی شهر اصفهان بریانی می‌باشد. این رستوران از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان است که این غذا را با بهترین کیفیت آماده می‌کند. بنابراین اگر برای اولین بار می‌خواهید در سفر به شهر اصفهان این غذا را میل نمایید پیشنهاد می‌شود که به این رستوران رفته و بریانی بسیار عالی را نوش جان کنید.
این رستوران دارای سه شعبه می‌باشد که مکان یکی از شعب آن دروازه دولت، ابتدای چهارباغ عباسی می‌باشد، که غذا را به صورت سفارشی به بیرون سرویس دهی می‌کند و دو شعبه دیگر در خیابان مسجد سید و خیابان کمال اسماعیل قرار دارند و در آن‌ها فضای کافی برای غذا خوردن مشتریان موجود می‌باشد. در این رستوران معمولاً هنگام سرو غذا نان تافتون یا سنگک تازه، سبزی خوردن و دوغ سرد نیز برای مشتریان آورده می‌شود.

آدرس شعبه ۱: اصفهان، دروازه دولت، ابتدای چهارباغ پایین

شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۲۰۷۰

ساعت کاری:۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰

آدرس شعبه ۲: اصفهان، خیابان مسجد سید، جنب اداره پست

شماره تماس: ۰۳۱۳۳۳۸۳۰۷۰

ساعت کاری: ۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰

آدرس شعبه ۳: اصفهان، خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین

شماره تماس: ۰۳۱۳۲۱۲۵۷۳۰

ساعت کاری:۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰

آدرس شعبه ۴: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب پمپ بنزین

شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۸۰۹۳۹

ساعت کاری:۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰

رستوران طهران (ارگ)

رستوران تهران ارگ
این رستوران که به نام‌های ارگ و طهران شناخته شده است، یکی از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان می‌باشد. در این رستوران سه بخش مجزای کلاسیک، سنتی و مخصوص وجود دارد. از ویژگی‌های این رستوران سرو انواع غذاهای ایرانی، فرنگی، انواع دسرها، انواع نوشیدنی‌ها و ترشیجات می‌باشد.
از غذاهای ایرانی که در این رستوران می‌توان سفارش داد خوراک بادمجان، کوفته قیمه، میرزا قاسمی،‌ کوفته کردی، باقالی پلو، مرغابی با سس پرتقال، زرشک پلو با مرغ، لازانیا، کوبیده گوسفندی، کبک، قفقازی با گوشت گوساله ومیگو می‌باشد.

آدرس: جاده نجف‌آباد، بعد از سه راه درچه، جنب تالار اشراف.
شماره تماس: ۰۳۱۳۳۵۶۴۳۱۷

رستوران ایتالیایی زاوا

رستوران ایتالیایی زاوا
این رستوران یکی از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان است که در آن انواع غذاهای خوشمزه ایتالیایی سرو می‌شود. اگر به دنبال تنوع غذایی در سفر خود هستید پیشنهاد می‌شود که به این رستوران بروید و از خوردن غذاهای خوشمزه ایتالیایی لذت ببرید. از ویژگی‌های این رستوران داشتن محیطی آرام و دلنشین و تزئیین غذاها به شکلی زیبا می‌باشد.
در این رستوران غذاهایی نظیر پیتزا گوشت، پیتزا زاوا،‌ فتوچینی با گوشت فیله، لازانیا، پیتزا سبزیجات،‌ خوراک زبان، پیش‌غذاها، نوشیدنی‌ها، سالادها، ریگاتونی بادمجان، اسپاگتی بلونز، استیک بوقلمون، استیک گوشت، ساندویچ رست بیف، ساندویچ چیزبرگر، مرغ کبابی و بشقاب میگو گریل شده سرومی‌شود.
آدرس: خیابان شهید صدوق جنوبی، کوچه پرواز.
شماره تماس:۰۳۱۳۶۷۰۱۰۰۰
ساعت کاری: از ۱۲:۳۰ ظهر تا ۲۳:۴۵

رستوران ایتالیایی نیوشا

رستوران ایتالیایی نیوشا
این رستوران که از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان به سبک ایتالیایی می‌باشد و انواع غذاهای ایتالیایی نظیر پیتزا، سوخاری، پاستا، ماهی، استیک، سوپ، سالاد و غیره سرو می‌شود.
از ویژگی‌های این رستوران داشتن آشپزخانه اوپن و قابل دید برای مشتری می‌باشد. داشتن اینترنت پرسرعت و سرویس دهی غذا به بیرون از امکانات دیگر این رستوران می‌باشد.
از غذاهای ایتالیایی که در این رستوران سرو می‌شود می‌توان به غذاهایی نظیر استیک دی کاپولو، استیک رول مرغ و گوشت، استیک مرغ سوخاری نارگیلی، کینگ برگر، استیک امریکن، پیتزا پارمیجیانا، پاستا تالیاتله کارنه، پاستا پنه آرابیاتا، اسپاگتی موزالینو، شاه میگوی سوخاری، میگو سیسیلی، پیتزا وردورا، پیتزا فیلتی، پرنس برگر، فونگی آلفورنو و ملانزانه آلفورنو اشاره کرد.

آدرس: خیابان توحید میانی، کنار کوچه کلیسای مریم غربیتماس: ۰۳۱۱۶۲۶۶۶۱۱ شمارهساعت کاری: ۱۲ تا ۱۵ و از ۱۹:۳۰ تا ۲۳:۳۰

رستوران آرا خوان

رستوران آرا خوان
اگر به دنبال رستورانی برای برگزاری جشن‌ها و مراسمات خود هستین این رستوران را به شما معرفی می‌کنیم. رستوران آرا خوان دارای دوطبقه می‌باشد که در یکی از آن‌ها بخش سنتی رستوران و در طبقه دیگر بخش مدرن رستوران می‌باشد.
از ویژگی‌های ظاهری این رستوران وجود آینه کاری‌های بسیار زیبا و دکوراسیون سنتی می‌باشد. در طبقه همکف این رستوران که بخش کلاسیک آن می‌باشد انواع غذاهای فرنگی سرو می‌شود، طبقه اول یا تریا که رستوران مدرن آن است نوشیدنی‌های سرد و گرم، بستنی و ساندویچ سرو می‌شود و در طبقه دوم که رستوران سنتی آن است، انواع غذاهای اصیل ایرانی سرو می‌شود.
به دلیل کیفیت بالای غذاها در این رستوران، قیمت‌های آن نسبتاً بالا می‌باشد. از ویژگی‌های متمایز این رستوران داشتن اینترنت رایگان و جای پارک ماشین می‌باشد. از غذاهای پر طرفدار این رستوران می‌توان به خوراک کباب کوبیده لقمه زعفرانی، خوراک جوجه کباب ماستی و خوراک جوجه کباب اشاره کرد.
آدرس: سی‌وسه پل، ابتدای چهارباغ بالا، کنار مجتمع کوثر شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۸۴۵۴۷ ساعت کاری رستوران: ۸ صبح تا ۱۲ شب

رستوران قاشق نقره‌ای

رستوران قاشق نقره ای
یکی از رستوران‌های محبوب و پرطرفدار در شهر اصفهان است که در اتوبان ذوب آهن اصفهان واقع شده است. از ویژگی‌های این رستوران داشتن فضایی بسیار شیک و متفاوت است. از امکانات رستوران سرو انواع غذاهای با کیفیت و عالی و داشتن جای پارک مناسب می‌باشد. منوی این رستوران شامل انواع غذاهای ایرانی و فرنگی می‌باشد.

آدرس: اتوبان ذوب‌آهن، روبه‌روی ندامتگاه مرکزی، شهرک قدس.
شماره تماس: ۲-۰۳۱۷۸۸۵۵۶۱
ساعت کاری: ۱۲ ظهر تا ۲۴ شب

فست فود آرابو

فست فود آرابو
آرابو یکی از فست فودهای شهر اصفهان است که در محله با کلاس جلفا قرار دارد. گرچه این رستوران بسیار کوچک است اما بهترین و خوشمزه ترین ساندویچ‌ها در این رستوران تهیه می‌شود.
آدرس: اصفهان، خیابان حکیم نظامی، نظر میانی، کوچه کلیسای وانک، فست فود آرابو

رستوران شب نشین

رستوران شب نشین
یکی از بهترین و محبوب ترین باغ رستوران‌های شهر اصفهان رستوران شب نشین می‌باشد. این رستوران دارای فضایی بسیار شاد و صمیمی می‌باشد. از ویژگی‌های این رستوران سرو انواع غذاهای ایرانی خوشمزه و با کیفیت در دو وعده نهار و شام می‌باشد. ظرفیت این رستوران ششصد نفر بوده و می‌تواند مکانی مناسب برای برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌ها باشد.
از امکانات این باغ رستوران پخش موسیقی زنده است که لذت غذا خوردن را چندین برابر می‌کند. این رستوران دارای آشپزهای بسیار ماهری می‌باشد و انواع غذاهای ایرانی، دریایی و بومی در آن سرو می‌شود. رستوران شب نشین هم شامل فضای داخلی و هم فضای خارجی می‌باشد که مشتری می‌تواند یکی از این مکان‌ها را برای سرو غذا انتخاب کند.
در فضای بیرونی این رستوران آلاچیق‌های زیادی به سبک چینی ساخته شده است و داخل هر کدام آن‌ها فرش می‌باشد. ورودی و نمای داخلی رستوران نیز به سبک چینی بوده و با مشعل‌های مصنوعی، نورپردازی‌های زیبا و دو مجسمه شیر تزیین شده است. این رستوران در فصل تابستان با وجود درختان بسیار بلند دارای آب و هوایی بسیار خوش می‌باشد.
رستوران شب نشین دارای منویی از غذاهایی نظیر جوجه چینی با سس تاتار، باقالی پلو با گوشت گردن، کباب باغی بلدرچین، کباب شیشلیک، جوجه کباب ران مخصوص، خوراک ماهی قزل‌آلا، فیله کباب سالمون با سس رمولاد، کباب فیله پیچ، باقالا پلو با ماهی شوریده مخصوص و انواع سالاد های خوشمزه می‌باشد.
از امکانات این رستوران می‌توان به داشتن پارکینگ، اینترنت پرسرعت و رایگان، سیستم تهویه هوا و… اشاره کرد.

آدرس: اصفهان، بلوار آتشگاه، بعد از کوه آتشگاه
شماره تماس: ۰۳۱۳۳۳۹۳۳۶۳۳ و۰۳۱۳۳۳۹۳۶۳۴
ساعت کار رستوران: ساعت ۱۱:۳۰ ظهر تا ساعت ۱۶:۳۰ و از ساعت ۱۹ تا ۱۲ شب

سفره خانه شیدرخ

سفره خانه شیدرخ
این رستوران که از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان به شمار می آید دارای بنایی تاریخی می‌باشد که به زمان صفوی تعلق دارد. از ویژگی‌های ممتاز این رستوران داشتن محیطی بسیار دلنشین می‌باشد که لذت غذا خوردن در آن را چندین برابر می‌کند.
منوی این رستوران شامل انواع غذاهای ایرانی نظیر انواع پلوها، کباب‌ها، کشک و بادمجان، دیزی، زرشک پلو، انواع جوجه، مرغ،‌ میگو، انواع خورشت، خورشت ماست، ته چین مرغ، انواع استیک‌ها و انواع غذاهای دریایی می‌باشد.
آدرس: خیابان نظر شرقی، میدان جلفا
شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۴۰۰۹۴
ساعت کاری: ۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و از ۱۸:۳۰ تا ۲۴

رستوران زاینده رود

رستوران زاینده رود
یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین رستوران‌های شهر اصفهان، رستوران زاینده رود است که دارای محیطی بسیار دلنشین است که میل کردن غذا در آن را دلپذیرتر می‌کند. در این رستوران بهترین غذاهای ایرانی با کیفیت بسیار عالی توسط‌ آشپزهای مجرب تهیه می‌شود.
منوی این رستوران شامل غذاهایی نظیر چلو خورشت قورمه سبزی، چلو کباب کوبیده، خوراک جوجه مخصوص، خوراک کباب قفقازی، چلو کباب کوبیده مغزدار با سبزیجات، خوراک کباب برگ مخصوص، کباب کوبیده مرغی، خوراک ماهی شوریده، شوید پلو با ماهی تیلاپیا، ته چین مرغ ، خوراک میگو، چلو کباب لقمه، دریایی، سوپ، سالاد، شاتو بریان، بیفتک، سالاد ، پیش غذاها و انواع نوشیدنی‌ها می‌باشد.
آدرس: بلوار سعدی، نرسیده به پل فلزی
شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۴۰۶۸۵

رستوران سیب

رستوران سیب
این رستوران از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان می‌باشد که به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی خاص، گردشگران زیادی این رستوران را انتخاب می‌کنند. رستوران سیب از با سابقه ترین رستوران‌های شهر اصفهان می‌باشد. منوی این رستوران شامل انواع غذاها و دسرهای ایرانی و فرنگی می‌باشد. همچنین انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم در این رستوران موجود می‌باشد.
از ویژگی‌های ممتاز این رستوران داشتن باغی کوچک و بسیار زیباست که نوشیدن چای و قهوه در آن بسیار لذت بخش می‌باشد .همچنین در این باغ صندلی کودک نیز وجود دارد که این رستوران را برای خانواده‌هایی که دارای کودک هستند بسیار مناسب کرده است. از امکانات دیگر این رستوران داشتن کارکنان مجرب، پارکینگ مخصوص و اینترنت پرسرعت و رایگان می‌باشد.
این رستوران مکانی مناسب برای برگزاری جشن‌های خانوادگی نظیر تولد و.. می‌باشد.
آدرس: انتهای خیابان آتشگاه
شماره تماس: ۰۳۱۳۳۷۷۰۷۰۵
ساعت کاری رستوران: از ساعت ۱۱ تا ۱۵:۳۰ و از ۲۰ تا ۱۲ شب

رستوران سنتی آشتی

رستوران سنتی آشتی
رستوران سنتی آشتی از بهترین رستوران‌های شهر اصفهان می‌باشد که در خیابان فیض اصفهان و در نزدیکی پل خواجو واقع شده است. از ویژگی‌های این رستوران سرو انواع غذاهای سنتی و ایرانی خوشمزه، وجود موزه کوچکی در رستوران، آلبوم‌های عکس اصفهان قدیم و کتاب حافظ بر روی هر میز رستوران می‌باشد.
از امکانات رستوران می‌توان فضای پذیرایی برای صدو بیست نفر، داشتن آلاچیق سنتی و قدیمی ده نفره، پارکینگ مناسب برای مشتریان را نام برد.
منوی این رستوران شامل غذاهایی نظیر کباب حسینی، غذاهای دریایی، خوراک‌های کبابی، دیزی مخصوص آشتی، دلمه،‌ مجمع کبابی آشتی، بادمجان شکم پر، کوفته، پیش غذا و انواع نوشیدنی‌ها می‌باشد.

آدرس: خیابان فیض، تقاطع خیابان ارباب
شماره تماس: ۰۹۱۸۶۴۲۶۰۹۲

رستوران پارتاک

رستوران پارتاک
پارتاک از رستوران‌های محبوب شهر اصفهان می‌باشد که در خیابان کلیسای وانک واقع شده است. این رستوران دارای امکاناتی نظیر رزرو اینترنتی، دستگاه پوز و سرویس دهی به بیرون می‌باشد.
منوی این رستوران شامل غذاهایی نظیر کباب کوبیده، چیکن استیک، چیکن استریپس با سیب‌زمینی، قارچ برگر با سیب‌زمینی، پیتزا، ساندویچ، فست فود، همبرگر پارتاک با سیب‌زمینی، سوپ ،کباب لقمه زعفرانی مخصوص پارتاک، پاستا، استیک، سالاد و چیکن فیلادلفیاپاستا گوشت با سس آلفردو می‌باشد.
در این رستوران توجه شود که سیگار کشیدن ممنوع می‌باشد.
آدرس: نظر شرقی، خیابان کلیسای وانک
شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۴۷۱۱۹
ساعت کاری: ۱۲ تا ۱۵:۳۰ و ۱۸:۳۰ تا ۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *