طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده

بعد از مقالات غذا چی بپزم؟ قصد داریم در این نوشته تا شما را با طرز تهیه یکی از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاها آشنا کنیم. اگر در اینترنت و یا چند کتاب آشپزی به دنبال طرز تهیه کباب کوبیده بگردید، به احتمال زیاد با تعداد زیادی دستور پخت کباب بر می‌خورید که معمولاً وقتی آن‌ها […]

بعد از مقالات غذا چی بپزم؟ قصد داریم در این نوشته تا شما را با طرز تهیه یکی از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاها آشنا کنیم. اگر در اینترنت و یا چند کتاب آشپزی به دنبال طرز تهیه کباب کوبیده بگردید، به احتمال زیاد با تعداد زیادی دستور پخت کباب بر می‌خورید که معمولاً وقتی آن‌ها را مورد راستی آزمایی و امتحان قرار داده‌اید با شکست مواجه شدید. در ادامه نکات ریز و درشتی که در این حوزه وجود دارد را برای شما بازگو خواهیم کرد تا شما با طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده و همینطور خلاصه‌ای از این که کباب کوبیده از کجا در میان مردم رواج پیدا کرد؛ آشنا شوید.

تاریخچه کباب کوبیده
تاریخچه کباب کوبیده

تاریخچه کباب کوبیده

در رابطه با پیدایش کباب کوبیده این غذای اصیل و ایرانی در بین مردم دو داستان وجود دارد که ما آنکه از احتمال قطعیت بیشتری برخوردار است را بازگو می‌کنیم.

کباب کوبیده ابتدا با شکل و شمایلی متفاوت از کباب امروزی در تبریز پخته می‌شد که با توجه به علاقه ناصر الدین شاه قاجار این غذا به دربار قاجار راه رفت و رفته رفته با خلاقیت و مهارت آشپزان به کباب کوبیده معروف ایرانی تبدیل شد. اولین مغازه کباب هم در بازار تهران باز شد و مورد محبوبیت مردم قرار داشت. زمانی که کباب در تبریز درست می‌شد مغازه‌ها بشقابی را به شکل هرمی از برنج پر می‌کردند و یک تکه کره را بر روی برنج قرار می‌دادند؛ سپس فردی کباب‌ها را از روی زغال برمی داشت و بر روی بشقاب مشتری قرار می‌داد. از همان روزها بود که طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده به وجود آمد. در نوشته‌های بجامانده ذکر شده در بعضی از مغازه‌ها یا رستوران‌های تبریز فرق نداشت که شما چند کباب سفارش دهید؛ هر تعداد کباب که می‌خواستید کبابی برای شما می‌آورد به این صورت که هزینه فردی که یک کباب سفارش داده بود با فردی که چهار کباب سفارش داده بود یکی بوده است.

چگونه کباب کوبیده رستورانی درست کنیم؟
چگونه کباب کوبیده رستورانی درست کنیم؟

چگونه کباب کوبیده رستورانی درست کنیم؟

با اینکه ذهنیت تعداد زیادی از افراد این است که تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده سخت است، اما اگر چند بار درست کردن آن را تمرین کنید و به نکاتی که به شما گوش زد می‌کنیم توجه کنید می‌توانید یک کباب کوبیده حرفه‌ای تهیه کنید.

با همین دستور کار می‌توانید یک کباب خوشمزه و درجه یک درست کنید. به نکته‌ها توجه کنید و چند بار تمرین کنید تا طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده دستتان بیاید.

مواد لازم طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده

  • گوشت راسته گوساله: پانصد گرم
  • گوشت قلوه گاه گوسفند: پانصد گرم
  • پیاز: دویست و پنجاه گرم
  • زردچوبه: نصف قاشق چایخوری
  • نمک
  • فلفل
طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده
طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده

طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده

ابتدا پیازها را پوست کنید و آن‌ها را با آب سرد بشوئید. سپس پیازها را با ریزترین اندازه رنده‌تان رنده کنید؛ اگر راحت‌تر هستید می‌توانید از چرخ گوشت هم استفاده کنید. پس از این که پیازها را به اندازه مطلوب رساندید یک صافی بردارید و پیازها را درون آن بریزید. در طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده باید پیازها را فشار دهید تا آب آن‌ها به خوبی گرفته شود؛ این کار تا حدودی در نریختن کباب از روی سیخ تأثیر دارد.

گوشت راسته گوساله و قلوه‌گاه گوسفند را داخل چرخ گوشت بریزید و چرخ کنید سپس گوشت‌هایی که با هم چرخ کرده‌اید را به پیازها اضافه کنید. مقداری نمک روی آن‌ها نمک بپاشید. سپس گوشت‌ها را برای ده دقیقه تا پانزده دقیقه خوب ورز دهید تا چسبندگی مناسب در گوشت ایجاد شود. سپس گوشت‌ها را درون یخچال قرار دهید تا گوشت با یک ساعت و نیم ماندن در یخچال استراحت کند. بعد از گذشت این زمان گوشت‌ها را از یخچال خارج کنید و به آن‌ها نمک و فلفل اضافه کنید. بعضی مواقع در طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده، اگر یک بار دیگر هم مواد را چرخ کنید در آخر نتیجه بهتری بگیرید. این نکته را هم بدانید با برخورد نمک به گوشت، ساختار گوشت سفت و منسجم می‌شود. مقداری از کباب را بردارید و به قسمت ته یک بشقاب بزنید؛ اگر کباب ول نشد و نیفتاد یعنی شما کباب رو به اندازه کافی ورز دادید؛ اما اگر افتاد یا آب پیازها رو به اندازه کافی نگرفتید و یا هنوز به اندازه کافی گوشت رو ورز ندادید.

مواد را یک بار دیگر برای ده دقیقه در یخچال قرار دهید. در طی این زمان سیخ‌ها را دم دست قرار دهید و آماده به سیخ کشیدن کباب شوید. گوشت را از یخچال خارج کنید و برای به سیخ کشیدن دستتان را برای هر سیخ با آب سرد خیس کنید تا گوشت به دستتان نچسبد؛ البته راه دیگری هم هست که بر روی مزه کباب تأثیر بهتری می‌گذارد، شما باید آب آن پیازهایی که در ابتدا گرفته‌اید را نگاه دارید و در این مرحله برای خیس کردن دستتان از آب پیاز استفاده کنید. حالا از مخلوطی که درست کرده‌اید به اندازه یک مشت بردارید و تقریباً از محدوده وسط کمی بالاتر قرار دهید و با دو انگشت مایع کباب را روی سیخ به سمت پایین پخش کنید.

سیخ‌ها را برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید. مطمئنا یک طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده نیازمند ذغال خوب برای پخت هم هست. در این فاصله غذاهای نارنجی را آماده کنید؛ ذغال‌ها باید اندازه و تراکم یکسانی داشته باشند تا کباب به صورت همسان حرارت ببیند و برایتان مشکلی پیش نیاید. اگر می‌خواهید کباب را در خانه طبخ کنید استفاده از باربیکیو و یا منقل گازی هم می‌تواند برای درست کردن کباب مورد استفاده قرار بگیرد؛ اما طعم کباب آتش زغال تا حدودی با طعم کباب آتش گازی فرق دارد. اگر خواستید از منقل گازی برای پخت استفاده کنید ابتدا منقل را روی درجه حرارت زیاد روشن کنید و دو دقیقه به همان حالت بگذارید تا قطعات فلزی دیواره منقل به خوبی حرارت را جذب کند و در هنگام پخت هم حرارت متعادلی رو ارائه بدهد.

کباب‌ها را بر روی منقل قرار بدید و هر سی ثانیه یک دور بچرخانید تا کباب به صورت کامل و یکدست پخته بشود. برای بهتر شدن طعم کباب هر سیخ رو به سیخ دیگر بزنید تا روغن سطح کباب بر روی زغال‌ها نریزد و طعم کباب به خوبی حفظ شود.

جمع‌بندی

در این مقاله در مورد طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده صحبت کردیم. خوردن کباب به همراه نان سنگک، ریحان، گوجه و پیاز خیلی خوش طعم و دلپذیر خواهد بود. در ابتدا آب پیاز‌ها را بگیرید. از یک بشقاب برای تشخیص میزان چسبندگی گوشت استفاده کنید و با این کار از ورز دادن گوشت به اندازه کافی مطمئن بشید. آب پیاز‌ها را خیلی نگیرید چون کبابتان خشک خواهد شد. طعم کباب تا حدودی به چربی موجود در مخلوط گوشت بستگی داره که استفاده از گوشت قلوه‌گاه نسبت کافی چربی را رعایت میکند؛ در طرز تهیه حرفه‌ای کباب کوبیده میزان چربی باید بیست به هشتاد باشد و اینکه اگر زیاد هم از چربی استفاده کنید احتمال ریختن کباب افزایش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *