تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه را در کجا بیابیم؟

با توجه به رشد شبکه های اجتماعی در بین مردم، تبلیغات در شبکه های اجتماعی از اثر بیشتری برخوردار شده است. مزیت های زیاد تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز باعث شده است تا تقریبا همه شرکت ها و برند ها به سمت آن بروند. در این مقاله با کافه مپ همراه باشید تا بیشتر […]

با توجه به رشد شبکه های اجتماعی در بین مردم، تبلیغات در شبکه های اجتماعی از اثر بیشتری برخوردار شده است. مزیت های زیاد تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز باعث شده است تا تقریبا همه شرکت ها و برند ها به سمت آن بروند. در این مقاله با کافه مپ همراه باشید تا بیشتر درباره تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف بگوییم و از مزایا و معایب آن ها بگوییم.

مزیت های شبکه های اجتماعی

در دسترس تمامی بازار های هدف

یکی از مهم ترین مزایای شبکه های اجتماعی این است که در دسترس تمامی بازار های هدف هستند. شما می توانید به کمک آنها تقریبا به تمامی دسته های مردم دسترسی داشته باشید. این که کسب و کار شما در چه زمینه ای در حال فعالیت است و هدف شما چیست بازار هدف شما را مشخص می کند. پس از اینکه بازار هدف کاملا مشخص شد شما می توانید تبلیغات هدف مندی تری را طراحی کرده و در شبکه های اجتماعی خودتان قرار دهید.

به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه گارد موبایل هستید و می خواهید گارد هایی با تصاویر مخصوص نوجوانان به فروش برسانید می توانید بنر های تبلیغاتی خود را در اینستاگرام و یا تلگرام به گونه ای طراحی کنید که نوجوان پسند تر باشد. علاوه بر این می دانید که بازار هدف این گارد چه کسانی هستند پس تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه را در مکان هایی انجام می دهید که نوجوانان حضور بیشتری داشته باشند.

سرمایه کم، بازخورد زیاد

گرفتن بازخورد از شبکه های اجتماعی با سرمایه کم امکان پذیر است. شاید در تبلیغات شهری و بیلبوردی این امکان کم تر باشد ولی می توان به کمک شبکه های اجتماعی با هزینه کمی به تعداد زیادی از افراد پیامی را مخابره کرد. حال این پیام ممکن است یک تبلیغ و یا یک اطلاعات از محصول خاص باشد.

در کنار این مزیت، بعضی از تبلیغات در شبکه های اجتماعی ممکن است گران قیمت باشند. این گرانی گاهی از بازار هدف های خاص و یا تعداد انبوهی از افراد باشد. با این حال به دلیل فراهم کردن این مزایا قیمتشان منصفانه به نظر می آید. به عنوان مثال بعضی از تبلیغات اینستاگرامی به دلیل برند سازی قدرتمندی که داشته اند گران قیمت تر هستند. که البته این برند سازی معمولا با تعداد زیادی از افراد در بین فالوور ها و بینندگان تبلیغ شما همراه است.

این نکته را نیز فراموش نکنید که بازخورد ها می توانند هر چیزی که فعالیت محسوب شود باشند. البته بازخوردی که از تبلیغات اینستاگرامی به وجود می آید دنبال کردن پیج شما و خرید از شماست. با این حال گرفتن نظرات در دایرکت و یا حتی در کامنت های پست های شما می تواند اکشن و بازخورد محاسبه شود.

راحت و سریع

تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه در شبکه های اجتماعی با راحتی و سرعت خاصی همراه اند. شما می توانید به کمک این ابزار بسیار سریع پیام و یا تبلیغات خود را در اختیار مردم قرار دهید. از طرفی این که مردم بتوانند تبلیغ شما را مشاهده کنند و به آن واکنش نشان دهند بسیار راحت است و این راحتی موجب بیشتر شدن خرید ها خواهد شد. این راحتی در امر اعلام نظرات نیز ملموس است.

به طور کلی مردم در قرن بیست یکم دوست دارند تا کار ها با سرعت و راحتی هر چه تمام تر انجام شوند.توجه داشتن به این ویژگی باعث خواهد شد که تبلیغات بازخورد زیادی داشته باشند.

در همان مثال فروشگاه گارد های موبایلی کابران می توانند با سرعت محصولی را که انتخاب کرده اند در قالب یک دایرکت سفارش دهند. اگر هم سوالی برایشان پیش بیاید می توانند با چند کلیک آن را از شما بپرسند.

معایب شبکه های اجتماعی

با این که شبکه های اجتماعی مزایای زیادی دارند اما قطعا در کنار آن معایبی نیز دارند. به طور کلی اگر بخواهیم به این معایب اشاره کنیم می توانیم به ارتباط گیری به صورت حضوری و بیشتر شدن درصد کلاهبرداری ها اشاره کرد. معمولا افراد سودجو در بستر مجازی بیشتر فعالیت می کنند. این فعالیت ها گاهی ممکن است باعث شود تا افراد نسبت به این کسب و کار ها (خصوصا کسب و کار های اینستاگرامی) دید خوبی نداشته باشند.
البته این مشکلات همیشه وجود خواهند داشت و حتی در کشور های سرآمد جهان نیز درصد رشد آن ها به صفر نرسیده اما باید سعی کرد به روز بود و به جای استفاده نکردن از تکنولوژی مشکلات آن را حل کرد.

شبکه های اجتماعی بهتر برای تبلیغات

همانطور که در بخش مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی گفتیم داشتن تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه در بستر اینستاگرام امکان پذیر است. در واقع می توان به جرئت گفت اینستاگرام بهترین شبکه اجتماعی است که میتوان در آن تبلیغات را انجام داد. این باعث می شود انتخاب اینستاگرام برای رشد کسب و کار مناسب باشد. به دلیل کم هزینه بودن تبلیغات در بستر شبکه های اجتماعی حتی اگر بعدا از تبلیغاتی که انجام داده اید ناراضی بودید ضرر زیادی را متحمل نخواهید شد.
در ضمن این نکته را مد نظر داشته باشید که برای انجام تبلیغات در بستر شبکه های اجتماعی بهتر است اول آن را در مقیاس کمتر انجام دهید و سپس گستره آن را بیشتر کنید.

قیمت تبلیغات شبکه های اجتماعی

این که شما تا چه حد می توانید برای تبلیغاتتان هزینه کنید و این که تبلیغ کننده چه کسی است مبلغ شروع می تواند متغیر باشد. تبلیغ کننده ها به نسبتا تعداد فالوور هایی که دارند و همچنین برند سازی ای که قبلا انجام داده اند مبلغ های مختلفی را برای تبلیغات در پیج هایشان دارند.
با این وجود بهتر است قبل از انتخاب یک پیج خوب برای تبلیغات آن را به خوبی بررسی کنید و یا کار را به متخصصین این راه بسپارید.

تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه تجربه کنید!

کافه مپ برای داشتن تبلیغات هدفمند، پر بازخورد و همچنین با کمترین هزینه در کنار شماست. اگر مشکلی در انتخاب تبلیغات داشتید کافی است با مشاورین ما تماس بگیرید و نیازتان از تبلیغات را به آن ها اعلام کنید.
ما به شما بهترین تبلیغ ممکن را پیشنهاد می کنیم و در این زمینه راهنمایی های لازم را به شما خواهیم داد تا سود دهی تبلیغات برای کسب و کار شما به نهایت خود برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *