آموزش فعال کردن گذرواژه دو مرحله‌ای در اینستاگرام

امروزه کاربران زیادی وجود دارند که از اینستاگرام استفاده می‌کنند، در این بین افرادی وجود دارند که با این نرم‌افزار کسب درآمد می‌کنند. در نهایت امنیت پیج برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از آن هستند بسیار مهم است. همچنین افرادی که از پیج شخصی استفاده می‌کنند، به دنبال افزایش امنیت صفحه کاربری خود […]

امروزه کاربران زیادی وجود دارند که از اینستاگرام استفاده می‌کنند، در این بین افرادی وجود دارند که با این نرم‌افزار کسب درآمد می‌کنند. در نهایت امنیت پیج برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از آن هستند بسیار مهم است. همچنین افرادی که از پیج شخصی استفاده می‌کنند، به دنبال افزایش امنیت صفحه کاربری خود هستند. به طور کلی رعایت امنیت در فضای مجازی برای هر شخصی از اهمیت بالایی برخوردار است. با این حال اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای (Two Factor Authentication) خود را فعال کنید. با این کار دیگر به هکرها اجازه هک کردن حساب خود را نمی‌دهید. برای اینکه با روش فعال‌سازی این گذرواژه آشنا شوید، بهتر است ما را با ادامه مقاله همراهی کنید.

فعال‌سازی گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام
فعال‌سازی گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

فعال‌سازی گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

در برخی از نرم‌افزارها مانند تلگرام از تأیید هویت دو مرحله‌ای استفاده‌شده است، در نتیجه بیشتر افراد با نحوه فعال‌سازی آن آشنا هستند. در اینستاگرام نیز همانند تلگرام برای افزایش امنیت از این روش استفاده‌شده است. با فعال‌سازی این گذرواژه می‌توانید امنیت پیج خود را افزایش دهید و ریسک هک شدن آن را تا حدود زیادی کاهش دهید. سرویس‌های مختلفی مانند واتساپ، حساب گوگل، تلگرام و … از تأیید هویت دو مرحله‌ای برای جلوگیری از هک شدن نرم‌افزار خود استفاده می‌کنند.

زمانی که تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام را برای پیج خود فعال کرده‌اید، هر شخصی برای ورود به‌حساب شما با هر دستگاه دیگری احتیاج به واردکردن این گذرواژه را دارد. در صورتی که رمز خود را فراموش کرده‌اید نگران نباشید، زیرا در زمان فعال‌سازی هویت دو مرحله‌ای از شما ایمیلی خواسته‌شده است که می‌توانید با واردکردن دوباره آن رمز خود را به‌روزرسانی کنید. برای قرار دادن این رمز شما باید مراحل مختلفی را طی کنید تا در صورت فراموش کردن آن بتوانید رمز ورود را بازیابی کنید.

امکانات تأیید هویت دو مرحله‌ای

هر شخصی می‌تواند برای جلوگیری از دسترسی هکرها و افراد سودجو به پیج خود، از تأیید هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام استفاده کند. با این روش که زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد، می‌توانید امنیت حساب خود را افزایش دهید. با فعال‌سازی تأیید هویت دو مرحله‌ای؛ اگر فردی رمز ورود شما را بداند و بتواند یک مرحله از دسترسی به پیج شما را طی کند، ولی مطمئن باشید بدون داشتن گذرواژه هویت دو مرحله‌ای نمی‌تواند وارد پیج شما شوند. وجود این قابلیت برای اینستاگرام دارای اهمیت بالایی است، زیرا در این نرم‌افزار مبادله عکس و فیلم‌های شخصی صورت می‌گیرد. با این حال بهتر است هر شخصی که از اینستاگرام استفاده می‌کند، تأیید هویت دو مرحله‌ای خود را فعال کند.

تمام کسانی که از نرم‌افزار اینستاگرام در دستگاه اندروید و یا در ios استفاده می‌کنند، می‌توانند با کمترین زمان به فعال‌سازی هویت دو مرحله‌ای اقدام کنند. برای فعال‌سازی این گزینه احتیاج به اجرا کردن مراحل پیچیده‌ای نیست و تنها با طی کردن چند مرحله ساده می‌توانید آن را فعال کنید. در ادامه تمامی این مراحل را به زبانی ساده آموزش داده‌ایم تا تمام افراد بتوانند از آن استفاده کنند. برای اینکه بتوانید این مراحل را به راحتی طی کنید، می‌توانید از زبان فارسی این اپلیکیشن نیز استفاده کنید. در هر صورت ما این آموزش را با گزینه‌های انگلیسی اینستاگرام توضیح داده‌ایم تا هیچ کس برای فعال‌سازی هویت دو مرحله‌ای با مشکل رو به رو نشود.

آموزش فعال کردن قابلیت گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام
آموزش فعال کردن قابلیت گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

آموزش فعال کردن قابلیت گذرواژه تأیید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

اگر می‌خواهید هویت دو مرحله‌ای را در اینستاگرام فعال کنید، باید تمامی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • برای اجرا کردن این گزینه ابتدا باید نرم‌افزار اینستاگرام را در گوشی خود اجرا کنید. سپس از گزینه‌هایی که در قسمت پایین اپلیکیشن وجود دارد، بخش پروفایل که به شکل آدمک است را انتخاب کنید. در نسخه اندروید آیکون سه نقطه در بالای صفحه و در نسخه ios که به شکل چرخ‌دنده است را لمس کنید.
  • بعد از انجام دادن این مرحله منویی برای شما باز می‌شود که می‌توانید گزینه Two factor Authentication را مشاهده کنید. برای اجرای تأیید هویت دو مرحله‌ای باید این گزینه را انتخاب کنید.
  • در ادامه باید گزینه Require Security Code را در اینستاگرام فعال کنید.
  • برای فعال‌سازی گذرواژه باید در پنجرۀ پاپ آپی که باز شده است گزینه Turn on را لمس کنید.
  • بعد از فعال‌سازی این گزینه اینستاگرام پیامی حاوی کد امنیتی را به شما ارسال می‌کند. بعد از دریافت این کد باید آن را داخل کادری که در اینستاگرام نمایش داده می‌شود، وارد کنید. برای انجام این مرحله باید شماره تماسی را برای حساب خود فعال کرده باشید. اگر شماره تماسی از قبل برای حساب خود فعال نکرده‌اید، در این بخش برای دریافت کد فعال‌سازی احتیاج به یک شماره تماس برای پیج خود دارید.
  • بعد از واردکردن کد امنیتی در اینستاگرام؛ این اپلیکیشن چند کد امنیتی دیگری که اصطلاحاً به آن کد پشتیبان (Backup Code) می‌گویند در اختیارتان می‌گذارد تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. برای ذخیره‌سازی این کدها می‌توانید از گزینه Copy Codes برای کپی کردن آن‌ها استفاده کنید و یا می‌توانید از آن‌ها با انتخاب گزینه Take Screenshot اسکرین شات بگیرید. با این کار می‌توانید کدها را ذخیره کنید تا در صورت نیاز از آن‌ها به راحتی استفاده کنید.

با انجام تمام این مراحل به راحتی تأیید هویت دو مرحله‌ای را در اینستاگرام فعال کرده‌اید. بعد از فعال‌سازی این گذرواژه هر زمان بخواهید وارد حساب خود در اینستاگرام شوید، باید از مرحله تأیید هویت عبور کنید. در نهایت برای وارد شدن به پیج اینستاگرام، تنها دانستن رمز ورود حساب کافی نیست.

با بررسی تمامی توضیحاتی که در این مقاله به آن اشاره کرده‌ایم، متوجه شدید که فعال‌سازی هویت دو مرحله‌ای به چه اندازه برای هر شخصی مفید است. اگر حفظ امنیت اینستاگرام برایتان مهم است، بهتر است تمام این مراحل را طی کنید تا بتوانید از پیج خود در مقابل ورود افراد سودجو محافظت کنید.