ویژگی یک رستوران خوب چیست؟

شاید در نگاه اول یک سوال بسیار کلیشه ای و بی اهمیت به نظر برسد، اما واقعیت اینطور نیست. فکر کنید که در یک روز معمولی، برای تفریح و تنوع هم که شده به یک رستوران می روید، اگر این رستوران غذایش استاندارد نباشد، کارکنانش بی ادب باشند و از همه مهمتر، نظافت در آن […]

شاید در نگاه اول یک سوال بسیار کلیشه ای و بی اهمیت به نظر برسد، اما واقعیت اینطور نیست. فکر کنید که در یک روز معمولی، برای تفریح و تنوع هم که شده به یک رستوران می روید، اگر این رستوران غذایش استاندارد نباشد، کارکنانش بی ادب باشند و از همه مهمتر، نظافت در آن وجود نداشته باشد، چه حسی خواهید داشت؟ قطعا حس بدی به شما دست خواهد داد و ممکن است روزی که قرار بود برای شما به خوبی و خوشی به پایان برسد، با ناراحتی و مریضی نابود شود. پس اگر کمی دقت کنیم می بینیم که انتخاب یک رستوران خوب به هیچ عنوان بی اهمیت نیست. در ادامه با وبسایت کافه مپ همراه باشید.

تاریخچه رستوران و فلسفه آن
تاریخچه رستوران و فلسفه آن

تاریخچه رستوران و فلسفه آن

قبل از اینکه بخواهیم بفهمیم ویژگی یک رستوران خوب چیست، بهتر است اول بدانیم که اصلا واژه رستوران از کجا نشات می گیرد و نگاهی به تاریخچه اولین رستوران ها بیندازیم.

اول اینکه رستوران ها همیشه وجود داشته اند، اما نه به شکل امروزی، بلکه به شکل سنتی و قدیمی که مردم هر شهر در آنجا به گفت و گو می پرداختند و از غذاهای محلی شهرشان لذت می بردند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، کلید شکل گرفتن رستوران های امروزی به انقلاب فرانسه بر می گردد، یعنی اوایل قرن شانزدهم میلادی. زمانی که کارگران از وضع خوبی برخوردار نبودند، با انقلاب فرانسه وضع آنها نیز بهتر شد و خدماتی برای آنها تدارک دیده شد (مثل ساخت سالن های غذاخوری که رستوران نام گذاری شدند). اما در قرن هفدهم میلادی، کلا فلسفه رستوران ها تغییر کرد، مخصوصا در فرانسه. در فرانسه فقط اشراف زادگان و متمولان می توانستند به رستوران ها بروند و از غذاهای لذیذ و فوق العاده رستوران ها لذت ببرند.

تاریخچه رستوران در ایران

خب همانطور که می دانید رستوران یک واژه فرانسوی و انگلیسی به حساب می آید، در ایران هم رستوران ها به شکل های مختلفی وجود داشتند، اما با نام های متفاوت، مثل: دیزی سرا، سفره خانه، طباخی، چلوکبابی که شیوه متفاوتی نسبت به رستوران های اروپایی داشت. به طور مثال در چلوکبابی، فقط چلوکباب سرو می شده و یا در دیزی سرا فقط دیزی.

ویژگی یک رستوران خوب چیست؟

غذای با کیفیت

هدف اصلی رفتن به رستوران، طبیعتا خوردن غذاست، وقتی که شما به یک رستوران می روید، انتظار دارید که غذایی که می خورید بسیار متفاوت و خوشمزه باشد، به طوری که اگر شما آن غذا را با آشپزی خانگی میل کنید، تفاوت را احساس کنید. البته کیفیت در طعم غذا نیست، حتی ممکن است غذایتان بسیار خوشمزه باشد، اما مواد استفاده شده در غذا غیر استاندارد باشند، به طور مثال روغن مانده باشد، گوشت ها ارزان قیمت باشند. پس حتما قبل از اینکه به یک رستوران می روید، از کیفیت آنجا اطمینان حاصل کنید، حتما خودتان در خبرها می خوانید که چه اتفاقاتی در رستوران های کشورمان می افتد. شما می توانید در وبسایت کافه مپ با یک جستجوی ساده به دنبال یک رستوران خوب و نزدیک به خودتان بگردید.

بهداشت رستوران

بهداشت فضای یک رستوران مطمئنا یکی از مهم ترین معیارهایی است که مشتریان در هنگام انتخاب رستوران مورد نظر آن را مورد توجه قرار می دهند. این مورد در نظر مشتریان حتی از کیفیت غذای رستوران هم با اهمیت تر است. غذا هرچقدر هم که لذیذ و پر زرق و برق باشد، باز هم هیچکس دوست ندارد به بهای مسموم شدن و بیماری آن را حتی بچشد و امتحان کند. پس بهداشت رستوران جزو مهم ترین ویژگی های یک رستوران خوب و حتی شاید مهم ترین ویژگی یک رستوران خوب باشد. پس در انتخاب رستوران مورد نظر خود دقت کنید تا این رستوران تمام موارد مربوط به سلامت و بهداشت را به طور کامل رعایت کرده باشد، تا خدای ناکرده روزی که قرار بود در یک مسافرت به خاطره ای خوب تبدیل شود، با مسمومیت و بیماری خاطره ای بد برای شما به جا نگذارد.

محیط و ظاهر رستوران
محیط و ظاهر رستوران

محیط و ظاهر رستوران

طبق گفته های برخی از دانشمندان، ظاهر خوب رستوران، محیط زیبا و فضای مناسب حین غذا خوردن باعث بیشتر شدن اشتهای شما می شود. فکرش را بکنید که غذایتان در فضایی کوچک و با شرایط آب و هوایی نامتعادل میل کنید، چه حسی به شما دست می دهد؟ آیا به اندازه کافی از غذای خود لذت می برید؟ البته این گزینه، همانند بهداشت رستوران و غذای با کیفیت رستوران با اهمیت نیست، اما اگر می خواهید که رستورانتان همه چی تمام باشد، این گزینه را بعد از کیفیت غذا و بهداشت رستوران در اولویت خود قرار دهید.

تنوع غذایی رستوران

فکرش را کنید که به یک رستوران، با هدف خوردن غذای مورد علاقه تان رفتید، شما این غذا را سفارش می دهید، اما به شما می گویند که غذای مورد نظر تمام شده و یا اصلا در منو وجود ندارد، درخواست غذای دیگری می کنید، اما باز هم همین پاسخ را می دهند. پس همیشه رستورانی را انتخاب کنید که از تنوع غذایی خوبی بهره ببرد. تنوع غذایی رستوران، جزو ویژگی های یک رستوران خوب به حساب می آید.

قیمت های غذای رستوران

این روزها خیلی ها گله می کنند که تناسبی بین قیمت های غذا و کیفیت آنها وجود ندارد. همیشه رستورانی را انتخاب کنید که بین قیمت غذا و کیفیت غذا، از تناسب خوبی برخوردار باشد و باعث نشود پولی را که از دست رنج شما به دست آمده، دور ریخته شود.

حضور مسئول و کارکنان رستوران در میان مشتریان

خیلی از رستوران های خوب این اقدام را انجام می دهند. مثلا فکر کنید غذای شما بسیار شور شده، باید کسی باشد که انتقاد و مشکلتان را به گوشش برسانید، همیشه به رستوران هایی بروید که انتقادپذیر باشند و به راحتی مشکلاتتان را به آنها گزارش بدهید تا مشکلاتتان را رفع کنند.

از کجا یک رستوران خوب پیدا کنم؟

خیالتان راحت، شما می توانید با یک جستجوی ساده در وبسایت کافه مپ، نزدیک ترین و بهترین رستوران های نزدیک به خودتان را پیدا کنید و اگر نگران قیمت ها هستید، با مقایسه رستوران های مد نظر خود، تصمیم نهایی خود را بگیرید. با کافه مپ دیگر نگران اطلاف وقت خود، برای پیدا کردن یک رستوران خوب رستوران خوب نباشید، زیرا ما تمامی اطلاعات مورد نیاز رستوران مد نظر شما را در اختیارتان می گذاریم.

ممنون که با کافه مپ همراه بودید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *