معجون افلاطون شامل چه چیز هایی می‌شود؟

معجون افلاطون یکی از بر طرفدار ترین نوشیدنی ها خصوصا در مشهد است. شاید نتوان گفت که این خوراکی یک نوشیدنی مانند آبمیوه ها طلقی شود اما با این حال در دسته بندی نوشیدنی ها قرار می گیرد. در این مقاله کافه مپ سعی دارد تا بیشتر درباره این خوراکی و یا نوشیدنی مقوی صحبت […]

معجون افلاطون یکی از بر طرفدار ترین نوشیدنی ها خصوصا در مشهد است. شاید نتوان گفت که این خوراکی یک نوشیدنی مانند آبمیوه ها طلقی شود اما با این حال در دسته بندی نوشیدنی ها قرار می گیرد. در این مقاله کافه مپ سعی دارد تا بیشتر درباره این خوراکی و یا نوشیدنی مقوی صحبت کند؛ پس با ما همراه باشید تا در این مقاله بیشتر در مورد معجون افلاطون و به طور کلی معجون ها صحبت کنیم.

معجون ها خوراکی هایی پر از انرژی
معجون ها خوراکی هایی پر از انرژی

معجون ها خوراکی هایی پر از انرژی

حتما تا به حالا نام معجون ها را شنیده و یا یک نوع آن را میل کرده اید. این خوراکی های مقوی در شهر های مختلف ایران تهیه و به فروش می رسند و شما می توانید به همراه خانواده و یا به تنهایی از خوردن آن ها لذت ببرید.

قطعا یکی از دلایل مهم برای انتخاب این نوشیدنی در بین دیگر گزینه ها، مقوی بودن آن است. معجون ها معمولا به دلیل تهیه شدن از مواد اولیه پر انرژی و یا به قولی گرم، می توانند گزینه مناسبی برای زمانی باشند که کم حال هستید و یا دوست دارید تا انرژی بدنتان مضاعف شود. با توجه به گرم بودن این نوشیدنی توصیه کافه مپ این است که از نوشیدن آن در بازه های گرم سال به مقدار زیاد پرهیز کنید. خصوصا در نظر داشته باشید که نوشیدن معجون ها می تواند تعداد جوش های بدنتان را نیز بیشتر کند و اگر صورتی همراه با جوش دارید و یا می خواهید که جوشی بر روی صورتتان وجود نداشته باشد مصرف زیاد این نوشیدنی مناسب نیست.

معجون ها همچنین انتخاب های خوبی برای افراد متاهل هستند؛ در واقع خوردن معجون ها به دلیل گرم بودن آن ها به تقویت مجدد بدن کمک می کند و می‌تواند برای افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند نیز بسیار عالی باشد.

تفاوت انواع معجون ها و دلیل اختلاف نام آن ها

شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد که آیا معجون هایی که با نام های مختلف در ایران وجود دارند از مواد اولیه متفاوتی تهیه می شوند و یا تنها این تفاوت نام به دلیل استفاده از ترفند های تبلیغاتی است؟ در جواب این سوال باید گفت که تفاوت اصلی نام های معجون ها نوع سرو کردن و گاها تفاوت بعضی از مواد اولیه تشکیل دهنده آن هاست. البته این که بعضی از آبمیوه فروشی ها و یا کافی شاپ ها برای اینکه تبلیغات بهتری داشته باشند تنها با بیشتر کردن یکی از ترکیبات نام معجون به دست آمده را عوض می‌کنند؛ توصیه ما در رابطه با وجود این مشکل چک کردن ترکیبات و یا پرسیدن آن از مسئول تهیه نوشیدنی هاست.

بعضی معجون ها تنها مواد اولیه معروف و به قولی ترکیب اصلی معجون ها را دارا هستند و تفاوت نام انتخابی برای آن ها نوع مخلوط کردن این مواد و یا درصد ترکیبات آن هاست؛ با این حال در بعضی از معجون ها نیز مواد اولیه بیشتری به ترکیبات اصلی اضافه می شوند که می توانند طعم نوشیدنی را تغییر داده و خواص آن را بیشتر کنند. به عنوان مثال یکی از مواردی که در بعضی معجون های مقوی تر و قاعدتا گران تر استفاده می شود زرده تخم مرغ است. این نوع از معجون اکثرا برای ورزشکاران توصیه می شود اما با این حال اگر این ترکیب را دوست داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید.

معجون افلاطون و ویژگی های خاص آن
معجون افلاطون و ویژگی های خاص آن

معجون افلاطون و ویژگی های خاص آن

  معجون افلاطون یکی از بهترین انواع معجون هاست که بیشتر در شهر مشهد تهیه می شود. تعداد طرفداران این نوع از معجون ها در مشهد بسیار زیاد است و افراد زیادی هستند که این نوع سرو معجون را دوست دارند. همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم و دلیل انتخاب نام های مختلف برای معجون ها را یادآور شدیم باید گفت که این معجون تنها یک نوع خاص سرو دارد و مواد اولیه آن همان مواد معروف معجون هاست که عبارت است از: موز، خامه، انواع مغز ها مانند بادوم و گردو و پسته، عسل و شیر. البته گاهی خرما نیز به این ترکیبات اضافه می شود اما باز هم می‌توانید معجون نهایی را با همان نام معجون افلاطون خریداری کنید.

در نحوه سرو این معجون ابتدا مواد کاملا شیرین مانند عسل و یا خرما در انتهای لیوان ریخته می شود و پس از آن شیرموز و یا شیر را اضافه می کنند (گاهی این شیرموز و یا شیر با مغز ها مخلوط است) و پس از آن مقداری خامه را به ظرف اضافه کرده و روی آن را با مغز ها تزئین می کنند. البته این نحوه سرو در آبمیوه فروشی های مختلف متفاوت است اما به طور کلی از مغز ها و یا تکه های موز به عنوان تزئینات روی نوشیدنی استفاده می کنند.

در بعضی از آبمیوه فروشی ها نیز نحوه سرو این نوشیدنی به این گونه است که شیرموز و مقداری از مغز ها بعلاوه مقداری هم خرما با یک دیگر مخلوط می شوند و به صورت یک نوشیدنی در می آیند و سپس بر روی این نوشیدنی خامه و تزئینات موز های تکه شده قرار میگیرند و سپس بر روی آن ها عسلکمی ریخته شده و در نهایت تعدادی مغز گردو و بادام و پسته قرار می گیرند که جلوه بسیار خوبی به این نوشیدنی می دهد.

بهترین معجون افلاطون

پس از این همه تعریف از مقوی بودن این نوشیدنی و ترکیبات خوشمزه آن این سوال پیش می آید که از کجا می شود بهترین معجون افلاطون را پیدا کرد؟ کافه مپ می‌تواند جواب این سوال را به شما بدهد. شما به راحتی می توانید هر زمان که دوست داشتید یک معجون افلاطون و یا هر نوشیدنی و غذای دیگری سفارش دهید تنها کافیست تا وارد سایت کافه مپ شده و نام خوراکی یا نوشیدنی مد نظرتان را جستجو کنید. ما به شما کمک می کنیم تا نزدیک ترین آبمیوه فروشی های اطرافتان را پیدا کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن نوشیدنی مد نظرتان را سفارش دهید.

همچنین شما می توانید نظرات واقعی مردم در مورد کیفیت نوشیدنی های یک آبمیوه فروشی، کافی شاپ و یا رستوران را مشاهده کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به زائقه خود و همراهانتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *