گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام

احتمالاً تا به حال استوری یکی از دوستان خود را دیده‌اید که به همراه موزیک پخش می‌شود؛ اما آن شخص چگونه از این قابلیت استفاده کرده و چگونه موزیکی روی استوری خود قرار داده؟ در واقع برای انجام این کار راهکارهای مختلفی وجود دارد که مبنای به وجود آمدن بیشتر این راهکارها محدودیت این قابلیت […]

احتمالاً تا به حال استوری یکی از دوستان خود را دیده‌اید که به همراه موزیک پخش می‌شود؛ اما آن شخص چگونه از این قابلیت استفاده کرده و چگونه موزیکی روی استوری خود قرار داده؟ در واقع برای انجام این کار راهکارهای مختلفی وجود دارد که مبنای به وجود آمدن بیشتر این راهکارها محدودیت این قابلیت در ایران است. با ما همراه باشید تا در این مقاله راهکارهای گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام را بررسی کنیم.

راهکار اول | استفاده از استیکر موزیک در استوری

اینستاگرام در یکی از آخرین آپدیت‌هایش قابلیتی را معرفی کرد که به وسیله آن توانایی پخش موزیک را در استوری به مردم عرضه کرد. این قابلیت محبوب که امروز توسط بسیار از مردم جهان استفاده می‌شود و باعث جذابیت اینستاگرام شده است در ایران قابل‌استفاده نیست. دلیل این محدودیت فیلتر در ایران و اغلب کشورها این است که اینستاگرام برای پخش و استفاده از یک موزیک در استوری باید مجوز یا لایسنس مورد نیاز را از کشوری که موزیک در تولیدشده دریافت کند؛ اما اینستاگرام تنها از 7 کشور لایسنس را دریافت کرده. این کشورها عبارت‌اند از استرالیا، نیوزلند، فرانسه، آمریکا، سوئد، انگلستان و آلمان.

به علت محدودیت استفاده از این بخش در ایران باید به کمک VPN (فیلترشکن) به یکی از کشورهایی که در بالا ذکر شد متصل شویم و سپس وارد اینستاگرام شویم.

مرحله اول | ورود به صفحه استوری اینستاگرام

در اولین مرحله آخرین نسخه اینستاگرام را نصب‌کرده و بعد از ورود به اکانت کاربری اینستاگرام‌تان، صفحه ساخت استوری را باز کنید.

مرحله دوم
مرحله دوم

مرحله دوم | افزودن تگ موزیک اینستاگرام

استوری خود را به دلخواه بسازید. برای انجام این کار می‌توانید از تصاویر استفاده کنید یا استوری خود را در لحظه با قابلیت‌های همچون بِراش و یا متن بسازید یا از لینک دادن به استوری، هشتگ‌ها و تگ کردن افراد استفاده کنید. برای راهکارهای بیشتر می‌توانید مقاله «ویژگی‌های استوری استاندارد» را مطالعه کنید.

بعد از ساخت استوری در بالای صفحه روی آیکون شکلک مانند کلیک کرده و از بین گزینه‌های موجود، موزیک را انتخاب کنید.

مرحله سوم
مرحله سوم
مرحله سوم
مرحله سوم
مرحله سوم
مرحله سوم

مرحله سوم | انتخاب آهنگ یا موزیک

آهنگ یا موزیک مورد نظر خود را در لیستی که نمایان است انتخاب یا جستجو کنید. حالا بازه زمانی از آن آهنگ که برای گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام انتخاب کردید را جدا کنید. توجه داشته باشید که تنها 15 ثانیه قابل انتخاب است.

مرحله چهارم |‌ ارسال استوری

تگ موزیک در استوری شما دیده می‌شود و استوری آماده ارسال شدن است.

درباره این قابلیت اینستاگرام نکاتی وجود دارد که بهتر است بدانید. روی تگ و یا استیکر موزیکی که در استوری گذاشته‌اید نام خواننده و موزیک نوشته و همچنین کاور (تصویر) آهنگ هم قابل‌مشاهده است. استوری‌هایی که حاوی موزیک باشند به صورت ویدئو ذخیره و ارسال می‌شوند. یکی دیگر از قابلیت‌های بی‌نظیر استیکر موزیک این است که اگر در هنگام مشاهده استوری روی استیکر موزیک ضربه بزنید وارد پیج اینستاگرام خواننده می‌شوید.

راهکار دوم | استفاده از Screen recorder

اما اگر در یکی از آن 7 کشور که قابلیت استفاده از استیکر موزیک را ندارد زندگی می‌کنید راهکارهای دیگری هم برای گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام موجود است! یکی از این راهکارها که در ایران محبوبیت زیادی دارد استفاده از Screen recorder (فیلم‌برداری از صفحه) است. اسکرین ریکوردر نام دسته‌ای از نرم‌افزارها است که به کمک آن‌ها می‌توان از صفحه موبایل یا دسکتاپ تصویر برادری کرد و به ‌صورت فیلم ذخیره کرد. یکی از این نرم‌افزارها REC. PRO است.

مرحله اول | پخش موزیک و فیلم‌برداری

برای گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام می‌توانید موزیک مورد نظر خود را پخش کرده و با کمک این نرم‌افزار از صفحه موبایل خود فیلم‌برداری کنید.

 مرحله دوم | استفاده در استوری

قبل از ارسال ویدئو در استوری اینستاگرام اگر علاقه‌ای به دیده شدن صفحه موبایل خود نیستید و فقط پخش موزیک را می‌خواهید می‌توانید با قابلیت بِراش (قلمو) اینستاگرام صفحه موبایل را به رنگ‌هایی مانند مشکی، قرمز و… تبدیل کنید تا صفحه موبایل شما در استوری دیده نشود. از ضعف‌های راهکار استفاده از اسکرین ریکوردر ناتوان بودن در استفاده از تصاویر دیگر در استوری است.

راهکار سوم |‌ استفاده از گیم لانچر

نکته‌ای که در این راهکار قبلی حائز اهمیت است کیفیت پایین موزیک در استفاده از اسکرین ریکوردر است. برای بالا بردن کیفیت موزیک در موبایل‌های بروز سامسونگ راهکاری دیگر وجود دارد. در موبایل‌های سامسونگ نرم‌افزاری با نام game launcher (گیم لانچر) وجود دارد که قابلیت‌هایی در بازی‌ها را به شما ارائه می‌دهد. یکی از این قابلیت‌ها تصویربرداری از صفحه است اما با تفاوتی خاص، گیم لانچر صدای بازی را از طریق خود موبایل ضبط می‌کند و از میکروفون استفاده نمی‌کند. این کار باعث افزایش کیفیت موزیک می‌شود.

مرحله اول |‌ تنظیمات گیم لانچر

 برای استفاده از این راهکار در موبایل‌های سامسونگ ابتدا باید وارد گیم لانچر شده و در بخش تنظیمات، نرم‌افزار پخش‌کننده موزیکتان را در لیست بازی‌ها قرار بدید تا در هنگام اجرای موزیک بتوان از گیم لانچر استفاده کرد. سپس میکروفون را در تنظیمات بسته و وارد نرم‌افزار پخش‌کننده موزیک شوید.

مرحله دوم
مرحله دوم

مرحله دوم | فیلم‌برداری و پخش موزیک

لوگوی شناور گیم لانچر را انتخاب کرده و پخش موزیک را به همراه تصویربرداری از موبایل را آغاز کنید.

راهکار چهارم | استفاده از دوربین موبایل

در ابتدا باید بگوییم که استفاده از این قابلیت کاهش کیفیت صدا را هم بده دنبال دارد.

مرحله اول | پخش موزیک و فیلم‌برداری به کمک نوار اعلان

ابتدا وارد پخش‌کننده موزیک خود شوید و موسیقی مورد نظر را پخش‌ کنید. مشاهده می‌کنید که در نوار اعلانتان یکی بخش پخش‌کننده موزیک قرار گرفته. وارد دوربین خود شوید و تصویربرداری را آغاز کنید. با شروع فیلم‌برداری پخش موزیک قطع می‌شود ولی شما می‌توانید با استفاده از گزینه پخش در نوار اعلان از موزیک در هنگام فیلم‌برداری استفاده کنید. بعد از پایان فیلم‌برداری وارد صفحه ساخت استوری اینستاگرام خود شوید و بقیه مراحل را مانند مرحله دوم دومین راهکار انجام دهید.

گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام یکی از بهترین قابلیت‌های اینستاگرام بوده و کاربران 7 کشوری که ذکر شد از این قابلیت خوشحال‌اند. در این مقاله با هم راهکارهایی برای گذاشتن موزیک در استوری اینستاگرام را برای کشوری‌هایی مانند ایران ذکر کردیم امیدواریم از این مقاله راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *