محبوب‌ترین غذاهای تند

امروزه غذا جزو جدایی ناپذیر زندگی ماست و هر کشوری با توجه به موقعیت فرهنگی و جغرافیایی تنوع زیادی در غذاها را شاهدیم در کنار روزمرگی‌هایمان خوردن و حتی دیدن غذا از سرگرمی‌های جذاب در تمام دنیا به شمار می‌رود اما انتخاب طعم و ادویه‌های مورد استفاده در خوراک هم مهمترین قسمت این سرگرمی است. […]

امروزه غذا جزو جدایی ناپذیر زندگی ماست و هر کشوری با توجه به موقعیت فرهنگی و جغرافیایی تنوع زیادی در غذاها را شاهدیم در کنار روزمرگی‌هایمان خوردن و حتی دیدن غذا از سرگرمی‌های جذاب در تمام دنیا به شمار می‌رود اما انتخاب طعم و ادویه‌های مورد استفاده در خوراک هم مهمترین قسمت این سرگرمی است. که فلفل یکی از پر کاربردترین ادویه در جهان به شمار می‌رود. در این یادداشت نگاهی به محبوب‌ترین غذاهای تند خواهیم کرد.

معمولاً با شنیدن نام غذاهای تند و فلفلی، به یاد کشورهای هندوستان و مکزیک و مناطق جنوبی کشور خودمان می‌افتیم. این غذاهای تند محبوب افراد ساکن خط استواست و از آن جایی که این خط بر روی قسمت جنوبی کشورمان واقع شده و ذائقه مردمان جنوب کشورمان با تندی و غذاهای تند پیوندی تنگاتنگ دارد. پر استفاده ترین ادویه در این مناطق فلفل است. ادویه‌های فلفلی از عصاره‌های خاص طبیعت به شمار می‌روند، ادویه‌هایی انرژی بخش و محرک که طعم و عطری ویژه به غذا می‌بخشند.

مرغ کره‌ای
مرغ کره‌ای

مرغ کره‌ای

از محبوب‌ترین غذاهای تند هندی که تاریخچه پخت آن به مرکز هندوستان، دهلی، بازمی‌گردد، مرغ کره‌ای است. این غذا امروزه در اکثر رستوران‌های بزرگ سراسر دنیا طبخ و سرو می‌شود و برای پخت آن مرغ درسته، کره، پورۀ گوجه فرنگی، زیتون، پیاز، سیر، زنجبیل و صد البته ادویه‌های تند هندی مورد استفاده قرار می‌گیرند و با چاشنی کالی سرو می‌شود.

پاپدی چات

بی‌شک سر لیست محبوب‌ترین غذاهای تند پاپدی چات، وعدۀ ناهار مرسوم هندی‌ها قرار دارد. در پاپدی چات تقابل طعم‌های مختلف، غذایی پیچیده، مرموز و در عین حال فوق العاده را رقم زده است. برای پخت پاپدی چات، آرد، بذر پیاز، پیاز قرمز، سیب زمینی، نخود، فلفل چیلی، نمک سیاه، ماست تازه و سبزیجات معطر مثل نعنا و گشنیز و روغن گیاهی آفتاب گردان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاری نخود
کاری نخود

کاری نخود

به نام دیگر، چوله نخود، یک غذای تند، گیاهی و پر استفاده و از محبوب‌ترین غذاهای تند هندی بوده که در نقاط شمالی از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. این غذا از جمله وعده‌های مجلسی و رسمی برای استفاده در میهمانی‌های مردم هندوستان محسوب می‌شود که برای طبخ آن مواد مختلفی چون نخود، گوجه فرنگی، سیر، سس زنجبیل و ادویه‌های تند هندی را، به میزان درست، به کار می‌گیرند.

چیکن تیکه ماسالا

یکی دیگر از سر لیست‌های محبوب‌ترین غذاهای تند، بی شک این غذای هندی بوده که با وجود اینکه در زمرۀ اقلیت غذاهای گوشتی هندوستان قرار دارد، اما به دلیل گرایش بیشتر گردشگران خارجی به غذاهای تند، از محبوبیت و معروفیت بیشتری نسبت به غذاهای گیاهی هندوستان برخوردار است. در چیکن ماسالا، علاوه بر مرغ، از پورۀ گوجه فرنگی، سیر، زنجبیل، سس کرمی، ادویه جات تند نظیر فلفل چیلی استفاده می‌شود که میزان به اندازۀ استفاده شده از ادویه جات آن، طعم و بویی مطبوع و مسحور کننده را نصیب شما می‌کند.

کوفته مالایی
کوفته مالایی

کوفتۀ مالایی

از محبوب‌ترین غذاهای تند پخت شده در هندوستان، کوفتۀ مالایی است. در پخت این غذا از گوشت استفاده نمی‌شود و از ترکیب سبزیجات مختلف، سیب زمینی، ذرت شیرین، لوبیا، نخود فرنگی، هویج و برنج جرا در کنار نان پخت می‌شود. همچنین مقدار زیادی پنیر در طبخ آن بکار گرفته می‌شود.

دال گوشت

از غذاهای تند هندی متشکل از ظرفی از گوشت‌های تکه تکه شده است که به ادویه جات مختلف و تند هندی آغشته شده است. این غذا از محبوب‌ترین غذاهای تند بخصوص در شهرهای مرزی پاکستان و هندوستان محسوب می‌شود و از ارزش غذایی و میزان کالری بسیاری بالایی برخوردار است. برای سرو بهتر، در کنار این ظرف آتشین معمولاً از سالاد سبزیجات استفاده می‌کنند.

آلو گوبی
آلو گوبی

آلو گوبی

با استفاده از سیب زمینی، کلم، سیر، زنجبیل، پیاز، گوجه، زیرۀ سبز و ادویه جات تند هندی، غذایی ساده و محلی به نام آلو گوبی می‌شود که سرشار از ویتامین و دارای طعمی مطبوع و فوق العاده است.

پالک پنیر

از خوراک‌های خوشمزه و پر طرفدار هندی و متشکل از پنیر کاتیح در کنار اسفناج است که با استفاده از پنیری متفاوت از پنیر رایج در کشور ما پخت می‌شود. در این غذا از ترکیب مکعب‌های پنیر با اسفناج و ادویه جات تند هندی، غذایی گیاهی و بدون گوشت با بو و طعم فوق العاده طبخ می‌شود، که از بهترین انتخاب‌های یک غذای تند رژیمی است.

داهی وادا

یک میان وعدۀ تند و آتشین اشت که معمولاً در وعده‌های مختلف و در کنار غذاهای دیگر سرو می‌شود. در این غذا از ترکیب لوبیای شمالی هند، دال عدس و ماست، غذایی عامه پسند و مطبوع در مناطق مختلف بخصوص شمال هندوستان، طبخ می‌شود. که ارزش امتحان، حداقل برای یک بار را دارد.

روگان جوش

همان روغن گوشت، که گوشت آن گوشت بره بود و بصورت بره قرمز ترجمه می‌شود. بله رنگ قرمز به دلیل استفاده از فلفل چیلی قرمز کشمیری است. در طبخ بره قرمز، علاوه بر گوشت بره و فلفل چیلی، هل، زرد چوبه، زیره سبز، گرم ماسالا و نوعی خامه استفاده می‌شود و به همراه برنج سادۀ هندی سرو می‌گردد. بره قرمز از غذاهای رسمی و مجلسی در هندوستان به شمار می‌آید.

چیکن تندوری
چیکن تندوری

چیکن تندوری

غذای شمالی هندوستان، که نوعی غذا با پخت تنوری بوده و تکه‌های مرغ آغشته در ترکیبی از ادویه جات هندی نظیر ماسالای گرم، فلفل سیاه، پودر فلفل چیلی و یا فلفل چیلی کشمیری و زیره سبز را بر روی تنوری از آتش هیزم و یا امروزه در فر به پخت می‌رسانند. این مرغ تنوری ترد و آتشین نیز در کنار برنج بسامتی ساده و با نان نازک و برشتۀ هندی سرو می‌شود و لذت یک وعدۀ کامل را در ذهنتان ماندگار می‌کند.

مرغ کبابی هندی

 همچنین مرغ کبابی هندی با طعمی اغوا کننده و محرک، از جملۀ بهترین پیشنهادات یک غذای خوشمزه و تند است. در این غذا مرغ آغشته در مخلوط ماست تند شده با ادویه‌های هندی و زردچوبه و زیره سبز را بر روی آتش هیزمی یا درون فر کباب کرده و در کنار برنج سادۀ سفید سرو می‌شود.

 

این‌ها بخشی از محبوب‌ترین غذاهای تند هستند که هندی‌ها و یا مردم دیگر مناطق به تقلید از مردم هندوستان، طبخ و سرو می‌کنند و با استفادۀ از آنان به تحریک و نشاط می‌رسند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *