آموزش تگ و یا منشن کردن در اینستاگرام

منشن و تگ کردن گزینه‌ای است که کاربران در اینستاگرام بسیار از آن استفاده می‌کنند. این ویژگی جزو جالب‌ترین و پرکاربردترین گزینه‌ها در نرم‌افزار اینستاگرام است. هر فردی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کند به طور حتم از منشن و تگ کردن استفاده کرده است. در ادامه طرز استفاده از گزینه را برای کسانی که […]

منشن و تگ کردن گزینه‌ای است که کاربران در اینستاگرام بسیار از آن استفاده می‌کنند. این ویژگی جزو جالب‌ترین و پرکاربردترین گزینه‌ها در نرم‌افزار اینستاگرام است. هر فردی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کند به طور حتم از منشن و تگ کردن استفاده کرده است. در ادامه طرز استفاده از گزینه را برای کسانی که تا به حال از آن استفاده نکرده‌اند توضیح داده‌ایم، در نتیجه با کافه مپ همراه باشید.

تگ و منشن کردن در اینستاگرام
تگ و منشن کردن در اینستاگرام

تگ و منشن کردن در اینستاگرام

تگ و منشن کردن در اینستاگرام جزو پرکاربردترین گزینه‌هاست که برای یک‌بار هم که شده باید از آن‌ها استفاده کنید. معنای تگ کردن این است که می‌توانید آی‌دی کاربر دیگری را به عکس خود در استوری اضافه کنید. در این صورت هر شخصی که آی‌دی آن فرد را لمس کند وارد پیجَش می‌شود. برای اینکه این مطلب را بهتر درک کنید می‌توانیم با یک مثال ساده توضیح دهیم: زمانی که با دوستان خود عکس گرفته‌اید و در استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید و می‌خواهید دیگران از آی‌دی دوستانتان باخبر شوند از این قابلیت استفاده می‌کنید. در این قسمت می‌توانید آی‌دی دوست خود را بر روی عکسش اضافه یا تگ کنید تا بقیه افراد بدانند پیج او کدام است. با این کار هر فردی می‌تواند با لمس عکس در استوری شما، به اکانت دوستتان نیز دسترسی داشته باشد.

منشن کردن به چه معناست؟

حال بهتر است با معنای منشن کردن آشنا شوید، منشن کردن همان اشاره‌کردن است. با استفاده از این قابلیت در اینستاگرام می‌توانید در هر کامنت خود به شخص خاصی اشاره‌کنید. برای استفاده از این قابلیت باید قبل از هر کاری نماد @ را تایپ کنید، سپس اکانت فرد مورد نظر خود را انتخاب کنید و در انتها می‌توانید متن مورد نظر را تایپ کنید. این قابلیت در اینستاگرام بسیار استفاده می‌شود و برای باخبر کردن دوستانتان برای یک عکس و یا کلیپ جالب استفاده می‌شود. به طور مثال در اینستاگرام به عکس جذابی رسیده‌اید و می‌خواهید دوستتان را از آن آگاه کنید، برای این کار می‌توانید در قسمت کامنت‌ها از منشن کردن استفاده کنید. در بخش کامنت‌ها می‌توانید ابتدا نماد @ را تایپ کنید و سپس آی‌دی اکانت دوست خود را وارد کنید. می‌توانید بعد از واردکردن اکانت دوست خود منتی برای وی تایپ کنید و یا چیزی ننویسید. با این عمل اعلان خاصی برای فرد فرستاده می‌شود که با وارد شدن به اینستاگرام متوجه منشن کردن شما می‌شود.

چگونه در استوری اینستاگرام فردی را منشن کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت در اینستاگرام باید حتماً از نماد @ استفاده کنید. سپس نام کاربری شخصی که می‌خواهید وی را از عکس و کلیپی آگاه کنید تایپ کنید. با این کار شخصی را که منشن کرده‌اید، می‌تواند بعد از ورود به اینستاگرام متوجه پیام شما شود.

چگونه از منشن شدن در اینستاگرام باخبر شویم؟
چگونه از منشن شدن در اینستاگرام باخبر شویم؟

چگونه از منشن شدن در اینستاگرام باخبر شویم؟

زمانی که فردی شما را منشن کند، در قسمت Activity و یا فعالیت‌های اینستاگرام با اعلانی متوجه خواهید شد. با دیدن این اعلان می‌توانید آن را لمس کنید و به قسمت منشن شده بروید.

افرادی که بلاک کرده‌ایم می‌توانند ما را در استوری منشن کند یا خیر؟

منشن کردن برای تمام افراد آزاد است حتی کسانی که شما را فالوو نکرده باشند. برای استفاده از این قابلیت قانون خاصی وجود ندارد، به طوری که افرادی که بلاک کرده‌اید نیز می‌توانند شما را منشن کنند، ولی با این تفاوت که اعلان خاصی در قسمت Activity اینستاگرام شما نمایش داده نمی‌شود. در این قسمت نکته مهمی که وجود دارد این است که؛ فردی که بلاک کرده‌اید تا زمانی می‌تواند شما را منشن کند که نام کاربری شما را بداند در این صورت با تغییر نام کاربری خود دیگر نمی‌تواند شما را منشن کند.

چگونه در استوری و یا پست اینستاگرام فردی را تگ کنیم؟

از این قابلیت می‌توانید بر روی تمامی عکس‌های خود استفاده کنید و دوستان خود را به پست‌های خود تگ کنید. برای استفاده از این گزینه باید پستی در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. ابتدا گزینه Tag People را از صفحه اشتراک‌گذاری انتخاب کنید.
  2. حال باید محلی که می‌خواهید اکانت فرد مورد نظر به عنوان تگ در آنجا قرار بگیرد را انتخاب کنید.
  3. سپس نام کاربری آن شخص را تایپ کنید.

زمانی پیش می‌آید که می‌خواهید بر روی پستی که از قبل آپلود کرده‌اید نام کاربری را تگ کنید، برای این کار باید به صورت زیر عمل کنید:

  1. به پست مورد نظر خود بروید.
  2. در قسمت بالا، آیکون سه نقطه را انتخاب کنید.
  3. حال باید گزینه Tag People را لمس کنید.
  4. محلی که می‌خواهید اکانت فرد مورد نظر نمایش داده شود را انتخاب کنید تا تگ قرار گیرد.
  5. سپس نام کاربری فرد مورد نظر را تایپ کنید.

در نتیجه با استفاده از این قابلیت به راحتی می‌توانید، بر روی هر پستی که از قبل در پیج معمولی و یا پیج بیزینسی شما وجود دارد از گزینه تگ کردن استفاده کنید. این قابلیت را می‌توانید با تایپ کردن نوشته در استوری اینستاگرام نیز استفاده کنید. تمام افراد مشهور و سلبریتی‌ها به طور حتم از قابلیت تگ کردن استفاده می‌کنند.

با خواندن این مقاله توانستید اطلاعات کاملی در رابطه با دو قابلیت مهم اینستاگرام یعنی تگ و منشن کردن به دست بیاورید. زمانی که از اینستاگرام استفاده می‌کنید به طور حتماً از این دو قابلیت استفاده می‌کنید، زیرا جزء گزینه‌های پرکاربرد این نرم‌افزار هست. وجود این قابلیت‌ها در اینستاگرام، توانسته آن را به عنوان نرم‌افزاری محبوب در بین کاربران جهانی تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *