کافه لاته چیست؟!

تهیه و امتحان انواع نوشیدنی با استفاده از قهوه در منزل می‌تواند لذتی فوق‌العاده برای شما به همراه داشته باشد. بخصوص اگر این نوشیدنی‌ها طعم و رایحه‌ای دلپذیر را به همراه داشته باشند. قهوه اسپرسو جزو پرمصرف‌ترین قهوه‌هاست و اکثر مردم از نوشیدن آن لذت می‌برند. نوشیدنی‌هایی که با استفاده از قهوه اسپرسو تهیه می‌شوند […]

تهیه و امتحان انواع نوشیدنی با استفاده از قهوه در منزل می‌تواند لذتی فوق‌العاده برای شما به همراه داشته باشد. بخصوص اگر این نوشیدنی‌ها طعم و رایحه‌ای دلپذیر را به همراه داشته باشند. قهوه اسپرسو جزو پرمصرف‌ترین قهوه‌هاست و اکثر مردم از نوشیدن آن لذت می‌برند. نوشیدنی‌هایی که با استفاده از قهوه اسپرسو تهیه می‌شوند نیز جزو پرطرفدارترین‌ها هستند. ما در این مقاله سعی داریم یکی از دوست داشتنی ترین نوشیدنی های دنیا را باهم بررسی کنیم. نام این نوشیدنی دلچسب و لذیذ لاته می باشد. این نوشیدنی پایه ی اولیه آن قهوه اسپرسو می باشد. با کافه مپ همره باشید!

کافه لاته، فرزند زیبای شیر و قهوه
کافه لاته، فرزند زیبای شیر و قهوه

کافه لاته، فرزند زیبای شیر و قهوه

کافی لاته از مشتقات قهوه است. سرزمین تولد لاته در ایتالیا بوده است. از ترکیب اسپرسو با شیر بخار داده شده به وجود می آید. کافی لاته در لغت به معنای قهوه (کافی) و شیر (لاته) می‌باشد. برای تهیهٔ آن قهوهٔ اسپرسو را با شیر داغ یا جوشیده ترکیب می کنند. رویش را با کف شیر می‌ پوشانند. و بسته به مواد تشکیل دهنده یا نوع لاته روی آن را تزئین می کنند. این نوشیدنی معمولاً در فنجان یا لیوان شیشه‌ای بلند سرو می‌شود. که البته ظرف آن هم بستگی به مزاج کشور سرو شده یا نوع خود آن قهوه دارد. تفاوت کافی لاته با کاپوچینو معمولاً در نسبت قهوه به شیر آن است بدین صورت که در کاپوچینو این نسبت‌ها مساوی است اما در کافه لاته قهوه به نسبت یک به سه شیر جوشیده اضافه می‌شود؛ و نیز در در کاپوچینو حتماً از اسپرسو استفاده می‌شود که در این نوشیدنی این امر اجباری نیست. دیگر آن که کف شیر در لاته حدود ۱۲ میلی‌متر است ولی در کاپوچینو ۲ سانتی‌متر است. که البته در این نوشیدنی عمق کف شیر بسته به نوع لاته تغیر می کند.

چرا لاته؟

تقریبا تمام مردم دنیا با قهوه آشنایی دارند. تا به حال در سایت کافه مپ در مورد انواع قهوه توضیحات زیادی داده ایم. اما واقعا چرا این نوشیدنی اینقدر طرفدار دارد؟ لاته به دلیل طعم دوست داشتنی قهوه همچنان جزئی از خانواده قهوه هاست. چون دو پایه اصلی تشکیل دهنده آن شیر و قهوه هستند طرفداران خاص خود را دارد. از آنجایی که شیر قهوه بر روی شیر می لغزد و فرو می رود میتوان انواع اشکال و طرح ها را بر روی این نوشیدنی پیاده کرد. بعد ها این هنر به نام لاته آرت معروف شد.

لاته آرت، خلاقیت خوش مزه

ابزار اصلی لاته آرت کرم و میکرو فوم است. بوم نقاشی خود قهوه و رنگ هم قهوه اسپرسو است. کرم یک امولسیون روغن قهوه و قهوه است، در حالیکه مایکروویو (فوم) شیر است. در تمام دنیا این یک قانون است که هر دو کرم و میکرو فوم باید در یک درجه از حرارت باشند. اگر خلاف این باشد اشکال درستی خلق نمی شود. یا اینکه پس از کوچکترین لرزش اشکال به هم می ریزند. برای خلق یک آرت جالب بر روی این نوشیدنی باید به چند نکته توجه داشته باشید. اول اینکه دست شما نباید بلرزد. دوم اینکه هنگام ریختن قهوه عوض تکان دادن قوری باید فنجان قهوه را بچرخانید یا تکان دهید. نکته های زیادی در این باره وجود دارد. تمام باریستاهای هنرمند با توجه به استعداد و هنر خود آن را تزئین می کنند.

تاریخچه لاته آرت

قدمت این نوشیدنی به قرن ها پیش برمی گردد. از نوع کلمه ی کافه لاته و تلفظ آن می توان دریافت که اولین بار این نوشیدنی در ایتالیا سرو شده است. اما نقاشی کشیدن بر روی لاته و زدن طرح های جالب به 1989 بر می گردد. دیوید شومر در سیاتل اولین بار لاته آرت را رسما خلق کرد. اولین طرح او در همان سال الگوی قلب بود و در سال 1992 الگوی گل رز را پیاده کرد. او در این باره می گوید : “من برای کشیدن این الگو در فنجان در بسیار تلاش کردم، شیر را به صورت مارپیچی بر روی فنجان می­ریختم و امیدوار بودم که کف سفید به عنوان یک قلب در مرکز ظاهر شود. این الگو و شکل قلب را برای اولین بار در 1989 توانستم آنگونه که دوست دارم روی فنجان به تصویر بکشم .”

چند نوع پرطرفدار از انواع لاته

لاته ماکیاتو

لاته ماکیاتو(Latte (macchiato یا کافه ماکیاتو (cafe macchiato) نوشیدنی ایتالیایی است. ایتالیا مهد قهوه در جهان است. از همین رو در زبان ایتالیایی لاته به معنی شیر و ماکیاتو، خال خال، علامت گذاری شده یا نشانه دار معنی می شود. این نامگذاری به شیری که با اسپرسو لکه دار شده است اشاره دارد. تفاوت لاته ماکیاتو و کافه ماکیاتو در اینجاست که لاته ماکیاتو در فنجان های بسیار بلند و شیشه ای سرو می شود. حجم آن تا 360 میلی لیتر می رسد. اما  اسپرسو ماکیاتو یا کافه ماکیاتو در فنجان های 80 90 میلی لیتری سرو می شود.

تفاوت های کاپوچینو و لاته آرت با ماکیاتو:

کاپوچینو: یک سوم اسپرسو، یک سوم شیر بخار داده شده و یک سوم کف شیر

لاته آرت: یک سوم اسپرسو، دو سوم شیر بخار داده شده و یک لایه نازک فوم شیر

اما در لاته ماکیاتو: مقدار زیادی شیر بخار داده شده، کف شیر و کمی هم اسپرسو

لاته وانیل

لاته وانیل (Vanilla Latte) یک نوشیدنی خوشمزه‌ بر پایه‌ی قهوه اسپرسو می‌باشد. وانیل یک ادویه‌‌ی بسیار خوشبوست که برای سلامتی بسیار مفید است. از خواص آن می‌توان به کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندان، درمان درد و زخم معده ، کاهش اضطراب و افسردگی و استرس، درمان سینوس و سرفه و … اشاره کرد. تنها تفاوت این نوشیدنی با سایر  این موارد، در وانیل است. وانیل را باید قبل از آماده کردن این نوشیدنی به قهوه اضافه نمود. توجه داشته باشید که دمای هر دوی آنها باید به یک اندازه باشد. سپس قهوه وانیل را به شیر زده شده اضافه می کنیم.

لاته عسل

از ۳۰ میل اسپرسو به همراه ۱۹۰ سی سی شیر (۷۰ درجه سانتی گراد)، ۲۰ گرم عسل و ۱ سانت فوم شیر تشکیل می شود. طعم عسل در این نوشیدنی یکی از دلایل محبوبیت این نوشیدنی است. آنهم برای افرادی است که به تلخی قهوه حساس هستند!

طرز تهیه این نوشیدنی
طرز تهیه این نوشیدنی

طرز تهیه این نوشیدنی

  • مقداری اسپرسو غلیظ دم کنید. و مراحل دیگر را هم زمان انجام دهید.
  • شیر را در شیرجوش بریزید و گرم کنید. قبل از سر رفتن آن زیر آن را خاموش کنید.
  • شیر را در ظرفی بریزید با هم زن برقی آن را به هم بزنید تا حجم آن به یک و نیم برابر حجم اولیه شیر برسد.  این مرحله را باید سریع انجام دهید چون شیر نباید سرد شود. زیاد هم زدن هم می تواند باعث سرد شدن شیر شود.
  • درون لیوان های مورد نظر خود شیر را تا سه چهارم لیوان بریزید. (حال در ظرف کمی شیر و کف شیر مانده) کف شیر و شیر باقیمانده را نیز درون لیوان ها تقسیم نمایید (سعی کنید برای این کار تا جای ممکن از قاشق استفاده نکنید این کار کف شیر را می خواباند. و مستقیم کف شیر را در لیوان بریزید.)
  • اگر شیر یا قهوه به اندازه ای سردتر از دیگری شده بود داخل مایکرو فر قرار دهید و تا مقداری گرم شود.
  • ظرف شیر را در دست بگیرید. قهوه را به آرامی داخل شیر بریزید و با چرخاندن و تکانهای آهسته لیوان شیر شکلی بر روی آن پیاده کنید.
  • میتوانید از پودر شکلات بر روی لیوان خود برای تزئین استفاده کنید.

می توانید با مراجعه به صفحه کافی شاپ ها به نزدیک ترین کافی شاپ بروید و کافه لاته خودتان را میل کنید! ممنون که با کافه مپ همراه بودید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *