طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی

پیتزا یکی از غذاهای خوشمزه و بسیار معروف در سراسر جهان است که ریشه طبخ و پخت آن به ایتالیا بر می‌گردد. همانطور که در مقاله طرز تهیه پیتزای خانگی گفتیم یک بخش اصلی از انواع پیتزاها خمیر آن است. خمیر پیتزا ایتالیایی نسبت به نوع آمریکایی از ضخامت بیشتری برخوردار است و در طبخ […]

پیتزا یکی از غذاهای خوشمزه و بسیار معروف در سراسر جهان است که ریشه طبخ و پخت آن به ایتالیا بر می‌گردد. همانطور که در مقاله طرز تهیه پیتزای خانگی گفتیم یک بخش اصلی از انواع پیتزاها خمیر آن است. خمیر پیتزا ایتالیایی نسبت به نوع آمریکایی از ضخامت بیشتری برخوردار است و در طبخ آن از روغن زیتون استفاده می‌شود که خواص خاص خود را دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی آشنا کنیم و این هم سر اصلی را بیشتر به شما معرفی کنیم تا در کیفیت پخت پیتزا خانگی شما بهتر شود و خودتان بیشتر، از خوردنش لذت ببرید.

طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی

همان طور که که گفتیم یک بخش تأثیر گذار در کیفیت و خوش طعم بودن پیتزا خمیر آن است که در اکثر موارد هم از پیتزای افراد تازه کار به دلیل نداشتن خمیر مناسب استقبال زیادی نمی‌شود. پس قطعاً مواد اولیه مناسب و طرز تهیه صحیح برای داشتن یک خمیر پیتزای ایتالیایی از اهمیت زیادی برخوردار است.

مواد لازم برای طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی
مواد لازم برای طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی

مواد لازم برای طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی

  • سه پیمانه آرد
  • یک پیمانه آب ولرم
  • یک، سوم پیمانه روغن (زیتون)
  • سه قاشق غذاخوری پودر خمیر مایه فوری
  • یک دوم قاشق چایخوری شکر
طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی
طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی

طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی

طبق طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی، ابتدا یک ظرف را در نظر بگیرید و درون آن مقداری آب ولرم را به همراه شکر و خمیر مایه به آن اضافه کنید. یه مقدار مواد را مخلوط کنید و بگزاری تا برای زمان ده دقیقه استراحت کند. اگر برایتان این سؤال پیش آمده که چرا از شکر استفاده می‌کنیم؟ می‌توانیم بگوئیم که ما از شکر برای شیرین شدن خمیر استفاده نمی‌کنیم، بلکه مقدار کربوهیدرات زیاد داخل شکر به عمل آمدن بهتر خمیر مایه کمکم زیادی می‌کند.

حالا که ده دقیقه گذشته است احتمالاً شما هم مشاهده می‌کنید که که خمیر مایه مقداری پف کرده و حجمش بیشتر شده است. حالا باید خمیر مایه را به آرد اضافه کنیم. برای بالاتر رفتن کیفیت کار بهتر هست که ابتدا کل آرد را الک کنیم. پس از اینکه آرد را الک کردید باید آرد را به صورت یک تپه در ظرف بریزد. احتمالاً تا به حال دیدید که در معابر وسط تپه سیمان را خالی می‌کنند و درون آن آب می‌ریزند. شما هم همینکار را انجام دهید وسط تپه آرد را با دستتان خالی کنید و خمیر مایه را به همراه نمک و روغن در وسط آردها بریزید.

هم اکنون شما باید ادامه طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی را انجام دهید. برای این کار، مواد را به خوبی با آرد مخلوط کنید و ورز دهید تا خمیر انسجام نسبی خوبی پیدا کند. پس از اینکه خمیر را به خوبی ورز دادید و خمیر دیگر به دستتان نچسبید، آن را در یک ظرف قرار بدید؛ البته کف ظرف را یه مقدار آرد بپاشید. در ضمن اگر خمیرتان چسبناک بود، باید مقدار آردتان را بیشتر کنید و دوباره مقداری ورز دهید. حالا یک پارچه یا ظرف تمیز را بالای ظرفی که خمیر را در آن قرار داده‌اید، قرار دهید و ظرف را در یک جای نسبتاً گرم قرار دهید تا باکتری‌ها کار خود را انجام دهند و خمیر پف کند. بعد از اینکه دیدید حجم خمیر تقریباً دو برابر شده است؛ آن را بر دارید و در ظرف پیتزا که کف آن را چرب کرده‌اید، پهن کنید. به خمیر اجازه بدهید برای ۳۰ دقیقه در ظرف پیتزا استراحت کند تا باز هم پف کند.

احتمالاً هنگام خرید خمیر پیتزا دیدید که روی اکثر آن‌ها نوشته نیمه آماده. در حقیقت این خمیر پیتزاها در یک مرحله تا حدودی پخته شدند و سپس بسته‌بندی شده‌اند. همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم، خمیر ایتالیایی نسبت به نوع آمریکایی از ضخامت بیشتری برخوردار است. برای همین می‌توانیم ابتدا کمی روی خمیر را چرب کنیم و آن را در فری که از ده دقیقه قبل در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار داده‌ایم، قرار دهیم تا خمیر کمی پخته بشود. بعد از یک مدت کوتاه خمیر را خارج کنید و آن را با مواد پر کنید و سپس ادامه مراحل طرز تهیه پیتزای خانگی را انجام دهید.

سخن آخر

اگر بخواهیم یک جمع بندی خوب درباره طرز تهیه خمیر پیتزای ایتالیایی داشته باشیم، باید بگوئیم که فرق اصلی خمیر پیتزا ایتالیایی ضخامت آن است که البته اینکه با روغن زیتون هم طبخ می‌شود تا حدودی تأثیرگزار است. در رابطه با پیتزا ایتالیایی هم، آمریکایی‌ها عموماً علاقه به غذا با گوشت دارند؛ در حالی که در اروپا و ایتالیا سبزیجات بیش‌تر مورد استقبال هستند. فکر نکنید شکر خمیرتان را شیرین خواهد کرد؛ خیر شکر خمیر شما را شیرین نمی‌کند و فایده آن در این پخت افزایش قدرت خمیر مایه هست که در نهایت به بهتر شدن کیفیت خمیر شما کمک می‌کند. در ضمن در بعضی از خمیر پیتزاها بجای آب ولرم از شیر استفاده می‌شود که طرفداران خاص خود را دارد. در نهایت این را هم بگوئیم داستان و نقاشی‌هایی وجود دارد که در زمان هخامنشیان سربازان جنگی در مناطق گرم ایران سپرهای خود را در برابر آفتاب قرار می‌دانند و سپس یک خمیر را به همراه کمی مخلفات بر روی آن پهن می‌کردند تا بتوانند به عنوان یک غذا از آن استفاده کنند که خود منجرب به فرضیه‌ای می‌شود که اولین بار ایرانیان پیتزا را ابداع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *