ویژگی‌های استوری استاندارد

امروزه افراد زیادی به گذاشتن استوری در اینستا علاقه دارند و روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. برای اینکه بدانید چگونه استوری بگذارید تا برای دیگران جذابیت خاصی داشته باشد، باید با ویژگی‌های استوری استاندارد آشنا شوید. با دانستن این ویژگی‌ها می‌توانید استوری جذابی برای فالورهای خود بگذارید. با افزایش کاربران فضای مجازی […]

امروزه افراد زیادی به گذاشتن استوری در اینستا علاقه دارند و روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. برای اینکه بدانید چگونه استوری بگذارید تا برای دیگران جذابیت خاصی داشته باشد، باید با ویژگی‌های استوری استاندارد آشنا شوید. با دانستن این ویژگی‌ها می‌توانید استوری جذابی برای فالورهای خود بگذارید. با افزایش کاربران فضای مجازی در اینستاگرام این نرم‌افزار روز به روز بر امکانات خود افزوده است. در ابتدا افراد می‌توانستند تنها یک عکس و یا یک کلیپ یک دقیقه‌ای پست کنند، ولی امروزه استوری با امکانات جدید توانسته جای خود را در بین اینستاگرام بازها باز کند؛ با کافه مپ همراه باشید.

اینستاگرام نه تنها محلی برای گذراندن اوقات فراغت مردم است، بلکه محلی برای رشد کسب و کار و آشنا کردن مردم با نام تجاری انواع شرکت‌ها است. یکی از قسمت‌هایی که می‌توان در اینستاگرام برای تبلیغات استفاده کرد، استوری است. یکی از ویژگی‌های استوری استاندارد اندازه عکس است؛ که شاید برای برخی افراد مهم نباشد، ولی برای شرکت‌هایی که می‌خواهند از اینستاگرام برای آشنا کردن مردم با نام تجاری خود استفاده کنند مهم است. این ویژگی فرآیند ویرایش محتوا را آسان می‌کند و باعث بهتر شدن تبلیغات می‌شود. در ادامه به بررسی تعدادی از ویژگی‌های استوری استاندارد می‌پردازیم.

اندازه عکس

با وجود امکاناتی که اینستاگرام برای افراد و شرکت‌ها ایجاد کرده، دیگر هیچ شخصی برای استفاده از این نرم‌افزار دارای محدودیت نیست. اندازه عکس یکی از ویژگی‌های استوری استاندارد در این نرم‌افزار است که با رعایت نکات آن می‌توانید عکس‌های زیبایی در استوری به اشتراک بگذارید. اینستاگرام دارای 3 قالب تصویری مربع، لنداسکیپ (افقی) و پرتره (عمودی) است که با توجه به نیاز خود می‌توانید از هر کدام استفاده کنید. با استفاده از این قالب‌ها می‌توانید تغییراتی بیشتری را بر روی عکس‌های خود اعمال کنید. در کنار امکاناتی که این قالب‌ها دارند، باید از محدودیت‌های آن نیز مطلع شوید.

عکس‌ها و ویدئوهای مربعی اینستاگرام

در اینستاگرام تصویر مربع استاندارد از همان ابتدا همچنان تا حداکثر ۶۰۰ × ۶۰۰ پیکسل وجود دارد. این قابلیت از روز اول هیچ تغییری نکرده است، به طوریکه اگر تصویری با اندازه ۱۰۸۰ × ۱۰۸۰ پیکسل ذخیره کنید، حتی در یک صفحه نمایش بزرگ‌تر نیز با همان کیفیت ۶۰۰ × ۶۰۰ پیکسل نمایش داده می‌شود. بهتر است در استوری اینستاگرام تصاویر خود را حداقل رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۰۸۰ انتخاب کنید تا بتوانید از آن‌ها در پلتفرم‌های دیگر با رزولوشن بیشتر استفاده کنید.

امروزه به جزء عکس‌های مربعی کاربران از ویدئوهای مربعی نیز در اینستاگرام استفاده می‌کنند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود کاربران فضای مجازی از پیکسل‌های بزرگ‌تری استفاده کنید، این است که می‌توانند در آینده این تصاویر کوچک را به راحتی ویرایش کنند. انتخاب ویدئوهای مربعی امروزه به عنوان یکی از ویژگی‌های استوری استاندارد شناخته‌شده است که در بین ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی بسیار موفق‌تر و پرطرفدارتر است.

یک پالت رنگ کامل‌تر

امروزه ویژگی‌هایی که اینستاگرام برای استوری گذاشته است، به‌گونه‌ای است که باعث جذابیت عکس‌های شما می‌شود. کاربران می‌توانند از 27 رنگ مشخص که در استوری وجود دارد، برای تغییر رنگ عکس خود استفاده کنند. همچنین اگر می‌خواهید از رنگ‌های بیشتری استفاده کنید، باید بر روی آیکون مداد و یا Aa کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این آیکون می‌توانید؛ از طیف رنگ گسترده‌تری که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است، استفاده کنید. بر استفاده از این طیف رنگی باید دستتان را بر روی نوار این قسمت بکشید تا رنگ موردنظر خود را پیدا کنید.

استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

دسترسی به یک صفحه خالی برای نوشتن متن

بعضی اوقات فرد نیاز دارد به جای عکس، از یک متن در استوری خود استفاده کند. برای این منظور اینستاگرام یک ویژگی جذابی را قرار داده است که کاربران می‌توانند از یک صفحه سفید برای قرار دادن متن خود استفاده کنند. همچنین می‌توانند نوشته خود را در پس‌زمینه رنگی دلخواه منتشر کنند.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید با دوربین گوشی یک عکس ساده بگیرید. سپس آیکون مداد را انتخاب کنید که با این کار می‌توانید، از پالت رنگی که اینستاگرام در اختیارتان می‌گذارد یک رنگ را برای تصویر زمینه خود انتخاب کنید. بعد از این کار دستتان را به مدت سه ثانیه بر روی صفحه قرار دهید.

با انجام این کار می‌توانید یک تصویر خام رنگی را به جای تصویر دریافت کنید و بر روی آن متن مورد نظر خود را بنویسید. ابزار chisel-tip pen در استوری نیز همین کار را انجام می دهد و برای شما یک تصویر پس‌زمینه نیمه شفاف را ایجاد می‌کند.

روی ویدیوهای خود موزیک بگذارید

برای اضافه کردن موزیک به ویدیوها ابزارهای مختلفی وجود دارد که کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. ولی بهتر است بدانید هیچ فردی برای یک استوری ساده به دنبال نرم‌افزارهای تدوین پیچیده نمی‌رود. درنهایت اینستاگرام برای راحتی کاربران خود این امکان را فراهم کرده است تا بدون هیچ مشکلی از این قابلیت در استوری خود استفاده کنند.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا آهنگ مورد نظر خود را پلی کنید، سپس اقدام به گرفتن ویدیو کنید. این امکان در استوری به این صورت کار می‌کند که صدای در حال پخش به عنوان موزیک بر روی ویدیو قرار می‌گیرد. این ویژگی در استوری از میکروفون برای آهنگ متن ویدیو استفاده می‌کند که دارای کیفیت پایینی است به همین دلیل به عنوان یک مشکل محسوب می‌شود.

انتشار پست از طریق گالری

در استوری اینستاگرام اگر عکسی را از گالری برای انتشار انتخاب کنید، تنها می‌توانید به مدت 24 ساعت بر روی استوری اینستاگرام منتشر کنید. همچنین برای این قسمت تنها از عکسی که به مدت تنها 24 ساعت در حافظه موبایل ذخیره شده است می‌توانید استفاده کنید. در نتیجه عکس‌هایی که زمان ذخیره شدن آن‌ها از مدت تعیین شده گذشته باشد، دیگر نمی‌توانید به عنوان استوری استفاده کنید. برای حل این مسئله نیز می‌توانید از عکس مورد نظر خود اسکرین شات تهیه کنید، سپس اقدام به اشتراک‌گذاری آن کنید.

پخیلی راحت می‌توانید عکس منتخب خود را باز کنید و از آن اسکرین شات بگیرید. این کار باعث می‌شود که عکس شما دوباره روی حافظه موبایلتان ذخیره و تاریخ آن به روز شود. علاوه بر این، با پیمودن این مسیر می‌توانید قوانین اینستاگرام را در مورد استوری‌ها دور بزنید و عکس قدیمی خود را منتشر کنید.

زوم توسط یک انگشت در زمان ضبط ویدیو

شاید این قابلیت برای شما تازگی داشته باشد، ولی به راحتی می‌توانید در حین ضبط ویدیو با استفاده از یک انگشت تصویر خود را زوم کنید. برای انجام این کار یک انگشت خود را بر روی رکورد ضبط نگه دارید، سپس می‌توانید در همان حالت با بالا و پایین کشیدن انگشت خود تصویر را بزرگ و یا کوچک کنید. از این قابلیت می‌توانید در حالت «Hands-free» نیز استفاده کنید.

استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

مرور استوری با استفاده از ژست‌های حرکتی ساده

استفاده از ژست‌های حرکتی برای مرور استوری‌ها یکی از قابلیت‌های جذاب اینستاگرام است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال برای حرکت در میان قسمت‌های مختلف یک استوری می‌توانید از سمت راست و یا چپ تصویر بهره ببرید.

با ضربه زدن به سمت راست و یا چپ تصویر می‌توانید به قسمت‌های بعدی و یا قبلی استوری حرکت کنید. همچنین می‌توانید با کشیدن تصویر به سمت راست و یا چپ از یک استوری به صورت کامل عبور کنید، از این روش می‌توانید زمانی که حوصله بازدید از قسمت‌های مختلف یک استوری را ندارید استفاده کنید. ژست حرکتی دیگری که می‌توانید در استوری از آن استفاده کنید، نگه داشتن انگشتتان بر روی یک عکس برای متوقف کردن پخش آن است.

استفاده از عکس سلفی به عنوان استیکر

استیکرهای موجود در استوری اینستاگرام دارای جایگاه ویژه‌ای هستند که باعث زیبایی پست‌ها و همچنین به اشتراک گذاشتن زمان و مکان در آن می‌شود؛ اما امروزه اینستاگرام با کمک از اسنپ چت امکان جدیدی را به استوری خود افزوده است و آن استفاده از عکس سلفی به استیکر می‌باشد.

برای استفاده از این امکان ابتدا باید استوری خود را ثبت کنید. سپس بر روی دکمه استیکر ضربه بزنید، با این کار وارد محیط این بخش می‌شوید. حال باید آیکون دوربین را انتخاب کنید. با انتخاب این آیکون صفحه دایره‌ای شکل بر روی موبایل ظاهر می‌شود که باید آن را با عکس سلفی خود پر کنید. با گرفتن سلفی این مرحله تکمیل می‌شود و می‌توانید استیکر مورد نظر خود را در هر جای صفحه قرار دهید.

دانلود استوری خود

در بعضی اوقات کاربرانی وجود دارند که نمی‌خواهند، عکسی که در محیط استوری گرفته‌اند را منتشر کنند. برای ذخیره این عکس و یا ویدیو اینستاگرام ویژگی را برای کاربران خود لحاظ کرده است که به راحتی می‌توانند ویدیو و یا عکس خود را بدون هیچ دردسری ذخیره کنند. برای ذخیره این مراحل بر روی گزینه «Save» کلیک کنید. همچنین می‌توانید استوری منتشر شده خود را نیز ذخیره کنید.

برای ذخیره استوری منتشر شده نیز باید وارد استوری خود شوید، سپس سه‌نقطه بالا را انتخاب کنید. بعد از آن گزینه «Save Photo» را انتخاب کنید، با این کار به راحتی عکس و یا ویدیو شما در حافظه موبایلتان ذخیره می‌شود. برای ذخیره کردن استوری دیگران نمی‌توانید از این روش استفاده کنید. تنها روش برای این کار اسکرین شات گرفتن و یا استفاده از نرم‌افزارهای نظیر «InstaStory» برای iOS و «Story Saver for Instagram» برای اندروید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *