انتخاب اینستاگرام برای رشد کسب و کار

با توجه به رشد تلفن های همراه هوشمند در بین مردم جهان کم کم شبکه های اجتماعی در زندگی افراد ورود پیدا کردند. همان طور که می دانیم این شبکه ها و ارتباطات مجازی تاثیرات مثبت و منفی زیادی را بر روی زندگی بشر و حتی کره زمین گذاشته اند. این تغییرات مهم باعث می […]

با توجه به رشد تلفن های همراه هوشمند در بین مردم جهان کم کم شبکه های اجتماعی در زندگی افراد ورود پیدا کردند. همان طور که می دانیم این شبکه ها و ارتباطات مجازی تاثیرات مثبت و منفی زیادی را بر روی زندگی بشر و حتی کره زمین گذاشته اند. این تغییرات مهم باعث می شود که فرا گرفتن نحوه کار با شبکه های اجتماعی برای ما الزامی شود. ما باید بتوانیم خودمان و یا کسب و کارمان را به مردم معرفی کنیم. استفاده درست از این شبکه ها باعث می شود تا برند شخصی یا شرکت و مجموعه ما محبوبیت لازم را کسب کند.
یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی که طرفداران زیادی را برای خود کسب کرده اینستاگرام است. در این مقاله با کافه مپ همراه باشید تا این شبکه اجتماعی را به گونه ای به شما معرفی کنیم تا بهتر از قبل بتوانید از آن برای رشد کسب و کار و برند شخصی تان استفاده کنید.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که بر پایه تصاویر طراحی شده است. در واقع شروع این شبکه اجتماعی تنها با تصویر بود و پس از تغییرات زیاد به نسخه فعلی خود رسیده است. این نسخه بسیار قدرتمند تر از نسخه های پیشین خود است. در واقع شما می توانید به کمک این شبکه اجتماعی راه درآمدی خوبی را برای مجموعه یا شرکت خودتان ایجاد کنید.
این که تاریخچه این شبکه اجتماعی را برای شما شرح دهیم چیزی جز توضیحات خسته کننده نیست. تنها نکته ای که باید به عنوان یک فرد قدرتمند در قرن بیست و یکم بدانید این است که اگر از اینستاگرام درآمد ندارید در حال ضرر کردن هستید!

مگر اینستاگرام فروشگاه است؟!

بعضی از افراد می پرسند: چگونه از اینستاگرام می توانیم درآمد داشته باشیم؟ مگر این شبکه اجتماعی قابلیتی مثل پرداخت آنلاین دارد و یا می توان در آن فروشگاهی راه اندازی کرد؟! شاید پاسخ به این جواب کمی ابتدایی باشد اما بله این این کار ممکن است. با رشد اینستاگرام کسب و کار های زیادی در آن ایجاد شده و افراد مختلفی محصولات گوناگون را در آن به فروش می رسانند. این محصولات گاهی فیزیکی و گاهی نیز مجازی هستند.
اما با این حال قابلیت پرداخت آنلاین در اینستاگرام وجود ندارد. شما می توانید از طریق این راه ارتباطی مشتریان خود را جذب کنید. پس از جذب مشتری می تواند به صورت حضوری و یا در وب سایت شما محصولات را خریداری کند. حتی بعضی از فروشگاه های اینستاگرامی محصولاتشان را به صورت پرداخت درب منزل ارائه می کنند!

فقط به فکر فروش آنی نباشید

با تمام این ها یک نکته مهم وجود دارد که خوب است بدانید: درآمد داشتن از اینستاگرام تنها فروختن یک چیز نیست. درآمد داشتن گاهی به این معناست که شما بتوانید برند خود را به وسیله سوشال ها (شبکه های اجتماعی) قدرتمند تر کنید. این برند سازی در آینده باعث می شود که شما فروش بیشتری داشته باشید. از طرفی ممکن است هدف اصلی کسب و کار شما برای استفاده از شبکه های اجتماعی کسب رضایت مشتری باشد. کسب رضایت مشتریان نیز باعث می شود که شما بتوانید مشتریان وفادار تری داشته باشید. این وفاداری نیز باعث می شود تا بازاریابی دهان به دهان بیشتری برای حمایت از کسب و کار شما انجام گیرد. این نیز می تواند از هزینه های تبلیغات شما تا مقدار بسیار زیادی بکاهد.

به این راحتی ها هم نیست!

حالا که تا حدودی درباره اهمیت اینستاگرام صحبت کرده ایم به نحوه استفاده از آن می پردازیم. اکثر ما کار کردن با اینستاگرام را یاد داریم. اما قطعا کسب درآمد از آن نیاز های خاص خود را دارد. ما باید به مهارت های لازمه اشراف داشته باشیم تا بتوانیم شبکه های اجتماعی خود را به خوبی مدیریت کنیم.
باید بدانیم که این کار راحت نیست! باید در این باره به تحقیق بپردازید. برای بدست آوردن علم بازاریابی اینستاگرامی دوره های موجود و یا مطالعه مقاله های مختلف در این باره مناسب هستند. به عنوان مثال می توانید از انواع هشتک ها، چگونگی نوشتن کپشن، لی اوت های مختلف اینستاگرام شروع کنید.
با تمام مشکلات حرفه ای کار کردن در اینستاگرام باز هم کافه مپ در کنار شماست تا بتوانید این مسیر را با سرعت هر چه تمام تر طی کنید.

مگر اینستاگرام خونش رنگین تر است؟!

دلیل اینکه مردم ما بیشتر به سمت اینستاگرام رفته اند و کسب درآمد در اینستاگرام راحت تر است مزایای بسیار این شبکه اجتماعی است.
1. به دلیل تصویری بودن پایه این شبکه اجتماعی مشتریان قابلیت تعامل بیشتری با محصولات را تجربه می کنند. این تجربه تصویری به دلیل برتر بودن نسبت به متن باعث می شود که در دراز مدت خرید بیشتری انجام شود.
2. قابلیت کامنت گذاری در اینستاگرام باعث شده تا مردم بتوانند نظراتشان را به راحتی درباره محصول قرارداده شده بگویند. رضایت دیگر مشتریان از یک محصول همیشه برای افرادی که می خواهند محصول شما را خریداری کنند قابل اعتماد تر از توضیحات خود شماست.
البته این نکته را نیز فراموش نکنید که مردم متوجه می شوند که آیا کامنت ها در حال ادیت شدن هستند یا نه. اگر یک نفر در مورد محصول شما نقدی می کند باید بگذارید کامنت او باقی بماند. به عبارتی دیگر در این مواقع نقد به شما باعث بیشتر شدن فروشتان خواهد شد!
3. قابلیت نظر سنجی تصویری با رابط کاربری راحت تر. شما می توانید در قالب استوری های متفاوت نظر مردم را درباره محصولات خودتان بپرسید. این پرسش ها می تواند به بیشتر شدن کیفیت شما کمک کند. به دلیل کار کردن راحت تر و لذت بخش تر بودن شرکت در نظر سنجی های اینستاگرامی مردم نظرات واقعی تری به شما خواهند داد.
4. قابلیت استفاده از افکت های مختلف نیز لذت کار با این شبکه اجتماعی را بیشتر می کنند. در میان تصاویر ثابت خسته کننده استفاده از افکت های مختلف به شما اجازه متفاوت بودن را می دهد و مشتریان بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.

در پایان، کافه مپ در سدد این است که بتواند برای کسب و کار های اینستاگرامی شما مشتریانی وفادار ایجاد کند. تا رشد چندین نفری افراد در پیج شما تنها چند کلیک فاصله وجود دارد! برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *