چگونه در اینستاگرام لایو بزاریم؟

یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های اینستاگرام لایو استوری یا به اختصار لایو است. لایو یک ویژگی فرعی در از قابلیت استوی اینستاگرام محسوب می‌شود. برخی از کاربران ویندوزفون، OS (بلک بری) و کسانی که موبایل‌هایی به روزی ندارند در استفاده از این ویژگی مشکل دارند ولی حتی با این ضعف که برای کدنویسی اینستاگرام بسیاری از […]

یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های اینستاگرام لایو استوری یا به اختصار لایو است. لایو یک ویژگی فرعی در از قابلیت استوی اینستاگرام محسوب می‌شود. برخی از کاربران ویندوزفون، OS (بلک بری) و کسانی که موبایل‌هایی به روزی ندارند در استفاده از این ویژگی مشکل دارند ولی حتی با این ضعف که برای کدنویسی اینستاگرام بسیاری از مردم، مخصوصاً پیج‌های بیزینسی و کاربران حقوقی (اکانت‌های اینستاگرامی که به شرکت‌ها تعلق دارند) که به کمک لایو می‌توانند تبلیغات موفقی در اینستاگرام داشته باشند، می‌تواند برند سازی خوبی انجام بدهند و… از این قابلیت استفاده می‌کنند و اینستاگرام سعی در کارآمدتر کردن لایو استوری می‌کند. نکات این ویژگی را در مقاله‌ای مجزا بررسی می‌کنیم و در این مقاله چگونگی گذاشتن لایو در استوری اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

لایو استوری
لایو استوری

چگونه در اینستاگرام لایو بزاریم؟

برای لایو گذاشتن در استوری اینستاگرام باید ابتدا آخرین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کرده و سپس مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول | وارد شدن به صفحه استوری

آخرین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و صفحه را از راست به چپ بکشید (یا این که آیکون دوربین که در بالای صفحه قرار دارد را لمس کنید) توجه کنید که اگر از زبان دیگری استفاده می‌کنید باید بر اساس جهت نوشتن همان زبان وارد بخش استوری اینستاگرام بشوید.

مرحله دوم | وارد شدن به بخش لایو و شروع لایو استوری اینستاگرام

 از روی نوار پایین صفحه گزینه پخش زنده (Live) را انتخاب کنید و گزینه شروع یک پخش زنده (Start a live video) را لمس کنید. می‌توانید از بخش تنظیمات قابلیت کامنت گذاشتن (comment) را لغو کنید.

شروع لایو
شروع لایو

مرحله سوم | شروع لایو و لایو دو نفره

در صورتی قصد شروع کردن یک لایو دو نفره را دارید پس از اینکه فرد مورد نظر وارد لایو شما شد روی آیکونی که دارای دو صورت پشت سر هم است کلیک کنید و نام آن فرد را انتخاب کنید تا درخواستی مبنی بر همراهی در لایو شما برای فرد مورد نظر ارسال شود. در صورتی که فرد مورد ظر درخواست شما را رد کند به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

اگر از لایو اینستاگرام استفاده می‌کنید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که لایو استوری اینستاگرام حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف می‌کند که دچار هزینه‌های هنگفتی نشوید. اگر زمان لایو شما بالا نیست می‌توانید از بسته‌های ساعتی اپراتور خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *