کلوز فرند اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را به خود اختصاص داده‌اند؛ اما امروز می‌خواهیم یکی از قابلیت‌های کاربردی اینستاگرام را بررسی کنیم. این رسانه که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی است به تازگی قابلیتی جدید به نام کلوز فرند را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است، اما کلوز فرند چیست و چه […]

امروزه شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را به خود اختصاص داده‌اند؛ اما امروز می‌خواهیم یکی از قابلیت‌های کاربردی اینستاگرام را بررسی کنیم. این رسانه که یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی است به تازگی قابلیتی جدید به نام کلوز فرند را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است، اما کلوز فرند چیست و چه کاربردی دارد؟ طریقۀ ویرایش لیست آن چگونه است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را بیابید.

کلوز فرند چیست؟

در نسخه‌های قبلی اینستاگرام شما می‌توانستید ویدئو، عکس، موسیقی و یا حتی متنی را با فالورهایتان در استوری خود به اشتراک بگذارید و آن استوری پس از 24 ساعت از بین می‌رفت، اما نکته مهم‌تر آن است که استوری شما برای تمامی فالورهایتان یا اگر پیجتان عمومی بود برای همه قابل مشاهده بود. کلوز فرند اینستاگرام این قابلیت را به شما می‌دهد که فقط افراد خاصی که شما آن‌ها را معین می‌کنید و لیست آی‌دی‌های آن‌ها را تشکیل می‌دهید، آن‌ها را ببینیند. حال سؤال مهم این است که چگونه می‌بایست این لیست را تشکیل داد و ویرایش نمود؟

چگونه لیست دوستان نزدیک خود را تشکیل دهیم؟

در ابتدا برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و با استفاده از آیکون‌هایی که برایتان در پایین صفحه قرار داده‌شده است به بخش پروفایل خود بروید سپس آیکونی برای شما در سمت راست و بالای صفحه تعبیه‌شده است، حال بر روی آن کلیک کنید، در اینجا برای شما صفحه‌ای باز می‌شود ک یکی از گزینه‌های آن کلوز فرند است، بر روی آن کلیک کرده و در ادامه لیست خود را تشکیل دهید و در انتها با کلیک بر روی گزینه add در بخش بالای صفحه کلیک کنید تا تغییرات انجام‌شده اعمال شود.

چگونه لیست دوستان نزدیک خود را ویرایش کنیم؟

حال شاید برای شما سؤال پیش بیاید که اگر بخواهیم این لیست را ویرایش کنیم چه باید کرد؟ در ابتدا تمام مراحل قبل را انجام داده و هنگامی که وارد لیست می‌شوید می‌توانید از گزینه remove برای حذف کردن افرادی که تمایل به حضور آن‌ها در لیست خود را ندارید، استفاده کنید و در انتها با انتخاب گزینه done تغییرات را بر روی لیست خود اعمال کنید.

چگونه استوری‌هایی با قابلیت کلوز فرند بگذاریم؟
چگونه استوری‌هایی با قابلیت کلوز فرند بگذاریم؟

چگونه استوری‌هایی با قابلیت کلوز فرند بگذاریم؟

مهم‌ترین و پرکاربردترین استفاده کلوز فرند در استوری شماست زیرا با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید استوری‌هایی بگذارید که برای تمام فالوورهای شما قابل مشاهده نباشد و تنها تعداد محدودی که شما در لیست خود مشخص کرده‌اید بتوانند آن را ببینند و نظر دهند؛ اما چگونه چنین استوری‌هایی بگذاریم؟

برای این منظور ابتدا وارد برنامه اینستاگرام خود شوید، در همان صفحه ابتدایی شما قادر به دیدن آیکون دوربین کنار علامت اینستاگرام در بالای صفحه هستید به روی آن کلیک کنید. حال صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید در آن عکس، متن، فیلم، یا موسیقی را در آن آپلود کنید (برای آشنایی با قابلیت‌های استوری می‌توانید استوری‌های استاندارد را مطالعه کنید.)؛ در انتها برای تکمیل فرایند بروی علامت کلوز فرند که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید تا استوری شما برای افراد خاص خودتان ارسال شود.

تشخیص استوری معمولی با استوری افراد خاص

اما چگونه بفهمیم استوری که در حال مشاهده آن هستیم معمولی است یا برای افراد خاص؟ تشخیص آن کاری بسیار ساده است، در استوری‌های معمولی حلقۀ دور استوری‌ها به رنگ قرمز است ولی اگر استوری کلوز فرند باشد حلقۀ دور آن سبز روشن خواهد بود که شاید این قابلیت نیز برای شما جذاب باشد، زیرا می‌توانید بفهمید که برای آن فرد آن‌قدر اهمیت دارید که شما را حتی از استوری‌های شخصی‌اش باخبر سازد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *