انواع قالب و تم پیج در اینستاگرام

اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید و از فضای ظاهری آن خسته شده‌اید، می‌توانید با استفاده از قالب‌ها و تم‌های اینستاگرام فضایی جذاب و دیدنی برای خود و کاربران ایجاد کنید. حتی افرادی که به تازگی تصمیم به استفاده از اینستاگرام را دارند می‌توانند از این قالب‌ها و تم‌ها استفاده کنند. در ادامه به معرفی برخی […]

اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید و از فضای ظاهری آن خسته شده‌اید، می‌توانید با استفاده از قالب‌ها و تم‌های اینستاگرام فضایی جذاب و دیدنی برای خود و کاربران ایجاد کنید. حتی افرادی که به تازگی تصمیم به استفاده از اینستاگرام را دارند می‌توانند از این قالب‌ها و تم‌ها استفاده کنند. در ادامه به معرفی برخی از این قالب‌ها می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

برای تغییر ظاهر پیج‌های بیزینسی و معمولی اینستاگرام قالب‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید بر اساس سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. ولی باید دقت کنید تم انتخابی نشان‌دهنده شخصیت و علایق شما است، در نتیجه بهتر است مناسب‌ترین تم را انتخاب کنید. برای درست کردن تم اینستاگرام احتیاج به رعایت قوانین خاصی ندارید. به طور کلی برای درست کردن تم اینستاگرام این شما هستید که می‌توانید قوانین را وضع کنید.

برای اینکه بتوانید یک تم زیبا و قابل‌قبول درست کنید، باید در ابتدا به پست‌های خود علاقه‌مند باشید و برای حفظ استایل خود بکوشید. در ادامه به معرفی تم‌های پرطرفدار اینستاگرام می‌پردازیم. با استفاده از این تم‌ها می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را به شکلی زیبا تغییر دهید.

تم اینستاگرام به صورت نوشته در وسط

این تم در اینستاگرام به وفور برای جملات معروف استفاده می‌شود. همچنین مکان قرارگیری نوشته در وسط صفحه با رنگ مشکی هست. رنگ صفحه پس زمینه به رنگ سفید است که می‌توانید به دلخواه رنگ آن را تغییر دهید. حتی می‌توانید قالب نوشته و رنگ آن را نیز تغییر دهید، در نتیجه تمام تغییرات به سلیقه خودتان بستگی دارد.

تم نوشته در وسط
تم نوشته در وسط

تم اینستاگرام افقی

تم افقی به این صورت است که فرد احساس می‌کند در حال خواندن روزنامه و یا مجله است. برای استفاده از این قالب می‌توانید خلاقیت به خرج دهید به این صورت که در هر ردیف داستانی به صورت مصور تهیه کنید. به عنوان مثال می‌توانید در هر ردیف از پروژه‌های عکاسی، یک لوکیشن ثابت، یک لباس مشخص و… استفاده کنید.

تم اینستاگرام موزاییکی

این قالب بین قالب‌های بیزینسی و معمولی اینستاگرام، جزو مشهورترین تم‌های موجود برای اینستاگرام است که نوشته و عکس را یکی در میان منتشر می‌کند. همچنین اگر دارای نمونه کاری هستید، می‌توانید از تم موزاییکی برای انتشار عکس و نمونه کاری به صورت یکی در میان استفاده کنید.

تم موزاییکی
تم موزاییکی

تم اینستاگرام جورچین

عکس‌هایی که با استفاده از این تم در اینستاگرام قرارگرفته‌اند، با یکدیگر مرتبط هستند. به طوری که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر یک عکس بزرگ‌تر را تشکیل می‌دهند. برای اینکه مخاطب از دیدن این عکس‌ها خسته نشوند، باید عکس‌هایی انتخاب کنید که هر کدام دارای مفهوم و معنی متفاوت باشند. این تم برای عکس‌های بزرگ و پر جزئیات بسیار مناسب است، زیرا در این قالب می‌توانید تصویر خود را به خوبی نمایش دهید.

استفاده از قاب سفید

برای شروع تم در اینستاگرام می‌توانید از فریم سفید استفاده کنید، زیرا کار با آن آسان است. این تم برای تصاویری که دارای رنگ‌بندی‌های مختلف هستند مناسب هست. قالب سفید باعث می‌شود صفحه شما در یک قاب قرار بگیرد که ظاهر زیبایی به اینستاگرام شما می‌بخشد. تم سفید باعث می‌شود بین عکس‌هایتان فاصله بیفتد که نمای زیبایی به اینستاگرام‌تان می‌بخشد.

استفاده از قاب مشکی

قاب مشکی یکی از نایاب‌ترین قالب‌ها در اینستاگرام هست. اگر می‌خواهید دارای صفحه خاصی باشید باید برای به دست آوردند این تم عجله کنید و آن را به عکس‌های خود اضافه کنید. استفاده از این قاب برای عکس‌هایی که دارای صفحه زمینه تیره هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. یکی دیگر از عکس‌هایی که می‌توانید برای آن از قاب مشکی استفاده کنید، عکس‌های مینیمال است.

تم اینستاگرام مستطیلی

این تم جزو تم‌های خارق‌العاده و بسیار متفاوت است. استفاده از این تم برای کسانی که می‌خواهند یک قسمت از عکسشان بیشتر جلوه کند، انتخاب مناسبی هست. اگر می‌خواهید کاربران بر روی جزئیات و رنگ‌های موجود در تصویرتان تمرکز کنند، استفاده از تم مستطیلی بهترین گزینه است. این قاب دارای فضای سفید زیادی هست که برای مرکز توجه قرار دادن تصویر بهترین گزینه هست.

تم رنگین‌کمانی

کاربران از تم رنگین‌کمانی در اینستاگرام کمتر از بقیه تم‌ها استفاده می‌کنند. با این حال اگر صفحه‌ای با تم رنگین‌کمانی ببینید، به طور حتم حال و هوای آن باعث جذب شما می‌شود. اگر به صفحه @sarah_peretz مراجعه کنید در هر ردیف با سه پست مواجهه می‌شوید که از تم رنگین‌کمان استفاده‌شده است. در این پست‌ها از رنگ‌های سرد و خنثی خیلی کمتر استفاده‌شده است، به طوری که دیده نمی‌شود.

تم رنگین کمانی
تم رنگین کمانی

قاب سفید با ابعاد مختلف

می‌توان با اطمینان گفت که این قالب پر استفاده‌ترین تم در اینستاگرام هست. اگر می‌خواهید عکس‌های خود را به صورت افقی و عمودی در یک قاب سفید در کنار یکدیگر قرار دهید، استفاده از این قالب بهترین گزینه هست. شاید در مرحله اول به نظر بیاید صفحه کاربری حالت به ‌هم‌ریخته‌ای دارد، ولی در نهایت به ترکیب‌بندی جالبی دست پیدا خواهید کرد.

استفاده از یک فیلتر ثابت

این تم برای کسانی که در ابتدای کار هستند بهترین گزینه هست. شاید بعضی اوقات برای منتشر کردن تصاویرتان هیچ ایده‌ای ندارید، در این زمان استفاده از یک فیلتر ثابت برای شما بهترین انتخاب است. برای استفاده از این تم باید برای تمام عکس‌هایتان یک فیلتر ثابت قرار بدهید. بعد این کار این فیلتر به عنوان مشخصه اصلی صفحه اینستاگرام شما شناخته می‌شود که می‌توانید بعدها آن را تغییر دهید.

زمانی که از این تم به صورت همیشگی استفاده کنید بعد از گذشت زمانی، کاربران با دیدن عکس‌های شما در صفحه Home اینستاگرام تشخیص می‌دهند که این عکس به شما تعلق دارد. برای اینکه بتوانید از این تم به بهترین صورت استفاده کنید، باید فیلتر مناسبی بر اساس روحیات و مدل عکس‌هایتان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *