راه های افزایش بازخورد از اینستاگرام

گرفتن بازخورد از تبلیغات یک اصل مهم است. در واقع هدف کلی تبلیغات گرفتن بازخورد زیاد است. اما نکته ای که لازم است بدانیم این است که چگونه می توان بازخورد حاصل از تبلیغات را بیشتر کرد. همان طور که در مقاله ” تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه را در کجا بیابیم” گفتیم بیشترین بازخورد […]

گرفتن بازخورد از تبلیغات یک اصل مهم است. در واقع هدف کلی تبلیغات گرفتن بازخورد زیاد است. اما نکته ای که لازم است بدانیم این است که چگونه می توان بازخورد حاصل از تبلیغات را بیشتر کرد. همان طور که در مقاله ” تبلیغات هدفمند با کمترین هزینه را در کجا بیابیم” گفتیم بیشترین بازخورد با کمترین هزینه را می توان با تبلیغات در شبکه های اجتماعی تجربه کرد. و با توجه به نکاتی که گفته شد اینستاگرام بهترین گزینه برای تبلیغات است.
در این مقاله با کافه مپ همراه باشید تا درباره راه های بیشتر کردن بازخورد در تبلیغات اینستاگرامی صحبت کنیم.

چرا اصول گرفتن بازخورد زیاد در تبلیغات را بدانیم؟

شاید بگویید که من قرار نیست تبلیغات را طراحی کنم که لازم باشد این اصول را فرا بگیرم. یاد گیری این اصول برای طراحان تبلیغاتی لازم است.
ابتدا باید بگوییم که حتی اگر شما طراح تبلیغات خودتان نباشید و این کار را به یک تیم طراحی تبلیغات بسپارید لازم است این اصول را بدانید. دلیل آن نیز این است که بتوانید کیفیت کار طراحی شده را متوجه شوید؛ با داشتن این درک مشکلات کار برای شما مشخص می شوند و برای ویرایش کردن آن ها به تیم طراحی تذکر خواهید داد. در غیر این صورت ممکن است هزینه زیادی بابت یک تبلیغ نه چندان خوب از شما گرفته شود.

امانکته قابل به ذکر این است که فراگرفتن تمامی این اصول کار دشواری است. به علت زیاد بودن اصول تبلیغاتی حتی شغل های مختص به این کار نیز وجود دارد و اگر بخواهیم تمامی این اصول را بنویسیم شاید در یک سلسله از کتاب هم جا نگیرد!
توصیه ما این است که درباره اصول تبلیغاتی در اینترنت و کتابخانه ها جستجو کنید و اگر به آن علاقه مند شدید می توانید در دوره های مختلف آموزش آن ها شرکت کنید  تا اطلاعات تجربی را نیز فرا بگیرید.

بازخورد زیاد فقط از تبلیغات نمی آید

این که مقدار گرفتن بازخورد ما از تبلیغاتی که انجام داده ایم چقدر است تنها به طراح تبلیغات وابسته نیست. در بعضی از موارد ممکن است این طراحی به خوبی انجام شده باشد ولی بازخوردی گرفته نشود. (البته این مورد خیلی نادر است و اگر هم اتفاق بیوفتد منظور این است که بازخورد گرفته شده به اندازه تصور نبوده) در این گونه مواقع باید به دنبال مشکل گشت و آن را ترمیم کرد.

این مشکل می تواند از نحوه برخورد با مشتریان، مدیریت نادرست برند و یا مجموعه، کیفیت محصولات و… باشد. برای فروش بیشتر و رشد کسب و کار نباید تنها تمام هزینه ها را برای تبلیغات گذاشت بلکه خوب است این هزینه در بخش های دیگری نیز صرف شود. به عبارتی دیگر رشد تیم و مجموعه خودش یک نوع تبلیغات است.

این که بتوانیم تبلیغات را که منجر به بازخورد شده است به فروش برای خودمان تبدیل کنم ملزم به دانستن اصول مذاکره است. این که درست با مشتری ارتباط برقرار شود و راه خرید مشتری هر روز تسهیل شود می تواند اثر بخشی زیادی در نرخ تبدیل بازخورد به فروش داشته باشد.
هزینه کردن تنها برای تبلیغات درست نیست. این که بازخورد زیاد احتمال خرید از ما را بیشتر می کند یک حقیقت انکار نشدنی است اما باز هم کافی نیست.

چگونه متوجه شویم تبلیغات ما اثر بخش است؟

برای این که بدانیم در مسیر انجام تبلیغاتمان در حال طی کردن مسیر درستی هستیم یا نه باید در بازه های زمانی مختلف (بسته به بزرگی کسب وکار و تبلیغات شما) خروجی آن را بررسی کنیم. این خروجی هر گونه اکشن و بازخورد محاسبه می شود. حال، خود این بازخورد ها یک نرخ تبدیل به فروش دارند که برای ما اهمیت دارد.

یک فایل اکسل برای خود ایجاد کنید. در تاریخ های مختلف تعداد فروش هایتان از تبلیغات را ثبت کرده و در آن بنویسید. سپس می توانید به راحتی این ورودی ها را بر روی یک نمودار به نمایش آورید که بتوانید متوجه رشد و یا پس رفت نرخ تبدیل شوید.

برای اینکه بتوانید متوجه شوید چه تعداد از فروش هایتان مربوط به بازخورد از تبلیغات است می توانید از کد های تخفیف استفاده کنید. این کد ها را در شبکه های اجتماعی مختلف قرار دهید. کاربران از این کد ها برای تخفیف استفاده می کنند و این تخفیف بازه ای می تواند یک آمار خوب به شما بدهد. البته باید در نظر داشت که هر روشی معایب خودش را دارد و در این روش ممکن است بعضی از خریدار ها مشتریان واقعی شما نباشند. (البته فعلا نیستند!)

از دیگر روش ها برای متوجه شدن خرید این است که همه پارامتر های دیگر کسب و کارتان را در بازه زمانی تبلیغات ثابت نگه دارید. عملا در یک شرایط ثابت باید تعداد فروش همان مقدار قبل باشد و چون تنها یک پارامتر تغییر کرده، مقدار افزایش می تواند به شما نرخ تبدیل بازخورد ها به فروش را اعلام کند.

به سرعت رشد کنید!

ما در کافه مپ امکاناتی را در اختیار مشتریان خود قرار داده ایم تا بتوانند به سرعت کسب و کار خودشان را رشد دهند. تبلیغات اینستاگرامی تخصص ماست. متخصصین مجرب ما در امر تبلیغات به شما کمک می کنند تا بتوانید از شبکه های اجتماعی مختلف علی الخصوص اینستاگرام بازخورد بیشتری بگیرید. با این وجود باید گفت ما تنها می توانیم زمینه را برای شما به وجود آوریم و در آخر این خود شما خواهید بود که بازخورد ها را به فروش تبدیل می کنید. پس تنها راه قطعی برای رشد کسب و کار این است که آموزش های لازم را ببینید و سعی کنید بهترین چیزی که می توانید را به مشتری ارائه دهید.

در آخر نکته ای که لازم است بدانید این است که برای رشد باید به روز بود. با توجه به آپدیت شدن اینستاگرام در هر بازه زمانی باید سعی کرد تا به ویژگی های جدید آن مسلط شد. یکی از بخش های نسبتا جدید الورود به اینستاگرام بخش IGTV است که در مقاله “پلتفرم جدید اینستاگرام را بهتر بشناسیم” بیشتر درباره آن توضیح داده ایم. توصیه ما این است که به علمی که دارید قانع نشوید و سعی کنید هر چه بیشتر درباره کار با اینستاگرام یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *