چطور لواشک انار درست کنیم؟

لواشک یکی از خوراکی‌ها و میان وعده‌های بسیار خوشمزه به خصوص برای کودکان است و می‌توان آنرا به آسانی و به صورت کاملاً بهداشتی و خانگی تهیه نمود. از انواع لواشک‌های بسیار خوشمزه و پر طرفدار می توان به لواشک سیب، لواشک آلو و … اشاره کرد. یکی دیگر از انواع لواشک‌ها که بسیار ترش […]

لواشک یکی از خوراکی‌ها و میان وعده‌های بسیار خوشمزه به خصوص برای کودکان است و می‌توان آنرا به آسانی و به صورت کاملاً بهداشتی و خانگی تهیه نمود. از انواع لواشک‌های بسیار خوشمزه و پر طرفدار می توان به لواشک سیب، لواشک آلو و … اشاره کرد. یکی دیگر از انواع لواشک‌ها که بسیار ترش و خوشمزه است و معمولاً در فصل پاییز تهیه می‌شود لواشک انار می‌باشد که می‌توان آن را به صورت خانگی نیز تهیه کنید.
برای کاهش ترشی این نوع لواشک می‌توان آنرا به صورت ترکیبی از میوه‌های دیگر نظیر سیب، زرد آلو، کیوی و… تهیه نمود. در این مقاله  قصد داریم طرز تهیه انواع  لواشک انار را به شما ارائه دهیم.

مواد مورد نیاز برای تهیه‎‌ی لواشک انار

دانه انار به وزن یک کیلوگرم

نمک به میزان یک قاشق مربا خوری

طرز تهیه لواشک انار

مراحل تهیه لواشک انار

1-دانه‌های انار را آماده کرده و روی آن‌ها نمک بپاشید و به مدت دو ساعت صبر کنید تا نمک کامل به خورد دانه‌های انار رود.

2-  سپس دانه‌های انار شور شده را داخل مخلوط کن قرار داده و بگذارید تا کاملاً خورد و له شوند.

3- حال مخلوط له شده را از صافی عبور دهید تا دانه و آب از هم جدا شده و مقداری آب انار نیز به آن اضافه کنید .

4- آب انار تهیه شده را به مدت پانزده دقیقه بجوشانید.

5- بعد از غلیظ شدن مخلوط، قابلمه را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا کمی خنک شود.

6- بعد از خنک شدن عصاره انار آنرا در کف سینی آلومینیومی به طور یکدست پهن کنید. قبل از ریختن عصاره انار در کف سینی، می‌توانید روی سینی سلفون قرار دهید.

7- سینی لواشک را در جایی خشک و زیر نور خورشید یا پنکه قرار دهید تا خشک شود. برای اینکه سریعتر خشک شود می توانید سینی را برروی شوفاژ یا داخل فر قرار دهید. برای این منظور فر را روشن کرده و در حرارت 120 درجه سانتیگراد قرار داده و به مدت دو ساعت سینی لواشک را بگذارید بماند تا کاملاً سفت شود.

طرز تهیه لواشک انار

8- اگر قسمت‌هایی از لواشک که آماده شده است هنوز نرم بود، سینی را از فر خارج کرده و دوباره پس از یک یا  دو ساعت فر را روشن کرده و سینی لواشک را را در فر بگذارید.

9- بعد از دو روز که کاملآ لواشک خشک می شود با یک کاتر آن را به ابعاد مورد علاقه خود برش بزنید.

10- برای نگهداری بهتر و ماندگاری بیشتر، لواشک را در داخل یخچال قرار دهید.

لواشک انار ترکیبی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد لواشک انار بسیار ترش می‌باشد. بنابراین برای کاهش میزان ترشی آن می‌توان آنرا با میوه‌های دیگر ترکیب کرده و لواشکی بسیار خوشمزه و دلچسب تهیه کرد. چند نمونه از این نوع لواشک‌ها عبارتند از:

لواشک انار و”به”

لواشک انار و زغال اخته

لواشک انار وسیب

لواشک انار و کیوی

لواشک انار و زرشک

طرز تهیه لواشک “به” و انار

مواد مورد نیاز

دو لیوان آب انار

یک عدد به بزرگ

سه قاشق غذا خوری آب لیمو

مراحل تهیه

برای تهیه این نوع لواشک، ابتدا یک عدد “به” را به قطعات کوچک ریز کرده و در قابلمه ای به همراه آب انار و مقداری آب لیمو بریزید. سپس بر روی اجاق گاز و در حرارت ملایم به مدت سی دقیقه قرار دهید. بعد از اینکه ترکیب آماده شد، آن را با مخلوط کن هم بزنید تا ترکیبی کاملاً یکنواخت شود.

تهیه لواشک انار
ترکیب یکنواختی که آماده کرده‌اید را روی سینی که برروی آن پلاستیک کشیده شده پخش کنید و در هوایی خشک و بدون رطوبت قرار دهید. برای اینکه لواشک زودتر خشک شود، می‌توانید آن را بر روی شوفاژ یا داخل فر قرار دهید.

طرز تهیه لواشک انار و زغال اخته

مواد مورد نیاز

آب انار

زغال اخته

شکر به میزان لازم

مراحل تهیه

یک لیوان شکر به همراه زغال اخته و آب انار را در قابلمه ریخته و درحرارت ملایم روی اجاق گاز قرار می‌دهیم تا کامل له شود. بعد از اینکه مخلوط کامل آماده شد، آنرا از صافی رد می‌کنیم و سپس بر روی سینی که از قبل پلاستیک کشیده شده است پخش می‌کنیم و در هوای خشک یا در فر قرار می‌دهیم تا آماده شود.

طرز تهیه لواشک انار و سیب

مواد مورد نیاز

5عدد انار دون کرده

سه عدد سیب

دو یا سه عدد آلو سیاه

مراحل تهیه

ابتدا انارهای دان کرده را داخل مخلوط کن ریخته و بعد از صاف کردن روی حرارت ملایم قرار  دهید. سه عدد سیب را نیز خرد کنید و در قابلمه با آب انار و به همراه آلو سیاه به مدت نیم ساعت قرار داده تا کاملاً نرم شوند. بعد از اینکه سیب‌ها و آلوها نرم شدند آن‌ها را با مخلوط کن کامل میکس کنید.  در آخر نیز مخلوط آماده شده را برروی سینی که با پلاستیک از قبل پوشیده شده است پخش کنید.

لواشک انار

طرز تهیه لواشک انار و کیوی

مواد لازم

سه عدد انار

دو یا یک عدد کیوی

دو قاشق چای خوری شکر

مراحل تهیه

ابتدا دانه‌های انار را داخل میکسر قرار داده تا کاملاً له شوند. سپس از صافی عبور دهید. بجای آن می‌توانید از آب انار نیز استفاده کنید. کیوی را به قطعات کوچک خرد کنید و سپس به همراه آب انار تهیه شده و شکر در داخل قابلمه به مدت نیم ساعت بگذارید تا در حرارت ملایم بجوشد.
بعد از اینکه مخلطوط کاملاً غلیظ شد دوباره آن را داخل میکسر قرار دهید تا کاملاً یکنواخت و پوره مانند شود. مخلوط تهیه شده را برروی سینی ای که بر روی آن پلاستیک پهن شده است، پخش کنید.
در مرحله آخر برای خشک شدن لواشک سینی را به مدت یک یا دو ساعت در داخل فر با درجه 120درجه سانتیگراد قرار دهید تا لواشک کامل خودش را بگیرد.

طرز تهیه لواشک انار و زرشک

مواد لازم

انار سه عدد

زرشک به میزان یک کیلوگرم

آب یک پیمانه

نمک به میزان لازم

مراحل تهیه

انار ها را دان کرده و در میکسر قرارداده تا کاملاً له شود. سپس از صافی عبور دهید تا کاملاً آب آن گرفته شود. زرشک‌ها را بخوبی پاک کرده و آن‌ها را با دقت شسته و در داخل قابلمه به همراه یک پیمانه آب و آب انار تهیه شده بگذارید آرام بجوشد. در انتخاب قابلمه دقت کنید تا زمانی که مخلو ط جوشید، سرریز نشود.
بعد از اینکه مخلوط داخل قابلمه یکی دو قول زد آن‌را از روی اجاق گاز بردارید. زرشک آماده شده به همراه آب داخل آن در مخلوط کن قرار دهید و بگذارید کاملاً میکس شود. کف سینی را سلفون کشیده و مایع را بصورت خیلی نازک بروی سینی پخش کنید. در آخر لواشک تهیه شده را در فر یا روی شوفاژ قرار دهید تا خشک شود. برای نگهداری آن نیز از یخچال استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *