چگونه در اینستاگرام درآمدزایی کنیم؟

یکی از سوالاتی که ذهن کاربران مبتدی اینستاگرام رادر روند کار با این شبکه اجتماعی به خود مشغول کرده، این سوال است که چگونه در اینستاگرام درآمدزایی کنیم؟ قبل از پاسخ به این سوال لازم است بدانیم که محبوبیت روز افزون شبکه اجتماعی اینستاگرام و وجود کاربرانی از هر قشر جامعه و با هر سلیقه […]

یکی از سوالاتی که ذهن کاربران مبتدی اینستاگرام رادر روند کار با این شبکه اجتماعی به خود مشغول کرده، این سوال است که چگونه در اینستاگرام درآمدزایی کنیم؟ قبل از پاسخ به این سوال لازم است بدانیم که محبوبیت روز افزون شبکه اجتماعی اینستاگرام و وجود کاربرانی از هر قشر جامعه و با هر سلیقه ای، باعث شده تا این شبکه اجتماعی در میان افراد و به خصوص نسل جوان، به منبعی سریع و راحت برایکسب درآمدهای میلیونی تبدیل شود.

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم که امکان درآمدزایی از طریق اینستاگرام وجود دارد و راه های متعددی هم برای رسیدن به درآمد قابل امتحان است اما نکته قابل توجه این است که هر روشی را نمی‌توان در بستر اینستاگرام برای رسیدن به درآمدزایی امتحان کرد؛ زیرا با گسترش تبلیغات و فعالیت اینفلوئنسرها، به نظر می رسد این گونه فعالیت های درآمدزایی، توانسته دنبال کنندگان مختص خود را پیدا کند و در هر حوزه‌ای از جمله زیبایی، آشپزی، پوشاک و… افراد باسلیقه را به خود جذب نماید.

چگونه در اینستاگرام درآمدزایی کنیم

برخی از روش های درآمدزایی در اینستاگرام، از روش های پرطرفدار در میان اینفلوئنسرها محسوب می‌شود. افراد مبتدی که به دنبال کسب درآمد هفتگی و حتی روزانه هستند، با کسب تجربه، خلاقیت، آگاهی از ترفندهای لازم برای جذب فالوورو صرف زمان، می توانند به درآمد دلخواهشان برسند. اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که قصد دارند اینستاگرام را به بستر درآمدزایی و کسب ثروت تبدیل کنند، پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید.

کسب درآمد از طریق تبلیغ

یکی از روش های کسب درآمد توسط اینستاگرام که نسبت به دیگر روش ها، نسبتا راحت و کارآمد به نظر می رسد و نیاز به هزینه آنچنانی نیز ندارد، تبلیغ محصولات و خدمات است. در این روش که بیشتر اینفلوئنسرها و سلبریتی ها را می توان از این دسته به شمار آورد، کافی است یک پیج پربازدید و شناخته شده داشته باشید تا از طریق پیج، به تبلیغ بپردازید. برخی از روش های این نوع کسب درآمد شامل موارد زیر می شود:

1) تبلیغ بنر

تبلیغ بنر محصولات و خدمات سایر پیج ها و فروشندگان، یکی از ساده ترین روش های درآمدزایی از طریق تبلیغات است. در این روش شما با گذاشتن بنر سفارش شده در پیج پربازدیدتان، می توانید درآمد زیادی کسب کنید و به ازای هر تعداد مشخص بازدید، هزینه تبلیغ دریافت کنید. هر چه فالوورها و بازدیدکنندگان پیج شما بیشتر باشد، به همان نسبت درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد.

2) تبلیغ ویدیو

تبلیغ ویدیو نیز مشابه تبلیغ بنر است و تنها تفاوتی که به جهت طولانی بودن محتوای ویدیو تبلیغاتی میان این دو وجود دارد، هزینه تبلیغی است که شما دریافت می کنید. برای هزینه تبلیغ ویدیو دو روش را می‌توانید امتحان کنید:

– مانند بنر به ازای هر تعداد بازدید مشخص، از سفارش دهنده هزینه دریافت کنید.

– به تعداد بازدیدکنندگان کاری نداشته باشید و مبنا را بر تعداد ساعات تبلیغ ویدیو بگذارید؛ به عنوان مثال

در برابر 12 یا 24 ساعت تبلیغ ویدیو در پیج، قیمت دریافتی خود را مشخص کنید.

اینستاگرام درآمدزایی

3) تبلیغ محصول در استوری

سومین روش درآمدزایی تبلیغاتی اینستاگرام، تبلیغ توسط استوری است. با استوری کردن بنر یا حتی معرفی کردن یک کالا، محصول یا خدمات از شرکت ها و پیج های دیگر، می توانید درآمدزایی کنید. در این روش همانطور که در تبلیغ ویدیو نیز اشاره شد، می توانید از دو طریق، هزینه تبلیغ را مشخص کنید.

 

کسب درآمد از طریق فروش خدمات اینستاگرام

یکی دیگر از راه های درآمدزایی از طریق اینستاگرام که به شکل گسترده ای هم در بستر این شبکه اجتماعی در حال انجام است، فروش خدمات فیک اینستاگرام می باشد.بسیاری از پیج ها برای افزایش بازدیدکنندگان خود و کسب درآمد از آن، اقدام به خرید این خدماتمی کنند و سفارش آنها را به افراد ماهر می دهند. بسیاری از افرادی که از طریق ساخت و فروش این خدمات، کسب درآمد می کنند، به تخصص و استفاده از نرم افزارهای خاص نیاز دارند. برخی از این خدمات را در ادامه مشاهده می کنید:

1) فروش فالوور

گسترش کاربران اینستاگرام و سودای کسب درآمد از آن، بسیاری از افراد را که قبلا به فروش فالوور واقعی از طریق ساخت ایمیل و تبدیل آن به حساب کاربری اینستاگرام اقدام می کردند، واداشت تا به ساخت اکانت های اینستاگرام که فالوورهای فیک و جعلی هستند،رو بیاورند و از این راه کسب درآمد کنند.

درآمدزایی از طریق اینستاگرام

2) فروش ویو / بازدید

دومین روش درآمدزایی خدمات اینستاگرام که درآمد زیادی را روانه جیب تبلیغ کننده ها کرده و حتی درآمد روزانه برایشان رقم زده، فروش ویو فیک است. افرادی که تجربه و تبحر در این زمینه دارند با استفاده از نرم افزار و ربات های سازنده ویو، در ساخت بازدید فیک و فروش آنها به پیج هایی با فالوور و بازدیده کننده کم، فعالیت دارند.

3) فروش لایک

فروش لایک فیک از اکانت های جعلی، یکی دیگر از بسترهایی است که موجب درآمد میلیونی برای سازندگان و فروشندگان این محصول شده است؛ به اینصورت که صاحبان پیج های کم بازدید، با پرداخت هزینه و قیمت لایک، تعداد لایک مورد نظرشان را در پیج دریافت می کنند تا جذب بالای فالوور داشته باشند.

کسب درآمد از طریق فروش غیر مستقیم محصولات

در روش فروش غیر مستقیم، افرادی که به دنبال درآمد هستند، می توانند با تبلیغفروش محصولات سایر افراد، شرکت ها و حتی موسسات به درآمد دلخواهشان دست پیدا کنند. به عبارت دیگر، این افراد به دلیل داشتن تعداد بالای فالوور، واسطه بین فروشنده و مشتری در فضای اینستاگرام می شوند و راهی ایجاد می‌کنند تامحصولات و خدمات فروشندگانی که به این فضای اجتماعی دسترسی ندارد یا کارکردن با آن را نمی دانند، در بستر اینستاگرام به فروش برسد.

تبلیغ از طریق بنر، ویدیو و استوری که پیش از این نیز اشاره کردیم،یکی از شاخه های این روش درآمدزایی محسوب می شود اما عمده تفاوتی که با این روش دارد، این است که در این روش درآمدزایی دیگر نیازی به محدودیت در تبلیغ ساعتی یا روزانه وجود ندارد و افراد به صورت نامحدود یا هفتگی و ماهانه می توانند به این فروش تبلیغاتی که نوعی شغل نیز محسوب می شود، مشغول شوند.

کسب درآمد از طریق فروش مستقیم محصولات

در روش فروش مستقیم بر خلاف روش قبل، تنها فروش به وسیله تبلیغ محصولات و خدمات ملاک نیست و موارد گسترده تری را شامل می شود. در این زمینه افرادی که جویای درآمدزایی از طریق اینستاگرام هستند، به دو شیوه می توانند مشغول فعالیت شوند:

– فروش مستقیم محصولات دیگران

این روش کسب درآمد اینستاگرامی این گونه است که افراد با دریافت هزینه و دستمزد فروش، صفر تا صد کار از جمله تبلیغ، پاسخگویی به مشتری، قراردادن محصولات و قیمت آنها در پیج فروشنده را بر عهده می گیرند ودر واقع به عنوان ادمین پیج، آن را مدیریت می کنند.

ویژگی بارز این روش که دارای درآمد ثابت و ماهیانه می باشد، این است که نوعی دورکاری برای افراد جویای شغل به حساب می آید و اینگونه است که فرد به استخدام یک شخص یا یک شرکت درآمده اما بصورت اینترنتی و در بستر شبکه اجتماعی!

درآمدزایی از طریق اینستاگرام

– فروش مستقیم محصولات خود

اگر از آن دسته از افراد خلاق و هنرمند هستید که در زمینهساخت محصولات دکوری و تزئینی فعالیت دارید یا حتی اینکه دارای کسب و کار هستید و به دنبال روشی جدید و پرطرفدار برای فروش محصولات خود می‌گردید، می توانید با فروش محصولاتی که دارید، در بستر اینستاگرام درآمدزایی کنید.

برخلاف سایر روش های کسب درآمد، در این روش ممکن است شما دارای درآمد مطلوب باشید و قصد داشته باشید این میزان درآمد را تا چندین برابر افزایش دهید. یکی دیگر از ویژگی های فروش محصولات خود به شیوه مستقیم این است که با بکار گیری خلاقیت و هنر خود در زمینه های مختلف مانند نقاشی، طراحی چهره، ساخت لوازم زینتی و… می توانید از این هنرمندی و خلاقیت، جهت کسب درآمد بهره بگیرید و به جای ساخت وسایل زینتی متعدد یا کشیدن بدون هدف نقاشی های متعدد، آنها را به فروش برسانید.

برای این کار، کافی است در پیج خودتان به تبلیغ محصولات و کالاهایی که دارید بپردازید و مشتریانی از سراسر کشور برای آنها پیدا کنید. با تبلیغ مناسب، ارائه محصولات باکیفیت و قیمت مطلوب، قطعا در مدت زمان مناسبی می توانید درآمد دلخواهتان را از فروش محصولات، به دست آورید.

کسب درآمد از طریق ارائه خدمات آموزشی و…

ارائه خدمات آموزشی، انتقال دانش و مهارتبه سایر افراد توانسته به یکی از روش های پرطرفداردرآمدزایی از طریق اینستاگرام تبدیل شود. بسیاری از افراد دارای مهارت های ویژه از جمله هنر گویندگی، نویسندگی، طراحی سایت، محتوانویسی، فتوشاپ و… هستند اما نمی دانند به چه صورتی از این مهارت ها کسب درآمد کنند.

برای این دسته از افراد ماهر، شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌تواند بهترین بستر درآمدزایی باشد؛ چرا که چنین افرادی با ساده ترین کارها از جمله تبلیغات، فروش خدمات، گرفتن سفارش برای کار، برگزاری دوره‌های آموزشی و تدریس می توانند افراد علاقه مند به خرید یا یادگیری این خدمات را جذب کنند و با فروش نمونه کارهای انجام شده و همچنین تدریس در بستر فضای مجازی، به درآمد میلیونی برسند.

سخن آخر

روش های یاد شده را می توان بخشی از روش های متداول درآمدزایی توسط اینستاگرام به شمار آوردکه موجب شده تا روز به روز به محبوبیت این شبکه اجتماعی پرطرفدار افزوده شود و فرصت های شغلی متنوعی را برای علاقه مندان به کسب درآمد از طریق این شبکه اجتماعی فراهم کند. اگر شما عزیزان نیز به دنبال چنین فرصتی هستید تا با بهره‌ مندی از فضای مجازی استقلال مالی داشته باشید، می توانید با سنجش میزان خلاقیت خود، توانایی و سایر مولفه هایی که به آن اشاره شد، مشغول فعالیت در بستر اینستاگرام شوید و از این طریق درآمدی مطلوب کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *