طرز تهیه همبرگر دستی

همبرگر یکی از غذاهای پرطرفدار در بین مردم جهان است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه درست کنید. در این پست سعی کرده‌ایم طرز تهیه همبرگر دستی را به صورت کامل آموزش دهیم تا بتوانید با مواد مفید و مقوی آن را در خانه به راحتی درست کنید. بیشتر مردم برای خوردن همبرگر […]

همبرگر یکی از غذاهای پرطرفدار در بین مردم جهان است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه درست کنید. در این پست سعی کرده‌ایم طرز تهیه همبرگر دستی را به صورت کامل آموزش دهیم تا بتوانید با مواد مفید و مقوی آن را در خانه به راحتی درست کنید. بیشتر مردم برای خوردن همبرگر به فست و فودهای داخل و بیرون شهر می‌روند که بیشتر آن‌ها به صورت بهداشتی درست نمی‌شوند، در نتیجه برای حفظ سلامتی خود بهتر است این غذای خوشمزه را در خانه تهیه کنید.

چگونه همبرگر خانگی درست کنیم؟

همبرگر جزو غذاهای بسیار راحت و آسان است که زمان زیادی از فرد نمی‌گیرد، به همین دلیل هر شخصی با رعایت برخی نکات می‌تواند این غذای خوشمزه را در خانه تهیه کند. در جهان بیش از 100 نوع برگر وجود دارد که پایه و اساس تهیه آن‌ها مشابه هم هستند و تنها در برخی نکات باهم تفاوت دارند.

پیشینه و جایگاه اولیه این غذا به کشور آلمان و شهر هامبورگ باز می‌گردد. همبرگر را با انواع گوشت‌ها می‌توان تهیه کرد که در طعم آن‌ها تفاوت ایجاد می‌کند. همبرگر اصلی در تمام کشورها به یک شکل درست می‌شود، به همین دلیل به یک غذای ساده و راحت شناخته می‌شود و در تمام فست و فودها آن را پیدا می‌کنید.
معمولاً فست فودها منبع بیماری‌ها هستند که در بیشتر اوقات باعث مسمومیت غذایی در فرد می‌شود، در نتیجه برای اینکه از سلامتی غذای خود مطمئن باشید بهتر است از غذاهای خانگی استفاده کنید. غذاهای فست فودی مانند پیتزا، همبرگر، کباب کوبیده، هات داگ و… را می‌توانید به راحتی در خانه خود درست کنید که از سلامتی آن‌ها اطمینان داریدما در این مقاله طرز تهیه همبرگر دستی را قرار داده‌ایم که با استفاده از این دستور پخت، غذای سالمی برای خانواده خود تهیه کنید.

تاریخچه همبرگر

در مورد منبع و منشأ همبرگر نظرات متفاوتی وجود دارد که نمی‌توان در مورد مبدأ تولید آن نظر قطعی داد. برخی از مورخان معتقدند چون مصرف گوشت چرخ شده در زمان مغولان بوده است، در نتیجه تاریخ تولید این غذا نیز به همان زمان‌ها برمی‌گردد؛ یعنی در قرن 13 وارد روسیه شد و جای خود را به عنوان استیک تارتار در میان مردم باز کرد.


این غذا از طریق دریای بالتیک به صورت گوشت چرخ کرده خام به شهر هامبورگ آلمان راه پیدا کرد. آلمانی‌ها تغییراتی بر روی ظاهر آن ایجاد کردند و به صورت سرخ کرده آن را مصرف کردند، به همین دلیل برخی از مورخان مبدأ و مأخذ همبرگر را شهر هامبورگ در آلمان می‌دانند. همچنین در برخی از کتاب‌های قدیمی می‌توان طرز تهیه همبرگر دستی را به راحتی پیدا کرد.
از آنجایی که هامبورگ اولین شهری بود که همبرگر در آن شکل گرفت، به همین دلیل تا قرن 17 به عنوان غذایی محبوب در آلمان شناخته می‌شد. همچنین اولین کتاب آشپزی که از همبرگر به عنوان غذا نام برد؛ کتاب آشپزی «هنر آشپزی جامع و کامل» نوشته حنا گلاس بود که در تاریخ 1763 منتشر شد. در این کتاب از گوشت چرخی به عنوان ماده اصلی همبرگر نام برده که با استفاده از نمک، جوز هندی، نمک و فلفل و سیر مزه دار شده است.
کلمه همبرگر در سال 1802 میلادی در دیکشنری انگلیسی آکسفورد اضافه شد و از آن به معنای تکه گوشت چرخی که با استفاده از نمک و ادویه‌جات مزه دار شده و با دو تکه نان و پیاز سرو می‌شود نام برده شده است.

طرز تهیه همبرگر دستی:

در زیر مواد لازم برای تهیه 9 همبرگر را بیان کرده‌ایم؛ که می‌توانید بر اساس نیاز خود مواد اولیه را نسبت به تعداد افراد کاهش و یا افزایش دهید. بعد از تهیه همبرگر می‌توانید آن‌ها را به مدت 3 ماه در داخل فریزر نگهداری کنید و در زمان احتیاج چند ساعت قبل از فریزر خارج و سرخ کنید. برای اینکه تکه‌های همبرگر به هم نچسبد بهتر است، ما بین آن‌ها از نایلون استفاده کنید و نیز تمام همبرگرها را داخل یک نایلون دیگر قرار دهید.

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده        6۰۰ گرم
سیر                        5 حبه
قارچ                        300 گرم
پیاز متوسط                ٣عدد
کاهو و گوجه، سس مایونز، سس خردل و سس گوجه      به مقدار لازم
ادویه (فلفل قرمز، پودر سیر، پودر زنجبیل، دارچین، زردچوبه، نمک)         به مقدار لازم

طرز تهیه همبرگر خانگی:

مرحله اول: در ابتدا باید گوشت چرخی را به وسیله ادویه‌ها مخلوط کنید و ورز دهید. سپس به آن سیر و پیاز رنده شده را اضافه کنید و دوباره باهم ورز دهید. در این مرحله احتیاج نیست آب پیاز گرفته شود، زیرا آب پیاز باعث می‌شود مواد به راحتی باهم مخلوط شوند.
مرحله دوم: ورز دادن گوشت را باید به مدت 5 دقیقه ادامه بدهید تا به طور کامل مواد باهم مخلوط شوند و گوشت حالت چسبندگی به خود بگیرد. سپس مواد را به صورت 9 توپک مساوی تقسیم کنید.


مرحله سوم: برای پهن کردن توپک‌ها می‌توانید از درب قوطی رب و یا دو بشقاب استفاده کنید. باید دقت کنید همبرگرها به یک اندازه در بیاید. معمولاً شکل همبرگرها دایره‌ای شکل هستند، حتی می‌توانید بر اساس سلیقه خود آن را به شکل‌های متفاوت نیز درست کنید.
مرحله چهارم: گریل را از قبل داغ کنید و داخل آن کمی روغن بریزید. سپس همبرگرها را که آماده کرده‌اید داخل گریل بگذارید تا سرخ شود. دو طرف همبرگر باید سرخ شود. به جای گریل می‌توانید از ظروف نچسب نیز استفاده کنید، ولی طعم واقعی همبرگر با گریل کردن آن حفظ می‌شود.

پخت همبرگر
مرحله پنجم: حال یک پیاز متوسط انتخاب کنید و آن را خلالی خرد کنید و در روغن تفت دهید تا به رنگ کاراملی دربیاید. سپس قارچ‌ها را ورقه‌ای کنید و به پیازها اضافه کنید و سرخ کنید. به قارچ‌ها قبل از سرخ کردن بهتر است چند قطره آب‌لیمو اضافه کنید تا سیاه نشوند.
مرحله ششم: در این مرحله پیاز را به صورت نگینی خرد می‌کنیم و به آن سس مایونز، سس خردل و سس گوجه را اضافه می‌کنیم. زمانی که همبرگرها آماده شد، بر روی هر کدام از آن‌ها یک ورقه پنیر بگذارید.
مرحله هفتم: سسی که در مرحله قبل آماده کردیم بر روی نان پخش می‌کنیم. سپس بر روی ان پیاز کاراملی را می‌ریزیم.
مرحله هشتم: در این مرحله باید کاهوهای خرد شده رو بر روی پیازها قرار دهید و بعد از آن همبرگری که به پنیر آغشته کرده‌ایم بر روی کاهو می‌گذاریم. سپس قارچ‌هایی که سرخ کرده‌ایم بر روی همبرگر قرار می‌دهیم و کمی فشار می‌دهیم.

مرحله نهم: در مرحله آخر گوجه‌های ورقه‌ای رو می‌گذاریم و روی آن تکه دیگر نان را قرار می‌دهیم. حال همبرگر شما آماده سرو است.

چند نکته مهم در طرز تهیه همبرگر دستی:

در تهیه هر غذایی نکاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید بهترین غذا را تهیه کنید. در ذیل چند نکته اساسی برای درست کردن همبرگر ذکر کرده‌ایم که مطالعه آن‌ها خالی از لطف نیست. این نکات شامل:

  • معمولاً برای تهیه همبرگر از گوشت گوساله استفاده می‌کنند، ولی هر فردی می‌تواند بر اساس ذائقه شخصی خود از هر نوع گوشتی استفاده کند. اگر از گوشت مرغ به جای گوشت گوساله استفاده می‌کنید باید توجه داشته باشید که دستور پخت آن کمی متفاوت است. به دلیل هزینه بالای گوشت می‌توانید از ترکیب سویا و گوشت گوساله برای تهیه همبرگر نیز استفاده کنید.
  • برای سرو همبرگر معمولاً از نان‌های باگت، ساندویچی گرد و نان‌های معمولی استفاده می‌کنند.
  • دقت کنید در تهیه همبرگر از تخم مرغ، ماست و آرد استفاده نکنید، زیرا استفاده از این مواد آن را تبدیل به کباب تابه‌ای می‌کنند و از حالت اصیل خود خارج می‌کند.
  • برای اینکه داخل همبرگر به سرعت پخته شود، باید آن را چندین بار زیر و رو کنید. با اینکار زمان طبخ همبرگر را می‌توانید تا یک سوم کاهش دهید.
  • برای اینکه نان همبرگر در زمان استفاده خمیر نشود، بهتر است قبل از سرو نان‌ها را بر روی گریل کمی سرخ کنید.
  • در طرز تهیه همبرگر دستی می‌توانید از هر نوع سبزیجاتی به دلخواه استفاده کنید.
  • به عنوان چاشنی می‌توانید از انواع سس‌ها بر اساس ذائقه خود استفاده کنید. یکی از بهترین سس‌ها سس کچاپ است. این سس با استفاده از نمک، گوجه فرنگی، سرکه، فلفل شیرین، کمی شکر و میخک و دارچین درست می‌شود.
  • حتی می‌توانید در زمان سرو همبرگر از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.
  • اگر به دنبال غذاهای ذغالی هستید، همبرگر ذغالی را امتحان کنید. برای اینکه کار همبرگرها را داخل توری و بر روی آتیش درست کنید و از طعم ذغالی آن لذت ببرید.
  • اگر زمان کافی دارید می‌توانید همبرگرهای زیادی تهیه کنید و داخل فریزر نگهداری کنید تا در زمان نیاز از فریزر خارج و آن‌ها را سرخ کنید.

با رعایت تمامی این نکات می‌توانید همبرگرهای خوشمزه و سالمی تهیه کنید. امیدوار با این دستور پخت دیگر نیاز به رفت فست فودها نداشته باشید و این غذای خوشمزه را در خانه با کمترین هزینه‌ها آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *