چگونه فروش خود را با تبلیغات بالا ببریم؟

” تبلیغات هزینه نیست” بله دقیقا همین‌طور است. تمام کسب و کارهای دنیا نیاز به شناخته شدن و دیده‌ شدن دارند. یکی از راه‌های بالا بردن فروش، تبلیغات است، فروش بالا، تبلیغات اصولی می‌خواهد. تبلیغات اصولی نیاز به دانش و شناخت کافی از حرفه‌ تبلیغ نویسی دارد. در اینجا چند نکته از تبلیغات را باهم […]

” تبلیغات هزینه نیست” بله دقیقا همین‌طور است. تمام کسب و کارهای دنیا نیاز به شناخته شدن و دیده‌ شدن دارند. یکی از راه‌های بالا بردن فروش، تبلیغات است، فروش بالا، تبلیغات اصولی می‌خواهد. تبلیغات اصولی نیاز به دانش و شناخت کافی از حرفه‌ تبلیغ نویسی دارد. در اینجا چند نکته از تبلیغات را باهم مرور می‌کنیم. با کافه مپ همراه باشید.

مزایای محصول خود را بشناسید

اولین رمز موفقیت برای شما، درک تمامی مزیت‌های محصول‌تان می‌باشد. مزایایی از محصول را بررسی کنید که در قدم اول به خودتان ثابت کند بهتر از محصولات رقبا است؛ مشتری‌های شما دارای طیف گسترده‌ای هستند، حتما سلایق منحصر به فردی هم دارند. هریک از مزیت‌های محصول شما، ممکن است هریک از نیازهای مشتریان را برطرف کند؛ بالا بردن فروش با تبلیغات زمانی ممکن است که شما تمام مزایای محصول خود را درک کرده باشید، آنگاه می‌توانید اعمالی را انجام دهید که مشتری‌های شما حداقل یکی از آن مزایا را درک کنند.

آیا شما مشتری هایتان را می‌شناسید؟
آیا شما مشتری هایتان را می‌شناسید؟

شناخت کافی از مشتری های خود داشته باشید

در مقالات مربوط به اینستاگرام هم گفته ایم! هر محصولی مشتری مخصوص به خودش را دارد، یک تبلیغ حرفه‌ای همیشه به دست مخاطب خاص خودش می‌رسد! زمانی این اتفاق می‌افتد که محل تبلیغ محصول جایی باشد که نیاز مخاطبان را تامین کند؛ مثلا تبلیغ دستکش آشپزخانه در میان تبلیغات مصالح ساختمانی معنایی ندارد، بالا بردن فروش با تبلیغات زمانی ممکن است که بازاریاب بداند هر تبلیغ را دقیقا کی و کجا انجام دهد. تبلیغات یک سرمایه گذاری است، سرمایه گذاری که در برابر دیده شدن و ایجاد آگاهی نسبت به محصول یا خدمات خود، بیشترین سود را به دست بیاورید. زمانی را برای شناخت مشتریان خود اختصاص دهید، از قانون 20/80 استفاده کنید، طبق این قانون 20% مشتریان 80% فروش را به خود اختصاص می‌دهند. با یک متخصص مشورت کرده و مشتریان خود را ارزیابی کنید، هدف از این ارزیابی و شناخت این است که در مکان‌هایی تبلیغ کنید که مشتریان بالقوه یا افراد مشابه حضور دارند. اگر بودجه کافی برای ارزیابی و تحلیل ندارید پس باید با استفاده از مهارت‌های ارتباطی و بررسی‌های بصری خود، به طور فی‌البداهه عمل کنید. برای بررسی و مطالعه مشتریان خود جنسیت، سن، قومیت، وضعیت خانوادگی، درآمد، حرفه و علاقه‌مندی ها را در نظر بگیرید.

شناخت رقبا و نقاط ضعف آنها فراموش نکنید

برای بالا بردن فروش با تبلیغات باید تبلیغ متقاعد کننده‌‎ای داشته باشید. همانطور که گفتیم یک محصول باید یکی از نیازهای مشتری را برطرف نماید. مشتری باید احساس کند که برطرف شدن نیازش به دست شماست. برای بوجود آوردن این احساس باید محصولات شرکت‌های رقیب را بشناسید. نقاط ضعف آنها را بیابید و آنها را در محصول خودتان برطرف کنید. باید مطمئن شوید که مخاطب این موضوع را درک می‌کند، سپس کیفیت خود را افزایش داده و قیمت پایین تری به مخاطب پیشنهاد دهید. حتی اگر این اختلاف قیمت بسیار ناچیز باشد! افزایش کیفیت محصول خود و مقایسه با رقبا را به صورت مدوام تکرار کنید، از آنها سبقت گرفته و تلاش کنید اختلاف خود و رقبا را افزایش دهید. شما باید از هر نظر توانایی پشتیبانی ادعاهای خود را در صورت به چالش کشیده شدن داشته باشید!

برای من چه سودی دارد؟

قبل از تبلیغ یک محصول باید هدف خود را از این تبلیغ بدانید. باید بدانید که دقیقا چه چیزی را ارائه می‌دهید؟ چه مشکلی را برای چه کسی حل می‌کنید؟ و با این عمل چه به دست می‌آورید. دانستن پاسخ این سوالات در انتقال حس تبلیغ به مخاطب تاثیر بالایی دارد. بالا بردن فروش با تبلیغات برای هر آگهی با توجه به تغیر پاسخ این سوالات متفاوت خواهد بود. تمام مشتریان هنگام خواندن و یا توجه به یک آگهی فقط به دنبال پاسخ یک پرسش هستند: “برای من چه سودی دارد؟”، با توجه به این موضوع وقت و هزینه خود را صرف پاسخ های دیگر نکنید. تلاش کنید به شکل واضح بگویید که محصول شما دقیقا چه مشکلی را حل خواهد کرد. کسب و کارهای بزرگ با بودجه‌های بزرگ تبلیغاتی به راحتی می‌توانند هرچقدر بخواهند به تبلیغ‌های خود شاخ و برگ بدهند؛ اما صاحبان کسب و کارهای کوچک که بودجه‎‌های محدودتری دارند باید سر اصل مطلب بروند! تبلیغ باید به گونه‌ای باشد که به راحتی مزایا و برتری را به مخاطب انتقال دهد، این انتقال باید به گونه‌ای روان باشد که مخاطب به سادگی آن را درک کند.

یک تبلیغ تمام و کمال داشته باشید!
یک تبلیغ تمام و کمال داشته باشید!

اطلاعات اضافی را حذف کنید

شما باید در تبلیغ خود اطلاعات مفید و مختصر، به همراه اطلاعات تماس را جای دهید، هرگز با ارائه جزئیات بیش از حد در تبلیغات باعث از دست دادن مشتری نشوید! اکثر مخاطبان تبلیغات دوست دارند، هرچه سریع‌تر پیام تبلیغ را دریافت کنند و وقت خود را برای اطلاعات غیر مفید طلف نکنند. اطلاعات اضافی یا باعث خستگی یا باعث بهم ریختگی ذهن مخاطب می‌شود و در نهایت باعث فراموشی اصل مطلب می‌گردد؛ برای مثال در یکی از سینماهای آمریکا مصرف نوشابه گازدار کوکاکولا افزایش پیدا کرد، چون در قسمت مهم فیلم که همه محو تماشای فیلم بودند فقط یک ثانیه برند کوکا کولا نمایش داده شده بود. آن قسمت از فیلم آنقدر هیجان انگیز بود که تماشاگران فیلم به شدت احساس تشنگی می‌کردند، همین تبلیغ کوتاه و ساده، اما به موقع سود های فراوانی را برای شرکت کوکاکولا به همراه داشت. حفظ سادگی بهترین قانون بالا بردن فروش با تبلیغات است! دادن اطلاعات اضافی فقط در زمانی ضروری است که محصول تخصصی یا مثلا داروهایی حساس را تبلیغ می‌کنید. از زمان کوتاهی که مخاطب در اختیارتان قرار می‌دهد به درستی استفاده کنید و به گونه ای که بازدهی مناسبی از سرمایه گذاری داشته باشید.

  تبلیغات را بازخوانی کنید.

بالا بردن فروش، با تبلیغات پر از خطا ممکن نیست. حتما باید تبلیغات خود را مورد بازخوانی قرار دهید، نباید اجازه دهید خطاهای گرامری یا املایی موجب از دست دادن اعتبار شما شوند. مطمئن باشید، رویارویی مخاطبان با چنین خطاهایی بازخورد خوبی نخواهد داشت! چرا که آنان از خود خواهند پرسید: «شرکتی که به تبلیغات خود اهمیت نمی‌دهد، چگونه به نیاز مشتریانش اهمیت خواهد داد؟!» شرکت های حرفه ای، تبلیغات حرفه ای هم دارند، آنان بالابردن فروش با تبلیغات را حیاتی می‌دانند. آنان تبلیغات خود را قبل از رونمایی بارها و بارها مورد بازبینی قرار می‌دهند. این بازبینی تا آنجایی ادامه دارد که تبلیغات را تا حد امکان خلاصه، جذاب و فاقد خطا ارائه دهد!

تبلیغ نویسی ساده است!

بالا بردن فروش با تبلیغات کار سختی نیست. تحقیقات و تبلیغ خود را کامل و آماده کنید. تبلیغات خود را مورد بازبینی قرار دهید و مخاطب خود، شرکت‌های رقیب و رسانه‌های تبلیغ را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن باشید تبلیغ شما خواهد درخشید. از شکست نترسید. از تجربیات خود درس بگیرید ولی در عین حال بودجه تبلیغات را هدر ندهید! زمان و هزینه مناسب را صرف یک تبلیغ اصولی کنید و از سود خود بر روی گسترش کسب و کار خود بهره بگیرید. به روند اجرای کار توجه کنید. از اهداف خود فاصله نگیرید، مطمئن باشید موفق خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *