نشانه های یک کافی شاپ خوب

در چند سال اخیر کافی شاپ ها با روند صعودی بسیار خوبی جای خود را بین مردم کشور ما به خصوص جوانان ما باز کردند. تا جایی که این سال ها کافی شاپ از مکانی که صرفا برای قرار های ملاقات کوتاه و در عین حال مهم بود پا را پیش تر نهاده و حال […]

در چند سال اخیر کافی شاپ ها با روند صعودی بسیار خوبی جای خود را بین مردم کشور ما به خصوص جوانان ما باز کردند. تا جایی که این سال ها کافی شاپ از مکانی که صرفا برای قرار های ملاقات کوتاه و در عین حال مهم بود پا را پیش تر نهاده و حال تبدیل به مکانی پاتوق گونه برای مردم شده است. البته که تقاضا و استقبال مردم تاثیر اصلی را در این رشد و گسترش داشته است.

گسترش کافی شاپ ها امروزه به مرحله‌ای رسیده است که ما با کافه هایی با یک تم خاص مواجه می شویم. مثلا کافه سینما، کافه شعر، کافه لیورپولی ها و… که هر کدام مشتری و میهمانان خاص خود و متناسب با تم کافه را دارد. به طوری که شما با رفتن به کافه‌ متانسب با تفکر و دغدغه هایتان می توانید ساعت ها به گفت و گو و تبادل نظر حول موضوعی که برایتان جذاب و در عین حال مهم است مشغول باشید. بدون آنکه گذر زمان را حس کنید.

برای انتخاب یک کافی شاپ خوب پارامتر های زیادی وجود دارد و موارد گفته شده فقط بخشی از آن هاست. دلایل و امتیازات زیاد دیگری هست که می تواند کافی شاپ خوب را از بقیه رقبایش متمایز کند و مشتری را به سمت خود جذب کند.

در این مقاله می خواهیم به دلایل و ویژگی هایی که باعث تمایز یک کافی شاپ از باقی کافی شاپ ها می شود بپردازیم. و شما را در شناخت کافی شاپ خوب و مناسبتان یاری کنیم. تا بتوانید با شناخت کافی، مکان مناسب خود را جهت استراحت، قرار های کاری و دوستانه و… انتخاب کنید، پس با کافه مپ همراه باشید.

اهمیت دکوراسیون و فضای ظاهری کافی شاپ ها
اهمیت دکوراسیون و فضای ظاهری کافی شاپ ها

اهمیت دکوراسیون و فضای ظاهری کافی شاپ ها

طراحی داخلی و دیزاین انتخابی کافی شاپ تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد. اولین چیزی که در بدو ورود مشتری نظرش را جلب می کند و تاثیر بسزایی در احساس او دارد، دکوراسیون و طیف رنگ های به کار گرفته‌ در آن مکان است. در واقع شما باید انرژی مثبت را در فضای کافی شاپ به خوبی احساس کنید، تا آن جا حس یک کافی شاپ خوب در شهر را بهتان معرفی کند.

دیگر نشانه های کافی شاپ خوب

کیفیت خدمات، نوشیدنی و خوراکی ها

بارز ترین خصوصیت یک کافه، کیفیت خدمات و غذا هایی است که در آن جا ارائه می شود. شما حتما باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد زیرا اغلب کسب اعتبار و محبوبیت و جذب مشتریان کافه ها از این طریق انجام می شود.

جدا از مسائلی مثل استراحت کردن، گفت و شنود و… دلیل اصلی حضور مشتری در کافی شاپ خوردن یک نوشیدنی یا در کل یک خوراکی خوب و خوشمزه برای برگرداندن انرژی از دست رفته‌ است. هرچقدر هم کافی شاپ از لحاظ محیط داخلی، روحیات کارکنان، آرامی فضا و… خوب و نمونه باشد، کافیست محصولی که ارائه می کند دلچسب نباشد، تا یک کافی شاپ خوب تلقی نشود.

یک کافی شاپ خوب، در بحث سرو نوشیدنی و خوراکی های خود طوری عمل می کند که دلیل اصلی بازگشت دوباره‌ مشتری به کافی شاپ، چیزی جز کیفیت غذاهای آن جا نباشد.

یک کافی شاپ خوب، بهترین قهوه را سرو می‎کند!

اولین و ابتدایی ترین چیز که یک کافی شاپ را به موفقیت می رساند و سیل مشتری را به آن سرازیر می کند، کیفیت و در کنار آن تنوع قهوه های سرو شده در آن است.

قهوه باید درجه یک و تازه باشد تا عطر و بوی آن فضای کافه را معطر کند. به علاوه اطلاع از بهترین روش برای سرو قهوه نیز اهمیت زیادی دارد. ابزاری نظیر قهوه ساز نیز شاید اندکی در کیفیت نوشیدنی تاثیر گذار باشد اما شکی نیست که با داشتن قهوه‌ای مرغوب و توانمند بودن در سرو آن، تاثیر دستگاه قهوه ساز شاید حتی به صفر هم برسد.

سرو نوشیدنی های خاص

مشتریان کافی شاپ ها، معمولا هر کافی شاپ را با نوشیدنی مخصوصی که دارند می شناسند. چه یک برند کوچک، چه یک شعبه از برندی بزرگ در بازار کار کافی شاپ ها؛ طمع نوشیدنی خاص و انحصاری آن کافی شاپ می تواند دلیل متمایز بودن آن باشد. این نوشیدنی یا باید به طوری باشد که در تمام فصول سال جزو گزینه های اصلی باشد. برای فصول گرم سال نوشیدنی انحصاری هر کافه یک چیز و در فصول سرد سال نوشیدنی انحصاری، چیز دیگری باشد. به این ترتیب این نیازسنجی شما تاثیر بسزایی در شلوغی و همینطور شهرت و فروش کافی شاپ شما خواهد داشت.

یک کافی شاپ خوب و با برنامه برای پیشرفت، همیشه کیفیت قهوه و تنوع آن را موازی با کیفیت نوشیدنی مخصوص خودش و کیفیت محصولاتش نگه می دارد.

داشتن فضا و پرسنلی صمیمی، از بزرگترین امتیازات؛
داشتن فضا و پرسنلی صمیمی، از بزرگترین امتیازات

داشتن فضا و پرسنلی صمیمی، از بزرگترین امتیازات

همان طور که قبلا هم گفته شد، مشتری در کافی شاپ دنبال آرامش و بازگرداندن انرژی از دست رفته اش است. پس طبیعی است به دنبال فضایی صمیمی و دوستانه باشد تا نهایت احساس راحتی را در آنجا تجربه کند. این فضای صمیمی به چند شاخه تقسیم می شود ‌که بخشی از آن را در قسمت های بالا توضیح دادیم، اما بخش دیگری از آن آرامش محیط داخلی کافی شاپ، دنج بودن آن، داشتن چشم انداز است. در صورت امکان و یا استفاده‌ حداکثری از زیبایی محیط اطراف و نور طبیعی با استفاده از پنجره هایی هدفمند می باشد.

در این ها داشتن پرسنل خوش برخورد، میهمان نواز، خون گرم و مودب نیز در جذب مشتری و به خصوص مستمر بودن رفت و آمد مشتری بسیار قابل تامل است. یک کافی شاپ خوب در کنار امکانات، نوشیدنی ها و فضای خوب، قطعا به پرسنلی مجرب و خوب نیز نیاز دارد. تا هم فضایی دلچسب و آرامش بخش و دوستانه را برای مشتری فراهم کند و هم خود کارکنان و صاحب کافه احساس خوبی از حضور در این جمع داشته باشند.

ممنون که با کافه مپ همراه بودید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *