ورزش‌های افزایش قد کدامند؟

ورزش‌هایی که قصد داریم به شما آموزش دهیم به طور عمده به افزایش قد افراد کمک می‌کنند. با انجام دادن این نوع ورزش‌ها که قالبا از حرکات کششی ایجاد و تکمیل شده‌اند می‌توانید در هر سنی به افزایش قد خود کمک کنید. البته بعضی فکر می‌کنند که قد بلند صرفاً یک خاصیت ارثی است که […]

ورزش‌هایی که قصد داریم به شما آموزش دهیم به طور عمده به افزایش قد افراد کمک می‌کنند. با انجام دادن این نوع ورزش‌ها که قالبا از حرکات کششی ایجاد و تکمیل شده‌اند می‌توانید در هر سنی به افزایش قد خود کمک کنید. البته بعضی فکر می‌کنند که قد بلند صرفاً یک خاصیت ارثی است که تا حدود زیادی هم درست هست؛ اما به طور کل با انجام حرکات و ورزش‌های خاصی می‌توان قد افراد را افزایش داد. به طور مثال می‌بینم در یک خانواده عموماً قد کوتاه یکی از افراد دارای قد بلند است که می‌توان این خصوصیت را به شغل آن فرد ربط داد؛ زیرا حرکاتی که هر روز شخص مورد نظر برای به انجام رساندن کارهایش انجام می‌دهد می‌تواند تأثیر زیادی بر روی قد وی داشته باشد؛ حالا این تاثیرات می‌توانند افزایشی و گاهی کاهش باشند. در کل حرکات فیزیکی می‌توانند تأثیر زیادی بر روی بدن شما بگزارند که می‌توان به ورزش‌هایی برای چاقی اشاره کرد که با اینکه ورزش می‌کنید اما در نهایت چاق‌تر می‌شوید.

ورزش‌های افزایش قد

در ادامه قصد داریم به ورزش‌هایی که به افزایش قد شما کمک کنند یا به اصطلاح ورزش‌های افزایش قد اشاره کنیم. همان‌طور که اشاره کردیم این فرم ورزش‌ها عموماً از تکمیل چند و یا یک حرکت کششی به وجود می‌آیند و با تحت فشار قرار دادن عضلات هدف به افزایش میزان طول آن‌ها کمک می‌کنند.

ورزش‌های افزایش قد آویزانی
ورزش‌های افزایش قد آویزانی

ورزش‌های افزایش قد آویزانی

در این گروه از ورزش‌ها عموماً فرد از یکی از اعضا به عنوان عضو نگهدارنده استفاده می‌کند. سپس از یک شیء آویزان می‌شود تا با نیرویی که جاذبه به بدن فرد وارد می‌کند، باعث ایجاد کشش در محدوده آن عضو شوند. استفاده از تجهیزاتی شبیه به بارفیکس یکی از معمول‌ترین شیوه‌های انجام این حرکات است. در پارک‌ها نیز تجهیزاتی با همین قابلیت وجود دارند که کودکان با آویزان شدن از هر میله سعی می‌کند مسیر در نظر گرفته شده را طی کنند و دست خود را به میله بعدی برسانند.

حالت کبرا

یکی از حالت‌هایی که فرم کششی را در بیشتر بدن شما ایجاد می‌کند، حالیست شبیه به حالت مار کبری دارید. در این حرکت از ورزش‌های افزایش قد شما شکم‌تان را بر روی زمین به حالت دراز کشیده قرار می‌دهید و سپس آرام آرام با استفاده از دست‌هایتان سر، گردن و سپس شانه‌هایتان را از سطح بقیه بدن بالاتر می‌آورید و کل بدن را تحت فشار کششی قرار می‌دهید. سپس با همین فرم تا جایی که می‌توانید سرتان را به عقب بکشید و برای حدود ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. انجام این فعالیت دو تا سه بار در روز می‌تواند به افزایش قد شما کمک کند.

شنا
شنا

شنا

یکی از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین ورزش‌ها شنا است. جدای از تاثیرات زیادی که می‌توان از آب دریافت کرد، انجام این ورزش تأثیر زیادی هم در حس شادابی و نشاط افراد می‌گذارد. برای این که با این ورزش به افزایش قد خود کمک کنید سعی کنید عموماً برای افزایش سرعت خود در آب استفاده کنید. هنگامی که شما شنای کرال سینه را انجام می‌دهید، دست‌هایتان با وارد کردن نیرو به آب در جهت مخالف بدن شما را می‌کشند. همین طور که قسمت جلویی بدن سعی دارد بدن را به جلو بکشد، آب نیز مقاومت ایجاد می‌کند. این فرآیند تا حدودی باعث می‌شود، میل به سکون در قسمت عقبی بیشتر باشد که در نهایت باعث ایجاد کشش در عضلات خواهد شد و نتیجه نیز منجرب به افزایش طول بدن خواهد شد.

لمس انگشتان پا در حالت با ثبات
لمس انگشتان پا در حالت با ثبات

لمس انگشتان پا در حالت با ثبات

یکی از تاثیرگزارترین ورزش‌های افزایش قد این حرکت است. انجام این فعالیت باعث ایجاد کشش زیادی در قسمت ران و دیگر عضلات پا می‌شود. برای انجام صحیح این ورزش شما می‌بایست روی زمین بنشینید و پاهایتان را جفت و دراز کنید و کف آن‌ها را به یک سطح صاف مثل دیوار بچسبانید. در ابتدا با حرکات رفت و برگشتی سریع سعی کنید دستتان را به سر انگشتانتان بزنید. پس این که به این شکل کمی گرم شدید و کار برایتان راحت‌تر شد، آرام آرام به سمت پاهایشان خم شوید و انگشتانتان را برای ۳ ثانیه در دستتان نگهدارید. حالا برای پیشرفت باید هر دفعه زمانی که انگشتان پای شما در دستان قرار می‌گیرد را به ۳۰ ثانیه برسانید. انجام درست این کار هم همان طور که گفتیم باعث ایجاد کشش در پاها می‌شود که نتیجه آن افزایش پیدا کردن طول آنها است. در این حرکت ورزشی باید تمام تلاشتان را بکنید که به هیچ وجه زانوهایتان به طرفین خم نشوند.

لمس انگشتان پا در حالت ایستاده
لمس انگشتان پا در حالت ایستاده

لمس انگشتان پا در حالت ایستاده

این فعالیت تا حدودی شبیه به فعالیت قبل هست با این تفاوت که شما نیازی به نشستن بر روی یک سطح تمیز ندارید و می‌توانید این کار را در هر جایی انجام دهید. برای انجام این کار پاهایتان را به هم نزدیک کنید (بین آن‌ها به اندازه چهار انگشت فاصله باشد). سپس به آرامی به سمت پایین خم شوید، در دفعات اول همین که پاهایتان را برای ثانیه‌ای لمس کنید،کافی است؛ اما در دفعات بعدی سعی کنید کف دستتان را بر روی پای خود بخوابانید و در همین وضعیت چیزی حدود ۳۰ ثانیه تا یک و نیم دقیقه بمانید.

بسکتبال و والیبال، ورزش‌های افزایش قد
بسکتبال و والیبال، ورزش‌های افزایش قد

بسکتبال و والیبال، ورزش‌های افزایش قد

دو مورد از ورزش‌هایی که تأثیر بسزایی در افزایش قد دارند، بسکتبال و ولیبال است. در بسکتبال معمولاً به این دلیل که حرکات پرشی زیادی وجود دارد می‌تواند به افزایش قد شما هم کمک کند. به طور عمده در والیبال افراد حرکات سریع رفت و برگشتی و همینطور پرشی انجام می‌دهند که این پرش به صورت متداول می‌توانند خود باعث بیشتر شدن قد بشوند. ورزش‌های افزایش قد بسیاری وجود دارند که ما به چند مورد ان پرداختیم.

توصیه‌های مهم برای افزایش قد

در این مدت که بعضی از این فعالیت‌ها را انجام می‌دهید، سعی کنید با خوردن لبنیات زیاد مواد مورد نیاز بدنتان (از جمله کلسیم) را برایش فراهم کنید. با این کار استخوان‌ها به مرور خودشان را بیشتر رشد بدهند. مدتی از تمرینات ورزشی خود را در آفتاب مستقیم انجام دهید تا بدنتان بتواند ویتامین D مورد نیاز خود را از نور آفتاب جذب کند؛ البته خورد غذاهایی مثل ماهی و اضافه کردن برخی از غلات به غذاهای ایرانی‌تان می‌تواند کمک شایانی به جذب ویتامین D بیشتر بکند.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیمورزش‌های افزایش قد را معرفی کنیم. توجه کنید که حتی در هنگام کار نیز می‌توانید با انجام دادن آن کار به صورتی که عضلاتتان تحت کشش قرار بگیرند به افزایش طول عضلات کمک کنید. حرکات ورزشی که معرفی شد را به صورت تکی انجام ندهید و سعی کنید چند فعالیت ورزشی مختلف را انتخاب و با هم به مرور انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *