استخر های خوب مشهد کدامند؟

مشهد یکی از شهر های بزرگ ایران است که سالیانه میزبان تعداد زیادی از مسافران می‌باشد. با توجه به این تعداد بالای مسافران در مشهد شغل ها و جاذبه هایی ایجاد شده است که می تواند برای بازدید مناسب و دلچسب باشد. همانطور که می دانیم تعدادی از این جاذبه ها به صورت طبیعی بوده […]

مشهد یکی از شهر های بزرگ ایران است که سالیانه میزبان تعداد زیادی از مسافران می‌باشد. با توجه به این تعداد بالای مسافران در مشهد شغل ها و جاذبه هایی ایجاد شده است که می تواند برای بازدید مناسب و دلچسب باشد. همانطور که می دانیم تعدادی از این جاذبه ها به صورت طبیعی بوده اند و برخی نیز با دست انسان ایجاد شده اند اما توانسته اند به اندازه جاذبه های طبیعی نظر مردم را به خودشان جلب کنند؛ در این مقاله با کافه مپ همراه باشید تا بیشتر درباره استخر های خوب مشهد صحبت کنیم.

چه استخری خوب نامیده می‌شود؟
چه استخری خوب نامیده می‌شود؟

چه استخری خوب نامیده می‌شود؟

در حقیقت نمی‌توان یک پارامتر ثابت همیشگی برای اندازه گیری خوبی یک استخر مد نظر داشت زیرا از نظر افراد ممکن است بعضی موارد مزیت و از نگاه گروهی دیگر همان موارد معایب محاسبه شوند. با این حال در ادامه به این پارامتر ها اشاره می‌کنیم و شما می‌توانید برای انتخاب استخر مد نظر خودتان تنها آن ها را برای هر کدام بررسی کرده و در نهایت یک عدد از استخر ها را انتخاب کنید.

داشتن سرسره های آبی

یکی از مهم ترین معیار های انتخاب یک استخر خوب در مشهد می‌تواند داشتن سرسره آبی و یا تعداد آن باشد. اکثر جوان ها دوست دارند تا در کنار شنا کردن از دیگر تفریحات آبی هم استفاده کنند. از همین جهت تعدادی از استخر های خوب مشهد امکان استفاده از سرسره های آبی و یا موارد دیگر مثل غواصی و موج سواری را برای عموم ایجاد کرده اند. شما می‌توانید با انتخاب استخر هایی که این موارد را دارا هستند در کنار شنا کردن یک روز هیجان انگیز را تجربه کنید.

همانطور که گفتیم با توجه به بیشتر شدن استخر های دارای سرسره آبی تعداد آن ها نیز برای انتخاب استخر مورد نظر مطرح می‌شود. قاعدتا استخر هایی که از مساحت بیشتری برخوردار هستند می توانند تعداد بیشتر از تفریحات آبی را برای مشتریانشان فراهم کنند. علاوه بر این آن ها می توانند حداقل طول سرسره ها را افزایش دهند تا بتوانند هیجان بیشتری را ایجاد کنند.

به عنوان مثال می‌توان گفت از بین مجموعه های آبی موجود در مشهد، موج های آبی و موج های خروشان از تعداد بیشتری سرسره تشکیل شده اند و می‌توان برای انتخاب سرسره مورد نظرتان دست باز تری داشته باشید.

داشتن سالن های آقایان و بانوان مجزا

یکی دیگر از مهم ترین آپشن ها برای انتخاب استخر خوب، داشتن سالن مجزا برای آقایان و بانوان است. تعدادی از مجموعه های آبی و استخر ها برای صرفه جویی در هزینه ها و یا دیگر دلایل به صورت روز در میان میزبان آقایان و بانوان هستند.

داشتن سالن های مجزا به صورت همزمان برای آقایان و خانم ها، برای مسافرانی که زمان زیادی برای ماندن در مشهد ندارند و یا تنها در یک روز می‌توانند برای انجام تفریحات در شهر به گشت و گذار بپردازند مطرح است.

اگر بخواهیم در بین مجموعه های آبی مشهد و استخر های آن در این زمینه مقایسه ای داشته باشیم و چند عدد از بهترین ها را مطرح کنیم، می توان به موج های آبی، موج های خروشان و مجموعه آبی آستان قدس اشاره کرد.

امنیت و ایمنی وسایل تفریحی
امنیت و ایمنی وسایل تفریحی

امنیت و ایمنی وسایل تفریحی

با توجه به محیط نسبتا خطرناک استخر و احتمال رخدادن مشکلات مختلف در این فضا، بحث ایمنی و امنیت اهمیت خاص خود را پیدا می‌کند. این مورد خصوصا برای افرادی که بیماری های قلبی و یا خاص دارند مطرح می‌باشد که لازم است حتما در این باره تحقیقات لازم انجام شود.

لازم به ذکر است بگوییم که همه استخر ها و مجموعه های آبی فعال در مشهد (مجموعه هایی که در سایت کافه مپ درج شده اند) استاندارد و ایمن هستند اما با توجه به سابقه ایجاد مشکلاتی نظیر قطعی برق، جراحت های خاص و … می‌توان گفت که تعدادی از مجموعه های آبی ایمن تر هستند.

به دلیل وجود تعداد بالای استخر ها در مشهد نمیتوان به صورت جداگانه آن ها را مورد بررسی قرارداد اما به طور کلی می‌توان گفتکه استخر های برگ تر و تازه تاسیس تر ایمن تر می‌باشند. با این حال قطعا مشکلاتی در تمامی استخر ها و مجموعه های آبی رخ داده است که به عنوان مثال در مجموعه آبی موج های خروشان این مورد بیشتر مشاهده شده است.

در انتهای این بخش خوب است بدانید که تمامی توصیه های لازم برای هر سرسره در محل صف و ورودی آن درج شده است و خوب است قبل از استفاده از هر وسیله تفریحی موارد لازم ایمنی آن را مطالعه کنیم. با این که تا حدودی مشخصات و موارد درج شده دقیق نیستند و با مقدار کمی بیشتر و یا کمتر شدن آن ها مشکلی پیش نمی‌آید اما بایستی بدانید که در صورت ایجاد مشکل مجموعه های آبی مسئولیتی را در این قبال این موارد قبول نمی‌کنند.

هزینه و قیمت استخر

پارامتر هزینه در تمامی مقایسه ها نقش مهمی را ایفا می‌کند و متاسفانه این پارامتر معمولا بیشتر در بین بقیه تاثیر گذاری دارد. بیشنهاد ما این است که تنها این مورد را مد نظر نگیرید و سعی کنید که قیمت اعلامی هر کدام از مجموعه های آبی و یا استخر ها را با امکانات آن ها مقایسه کنید. گاهی ممکن است با یک اختلاف قیمتی کم بتوانید از امکانات بسیار خوبی برخوردار شوید.

نکته مهم بعدی در مورد قیمت این است که تایم های مختلفی برای استخر ها وجود دارند که قیمت ساعتی هر کدام از آن ها با یک دیگر متفاوت است و بسته به نظرتان می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید.

به عنوان مثال بازه زمانی صبح تا شب قیمتی بیشتر از بازه عصر تا آخر شب دارد اما مقدار زمانی که می‌توانید از تفریحات آبی استفاده کنید بیشتر است، علاوه بر این معمولا تراکم جمعیتی در تایم های صبحانه کمتر می‌باشد و به همین دلیل قاعدتا می‌توانید از سرسره ها و وسایل بیشتری استفاده کنید. پس خوب است این دو مورد را نیز در تصمیم گیری خود دخیل کنید.

در ضمن در نظر داشته باشید که بعضی از استخر ها با توجه به استراتژی فروششان بلیط هایی با قیمت های کمتر را در اختیار مغازه های اطرافشان قرار می دهند. اگر بلیطی که تخفیف دار است در اختیار ندارید می‌توانید از این مغازه ها این گونه بلیط ها را تهیه کرده و با یک درصد تخفیف قابل توجه از استخر لذت ببرید. البته خوب است بدانید که مقداری از درصد تخفیفی که برای بلیط در نظر گرفته شده است با قیمت خرید آن از بین می‌رود اما باز هم استفاده از این بلیط ها به صرفه است. شما می‌توانید این بلیط ها را در طی مسیر رفتن به استخر مد نظرتان از مغازه های مختلف و دکه های روزنامه فروشی تهیه کنید.

داشتن آپشن های اضافه

آپشن ها و امکانات اضافه در کنار موارد گفته شده هم می‌توانند عامل های خوبی برای تصمیم گیری باشند؛ به عنوان مثال محل مجموعه آبی و یا استخر مد نظر، داشتن هزینه جداگانه برای سرسره ها و تفریحات داخل استخر، داشتن غواصی و امکانات دیگر که بعضی از مجموعه ها آن ها را دارا هستند و بعضی این امکانات را ندارند.

علاوه بر عواملی که گفته شد موضوعاتی مثل شلوغی استخر و میزاین تمیز بودن آب آن نیز گاهی مورد توجه قرار می‌گیرند؛ ممکن است افراد به بیماری های مختلف پوستی مبتلا باشند و حضور در استخر هایی که نسبتا تراکم جمعیتی در آن ها زیاد است برای آن ها مناسب نباشد در این صورت توصیه ما این است که استخر ها و مجموعه های آبی خلوت تر استفاده کنند و یا اگر دوست دارند حتما از تفریحات آبی مثل سرسره ها استفاده کنند، در شیفت های صبح از پارک های آبی استفاده کنند.

پیدا کردن راحت تر استخر های خوب مشهد
پیدا کردن راحت تر استخر های خوب مشهد

پیدا کردن راحت تر استخر های خوب مشهد

شما به راحتی می‌توانید به کمک بخش مکان تفریحی کافه مپ بهترین استخر های خوب مشهد و همچنین مجموعه های آبی را در این شهر و اطراف آن پیدا کنید. علاوه بر این می‌توانید از امکانات هر کدام از آن ها مطلع شوید و بر اساس نیاز ها و نظر خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

با توجه به این که لوکیشن دقیق بعضی از استخر ها و مجموعه های آبی مشخص نیست و برای پیدا کردن آن ها در خیابان های مشهد نیاز به پرسیدن از چند نفر و یا پیدا کردن آدرس های آن ها در اینترنت است، کافه مپ تمامی استخر ها را در قالب نقشه مشهد به شما نمایش می‌دهد تا به عینه متوجه شوید از نظر فاصله زمانی به کدام یک نزدیک تر هستید و می‌توانید زمان بیشتری را به تفریح بپردازید.

حواستان به همه هزینه ها باشد

درباره هزینه ها و راه های صرفه جویی در آن تا حدی در بخش هزینه مناسب برای یک استخر خوب توضیح دادیم. با این حال اگر دوست دارید بیشتر در این زمینه صرفه جویی داشته باشید باید به تایم های غذایی نیز فکر کنید. گران بودن غذا ها و نوشیدنی ها در استخر ها و مجموعه های آبی به نسبت سوپر مارکت ها و رستوران ها کاملا واضح است اما این اختلاف در استخر های مختلف متفاوت می‌باشد. با این حل توصیه ما برای کمتر کردن هزینه های خورد و خوراک در استخر این است که اگر قصد دارید زمان کمتری را برای تفریح خود در نظر داشته باشید بازه زمانی مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. این بازه زمانی در صورتی که با گرسنگی شما همراه نباشد می‌تواند در هزینه ها باعث صرفه جویی شود.

اگر می‌خواهید یک استخر خوب را انتخاب کنید می‌توانید به راحتی به تمامی لوکیشن ها و اطلاعات لازم دسترسی داشته باشید. اگر سوالی داشتید حتما با پشتیبانی ما مطرح کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *