راهکار‌های جذب فالوور در اینستاگرام

همانطور که می‌دانید جذب فالوور در اینستاگرام مورد بسیار پر اهمیتی برای پیج های بیزینسی و کسب‌وکار‌های فعال در اینستاگرام و همچنین پیج‌های شخصی است. تعداد دنبال کنندگان جدا از بحث امتیاز محاسبه شدن برای پیج های مختلف، در صورتی که واقعی باشد، به نرخ تبدیل و همچنین اکشن ریت کاربران تاثیرگذار است. در ادامه […]

همانطور که می‌دانید جذب فالوور در اینستاگرام مورد بسیار پر اهمیتی برای پیج های بیزینسی و کسب‌وکار‌های فعال در اینستاگرام و همچنین پیج‌های شخصی است. تعداد دنبال کنندگان جدا از بحث امتیاز محاسبه شدن برای پیج های مختلف، در صورتی که واقعی باشد، به نرخ تبدیل و همچنین اکشن ریت کاربران تاثیرگذار است. در ادامه به راهکار‌هایی برای جذب فالوور واقعی اشاره خواهیم کرد.

محتوا همیشه پادشاه بوده است!

از این اصل و جمله مهم که گفته می‌شود محتوا پادشاه است به هیچ عنوان نباید دور شد. با توجه به جوی که در کشور و همچنین کل فضای اینستاگرام حاکم شده است مردم سعی دارند تا بیشتر به سمت خریداری فالوور‌های واقعی و یا غیر واقعی بروند.
در صورتی که اگر کسب‌و‌کار شما واقعا نیاز به جذب مخاطب دارد و هدف شما از تاسیس یک صفحه در این شبکه اجتماعی صرفا خودنمایی نبوده است (البته بلا نسبت شما!)، باید محتوای درستی را به کاربرانتان تحویل دهید. خوب است دوباره یادآوری کنیم که استفاده از محتوا های به اصتلاح زرد و بی‌معنی به کاربران هیچ وقت آنها را به صورت دائم به مشتری شما تبدیل نمی‌کند.
از طرفی دیگر اگر می‌خواهید با تاسیس پیج کسب و کارتان صرفا خود را به رقبا نشان دهید و بزرگی بیزینستان را به رخ آن ها بکشید، می‌توانید از فالوور های فیک و غیرواقعی و یا فالوور هایی که واقعا به معنای کلمه فالوور نیستند استفاده کنید؛ با این حال باز هم بهتر است سعی کنید همین نشان دادن قدرت برایتان مشتریان بیشتری نیز بیاورد!

ختم کلام اگر هیچ کاری را نمی‌توانید به درستی و با تمام جزئیات انجام دهید تنها برای جذب فالوور در اینستاگرام همین محتوای عالی و دست اول است. در مورد محتوا هر چه گفته شود کم است؛ با این حال محتوایی مناسب است که ساده و در عین حال تعجب برنگیز و ویروسی باشد؛ اگر به دنبال خط کشی بودید تا متوجه شوید که محتوای تولیدی مناسب و خوب است یا نه از خودتان بپرسید که اگر کسی این پست را برای من ارسال می‌کرد آن را برای دوستانم بازنشر می‌کردم یا نه؟!

استفاده از هشتگ‌های مناسب

پیش از این خیلی درباره هشتگ‌ها و اهمیت آن ها برایتان گفته ایم! اگر دوست دارید به طور دقیق درباره چگونگی گذاشتن و زدن هشتگ اطلاعات بیشتری داشته باشید این پست ما را هم بخوانید.
با این حال کلیت این است که هر پست با هر موضوعی نیاز دارد تا از دسته بندی های مختلف هشتگ‌ها برای رساندن مخاطبان مختلف، کمک بگیرید. با توجه به این که انتخاب هشتگ خود یک هنر است، اصلا آن را ساده نگیرید. اگر به دنبال یک استراتژی موفقیت آمیز هستید حتما اطلاعات بیشتری راجب به این موضوع به علمتان اضافه کنید.

تحلیل و بررسی رفتار های کاربران

این نکته نیز بسیار مهم است و از جلوه دهی هایی مانند تم پیچ و گذاشتن کادر ها و قالب های مختلف برای پست ها اهمیت بیشتری دارد. البته این بدین معنا نیست که این موارد اهمیتی ندارند و نباید به آن ها دقت کرد؛ بلکه هدف برتری داشتن تحلیل و بررسی کاربران بر ظاهر سازی های مختلف است. عده زیادی از افراد تصور می‌کنند که ساختن قالب های مختلف با گذاشتن زمان بسیار زیاد بر روی آن‌ها می‌تواند باعث موفقیت صفحه آن‌ها شود. در صورتی که با دقت بر روی زمان آنلاین شدن کاربر‌های هدف کسب و کارتان، زمان بیشتر شدن بازدید پست ها، موضوعات مورد علاقه کاربران، نوع گفت و گو و کپشن نویسی، بازخورد‌های مختلف که به شما می‌رسند و بسیاری موارد دیگر می‌توانید سرعت موفقت خود را بالا ببرید.

استفاده از تگ های مکان

در این رابطه هم مقاله‌ای برایتان بر روی سایت قرارداده ایم. استفاده از تگ مکان (لوکیشن) در پست ها بازدید آن ها را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد. قراردادن لوکیشن در پست ها باعث می‌شود تا در اکسپلورر نیز بهتر دیده شوید.

استفاده از ربات های اینستاگرامی

ربات های اینستاگرامی مختلفی برای مدیریت بهتر پیج ها وجود دارند. اگر دوست دارید تسلط بیشتری برای مدیریت داشته باشید می‌توانید از این ربات ها استفاده کنید. استفاده از روبات ها کار مدیران را بسیار راحت تر کرده و همچنین می‌تواند سرعت رشد را بسیار افزایش دهد.

روبات های اینستاگرامی مختصرا باعث می‌شوند تا شما مدت زمان کمتری را صرف لایک کردن و دیدن کامنت‌های دنبال کنندگانتان بکنید. البته همانطور که قبلا گفتیم به هیچ عنوان نباید تمام وظایف را بر عهده روبات ها قرار دهید. این شمایید که مدیر کسب و کارتان هستید و باید مشتریانتان و نقطه نظرهایشان را از نزدیک مشاهده کنید.

یکی از بهترین و معروف ترین روبات های اینستاگرامی ” نینجاگرام ” است که افراد زیادی در جهان از آن برای تسریع روند رشد کسب‌و‌کار های مجازی استفاده می‌کنند. دقت کنید که در رابطه با استفاده از روبات‌های اینستاگرام باید به بازخورد های دیگر استفاده کنندگانشان دقت کنید تا بتوانید بهترین را برای رفع نیاز هایتان پیدا کنید.

تبلیغ در پیج‌های مرتبط

تبلیغ در پیج‌های مرتبط با کسب و کارتان می‌تواند باعث جذب فالوور در اینستاگرام به سمت پیج شما شود. نیازی به توضیح بیشتر نیست و به همین بسنده می‌کنیم که شما با این کار پتانسیل هایی که به وسیله محتوا هایتان پیدا کرده اید را به کاربران ارائه می‌دهید. استفاده از تبلیغات در استوری‌های صفحه های همکارانتان در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که واقعا خوب عمل کرده و حرفی برای گفتن برای کاربران داشته باشید.

البته نباید تبلیغات از طریق وب سایت، تبلغیات کلامی و به صورت گرم و همچنین راه های دیگر تبلیغاتی را به طور کلی کنار گذاشت اما بهتر است اگر می‌خواهید هزینه ای بابت تبلیغات بپردازید آن را به همکارانتان بدهید تا اثرگذاری بیشتری از تبلیغات را داشته باشید!

استفاده نکردن از روش‌های منسوخ شده

بعضی از روش ها برای جذب فالوور در اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی منسوخ شده اند. استفاده از بعضی روش ها نه تنها برای شما فالووری را در پی ندارند بلکه کاربران را زده می‌کنند و باعث می‌شوند تا نسبت به دیگر محتوا ها و حتی پبج شما گارد پیدا کنند.

در انتها باید گفت که جذب فالوور در اینستاگرام یکی از مهم ترین نکات برای رشد کسب و کار است اما راه اصلی برای جذب فالوور نه فالو و آن فالو کردن است و نه تبلیغات پر هزینه! تمام این موارد کاتیلزگر اند و هدف و تمرکز اصلی شما تنها باید بر روی تولید محتوای خوب و سالم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *