عوامل موثر بر ذائقه افراد کدامند؟

بدن انسان به طور معمول برای بازیابی انرژی از دست رفته در کارهای روزمره نیاز به غذا و خوراکی دارد. ما ایرانیان معمولاً روزی سه وعده غذا می‌خوریم و در بین آن‌ها میان وعده‌هایی همچون شیر و میوه را میل می‌کنیم اما مسئله‌ای که امروز به بررسی آن می‌پردازیم این است که عوامل موثر بر […]

بدن انسان به طور معمول برای بازیابی انرژی از دست رفته در کارهای روزمره نیاز به غذا و خوراکی دارد. ما ایرانیان معمولاً روزی سه وعده غذا می‌خوریم و در بین آن‌ها میان وعده‌هایی همچون شیر و میوه را میل می‌کنیم اما مسئله‌ای که امروز به بررسی آن می‌پردازیم این است که عوامل موثر بر ذائقه افراد کدامند و چه تاثیری دارند؟ تأثیر غذاهای یک منطقه برروی خلق وخو و رفتار افراد آن محدوده، ذائقهٔ ما ایرانیان چگونه است و از چه غذاهایی لذت می‌بریم؟ و در نهایت مقایسه ذائقهٔ ایرانیان با سایر کشورهای جهان. پس با کافه مپ همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را بیابیم.

عوامل موثر بر ذائقه افراد

ذائقه در معنای لغوی به معنای حس چشایی و در کل نوع و مقدار غذایی است که یک فرد می‌خورد اما حال سؤال این است که عوامل موثر بر ذائقه افراد کدامند؟

رنگ

رنگ‌ها روی عملکرد بدن تاثیرگذارند به‌طوری که بعضی از رنگ‌ها باعث افزایش ضربان و بعضی دیگر باعث ایجاد احساس آرامش در فرد می‌شوند. ولی آیا واقعاً رنگ‌ها برروی ذائقه‌هم تاثیرگذارند؟

رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و یا زرد جزو رنگ‌هایی هستند که باعث تحریک اشتهای فرد می‌شوند و معمولاً در رستوران‌ها از این دست رنگ‌ها استفاده می‌شودولی استفاده از آنها در خانه مناسب نیست، مخصوصاً باری افرادی که اضافه‌وزن دارند. بالعکس رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، خاکستری، آبی، طوسی و سبز باعث کاهش اشتها در فرد می‌شوند. شاید باورش برایتان سخت باشد اما تحقیقات نشان داده که شکلات داغ در لیوان‌های نارنجی و یا وانیلی خوشمزه‌تر به نظر می‌رسد.

عوامل موثر بر ذائقه | زمان
عوامل موثر بر ذائقه | زمان

 زمان

ساعت غذا خوردن نیز تأثیر زیادی برروی ذائقهٔ افراد دارد، برای نمونه تأثیر آن برروی وضعیت بدن، دریافت کالری و مواد مغذی قابل مشاهده است. اشتهای افراد برای ناهار خیلی بیشتر از صبحانه و شام است برای مثال کمتر پیش می‌آید که شما برای میل کردن غذاهای سنگین همانند کباب شب هنگام به رستوران بروید زیرا آنقدر اشتها ندارید و در کل غذایی که قبل از خواب می‌خورید باید غذایی سبک باشد تا بتواند خوابی آرام را برای شما به ارمغان بیاورد یا برای مثال اگر می‌خواهید پیتزا بخورید بهترین زمان برای آن سر شب است که تا قبل از خواب، کاملا هضم شود.

محیط

شاید با خود فکر کنید که محیطی که در آن غذا می‌خورید اهمیت چندانی ندارد، اما محیط یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر ذائقه شماست و این بدان معناست که اگر محیطی که در آن غذای خود را میل می‌کنید محیطی ساکت و آرامش بخش باشد آن غذا بیشتر به دل شما می‌نشیند همانند رستوران‌های ایرانی که دارای موسیقی زنده و آرام هستند اما حال اگر همان غذا را در محیط‌هایی مانند رستوران‌های شلوغ و پر سر و صدا بخورید اصلاً آن لذت قبلی را به شما نمی‌دهد یا اگر پرسنل آن رستوران با شما خوش رفتار نباشند دید شما نسبت به غذا نیز تغییر می‌کند؛ بنابراین محیط نیز یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در ذائقه افراد است.

مشغله فکری

یکی دیگر از عوامل مهم و مؤثر در ایجاد اشتها برای فرد فکر اوست و اما فکر اصلاً چه ربطی به این موضوع دارد؟ در اینجا منظور از فکر تمام افکار و مشغله‌هایی است که فرد در طول روز با آن‌ها سروکار دارد، برای مثال فردی که مدیریت یک سازمان را بر عهده دارد، دارای مشغلهٔ ذهنی بالایی است و به غذا خوردن همانند کارهای روزانه دیگرش نگاه می‌کند و فقط صرف اینکه چیزی خورده باشد غذا می‌خورد و اگر بعد از غذایش از او بپرسید که چه خورده است نمی‌داند. پس سعی کنید در حین غذا خوردن فقط به غذا و طعم آن فکر کنید و مغز خود را از هر چیز دیگری خالی کنید.

افراد

حال برویم به سراغ عامل بعد یعنی افرادی که همراه آنها غذای خود را میل می‌کنید. برای درک بهتر این موضوع تصور کنید که می‌خواهید غذایی را همراه با خانوادهٔ خود صرف کنید هنگامی که بشقاب اول شما تمام می‌شود ممکن است که باز هم بخورید اما اگر با آشناهای دور یا دوستان خود همان غذا را بخورید هرچند که غذا خوشمزه باشد ممکن است شما حتی همان یک بشقاب را هم نخورید، در نتیجه افرادی که همراه آن‌ها غذای خود را می‌خورید از اهمیت بالایی برخوردارند. 

نکاتی در مورد تاثیر غذاها

در بحث تاثیر غذاها روی خلق و خوی افراد می‌توان گفت، موادی که برای اخلاق فرد تنش‌زا محسوب می‌شوند شامل شکر، کافئین، الکل، شکلات (در صورت مصرف زیاد) و گوشت قرمز است درحالیکه می‌توان برای مواد غذایی حمایت کننده خلق وخو به آب، سبزی، میوه و ماهی اشاره کرد.

جالب است بدانید که با خوردن بعضی غذاها می‌توان از ابتلا به بعضی از بیماری‌ها جلوگیری کرد برای مثال با مصرف غذاهای دریایی، آجیل، گوشت بدون چربی، غلات سبوس دار، لوبیا و حبوبات می‌توان مانع تخریب سلولی شد و از بروز افسردگی و همچنین آلزایمر جلوگیری کرد.

غذاهای ایرانی
غذاهای ایرانی

ایرانیان از چه غذاهایی لذت می‌برند؟

بیشتر غذاهای مورد علاقه ایرانیان در طول سال‌های اخیر تغییر پیدا کرده‌اند. تغییرات غذای ایرانی هرچه که بوده، نتیجه امروزی‌اش بسیار دلپذیر است.

یکی از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی که جایگاه ویژه‌ای در دل همهٔ ما دارد، کباب است به طوری که در رستوران تمامی هتل‌ها بیشتر گردشگران خارجی و حتی ایرانی‌ها ابتدا به سراغ این غذا می‌آیند.

امکان نداری یک فرد ایران باشد و قورمه سبزی را جزو محبوب‌ترین غذاهای ایرانی محسوب نکند! غذایی کاملا ایرانی که از ترکیب گوشت، سزیجات معطر، حبوباتی همچون لوبیا، پیاز سرخ شده، روغن، آب و ادویه به دست می‌آید اما چیزی که این غذا را از سایر غذاها متمایز می‌کند سبزی تازه و معطر آن است.

قیمه هم دیگر نیاز به توضیحی اضافه دربارهٔ محبوب بودنش نیست! این غذای ایرانی به قدری همانند قورمه سبزی محبوب است که غذای عروسی و عزا ثابت ما ایرانی‌ها شده است. قیمه انواع مختلفی دارد و در کل لپه، گوشت، پیاز، ادویه و رب گوجه فرنگی در آن ثابت است.

شاید در ابتدا با خودتام فکر کنید که ژاپنی‌ها مانند چینی‌ها همه چیز خوار هستند، ام ا اینطور نیست و جالب اینجاس که ذائقه آن‌ها بسیار به ذائقه ایرانی‌ها شباهت دارد! غذاهای ژاپن از جمله سالم‌ترین غذاهای دنیا هستند. از ویژگی‌های بارز غذاهای سنتی ژاپن، کلسترول، چربی، کالری کم و فیبر بالای آنهاست. چند نمونه از غذاهای ژاپنی عبارتند از: برنج پخته، سوپ میسو، گوشت وماهی با سبزیجات سرخ شده وکبابی و غذاهای دریایی‌اند و از نظر ذائقه به ایرانیان شبیه‌اند.

آمریکایی‌ها برخلاف ژاپنی‌ها از غذاهای سالم برخوردار نیستند و آنها بیش از هرچیز به خوردن غذایی که برای آنها لذت بخش باشد اهمیت می‌دهند و به مضرات آن توجهی نمی‌کنند؛ به طوریکه آن‌ها 40% از بودجه اختصاص یافته برای مواد غذایی به غذاهای آماده یا فست فود اختصاص می‌دهند. عوامل موثر بر ذائقه باعث شه تا پاستای آمریکایی، پوره سیب، استیک، چیز برگر، هات داگ و… از جمله غذاهای آمریکایی باشند.

غذای مکزیکی به تنوع در ترکیب مزه‌ها، تزئینات رنگارنگ و گوناگونی مواد اولیه و چاشنی‌ها معروف است. بسیاری فکر می‌کنند که غذاهای مکزیکی بسیار تند و پر ادویه هستند اما اغلب غذاهای مکزیکی طعم تند ملایم را در آمیزش با اندکی چاشنی زیره و ترشی لیمو مانند ارائه می‌کنند؛ اما یکی از شناخته‌ترین و محبوب‌ترین مهمان‌های همیشگی در آشپزخانه مکزیکی فلفل چیلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *