چگونه تبلیغات موثر اینستاگرامی داشته باشیم؟

بعد از مباحثه درباره نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام، حالا قصد داریم کمی از جامعه مجازی پرطرف دار اینستاگرام صحبت کنیم، قبل از هر چیز باید بپرسم تا الان به کسب درآمد از اینترنت را دارید با نه؟! اگر پاسخ منفی است که موقعیت های زیادی را از دست داده اید! اگر پاسخ شما مثبت […]

بعد از مباحثه درباره نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام، حالا قصد داریم کمی از جامعه مجازی پرطرف دار اینستاگرام صحبت کنیم، قبل از هر چیز باید بپرسم تا الان به کسب درآمد از اینترنت را دارید با نه؟! اگر پاسخ منفی است که موقعیت های زیادی را از دست داده اید! اگر پاسخ شما مثبت است پس این مقاله از مقالات وبلاگ را تا انتها بخوانید و با کافه مپ همراه باشید!

کسب درآمد از اینترنت روش های زیادی دارد. که پرداختن به همه آنها از این مقاله خارج است. اما یکی از بهترین روش های درآمدی آنها اینستاگرام است، چون سرمایه گذار باهوش در مسیری محکم سرمایه گذاری می‌کند. مسیری محکم است که در کوتاه ترین زمان ممکن  می‌توان سرمایه را برگرداند؛ علاوه بر برگرداندن سرمایه می‌توان ریشه‌ای برای کسب و کار خود هم ایجاد کرد!

اما یکی از بهترین مسیرهای سرمایه گذاری تبلیغات است. تبلیغات در پر مخاطب ترین کانال ارتباطی بهترین مسیر است که اینستاگرام  از محبوب ترین آن هاست، البته هر تبلیغی هم در اینستاگرام جواب نمی‌دهد. تبلیغات موثر اینستاگرامی یعنی هوشمند بودن در تبلیغات.

کسب درآمد با تبلیغات در اینستاگرام
کسب درآمد با تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات موثر اینستاگرامی

برای اینکه تبلیغات موثری در اینستاگرام داشته باشیم، باید چند نکته ریز و کوچک را رعایت کرد، اما کمتر کسی به آن توجه می‌کند! اول مهم این است که تبلیغ باید در صفحه ای انجام بشود که به قدر کافی گسترده باشد، دوما تبلیغ باید در بنر و یا کلیپ و یا استوری مناسب و بهینه ای طراحی بشود.

پیج های گسترده

حتما از نظر شما پیج های گسترده یعنی فالور بالا؟! شاید صفحه ای که چند هزار نفر فالور داشته باشد صفحه مناسب برای تبلیغ شما نباشد، یا شاید تبلیغی را که آماده کرده اید مناسب پیجی که پیدا کرده اید نباشد، تبلیغات موثر اینستاگرامی به همین معناست!

پیج های موثر

یکی ار عناصر تبلیغات موثر اینستاگرامی پیج های موثر است، پیج های موثر باید دو ویژگی داشته باشند اول اینکه فالور های واقعی داشته باشند دوم اینکه باید پیج های تخصصی باشند؛ چرا؟ واضح است که هرکس پیج هایی را که علاقه دارد را فالو می‌کند. به عنوان مثال موقعیت زیر را فرض کنید، پیجی فقط در مورد لاغری و رژیم لاغری و حرکت های ورزشی مطلب می‌گذارد. خب حتما کسانی که به اندام خودشون فکر می‌کنند این پیج رو فالو می‌کنند، پیج هم 10 هزار فالور دارد، کار شما هم طراحی و دوخت لباس های ورزشی و گن های لاغری است. خب آیا همین اندازه تناسب پیج و محصول کافی هست؟ قطعا خیر! هستند کسانی که پول به فالور فیک می‌دهند، و اگر شما پول به تبلیغ این پیج دهید فقط پول خود را دور ریخته اید! چون تعداد انسان هایی که محصولات شما را می‎بینند خیلی کمتر از هزینه‌ای است که می‌پردازید؛ حالا اگر فالوور ها واقعی باشند چه؟! پس باید بدانید که تبلیغ مناسب خود را چطور آماده کنید. تبلیغی که توجه جلب کند، در ادامه به این موضوع هم می پردازیم.

تبلیغات در صفحه ای با طرفداران قلابی!
تبلیغات در صفحه ای با طرفداران قلابی!

فالوور فیک را چطور تشخیص دهیم؟!

پیج هایی واقعا موثر هستند که فالورهای واقعی داشته باشند، فالور های واقعی را چطور می‌شود تشخیص داد؟ به راحتی این کار امکان پذیر است. به تعداد فالوورهای یک پیج توجه نکنید. ممکن است خیلی از آنها فالوورهای فیک بوده باشند، برای فهمیدن تعداد واقعی فالوور های یک پیج به موارد دیگری باید توجه کنید، توجه کنید که اگر پیجی چند هزار فالوور دارد و تعداد لایک های آن کم از حد معقول است یعنی فالوور فیک! تبلیغات موثر اینستاگرامی را از پیج هایی شروع کنید که فالوور واقعی دارند. برای تشخیص فالوور واقعی فقط کافیست تعداد فالوور های یک صفحه را در 16% ضرب کنید. این عدد باید تقریبا با تعداد لایک های زیر پست ها برابر باشد؛ ممکن است کمی بالا و پایین داشته باشد، اما نباید اختلاف زیادی داشته باشد، توجه داشته باشید که بعضی از صفحه ها برای پست‌هایشان چه عکس باشد چه فیلم لایک هم می‌خَرند.

بله درست فکر می‌کنید. در دنیای مجازی به راحتی نمی‌توان اعتماد کرد، اما تعداد کامنت ها و نظرات را نمی‌توان الکی زیاد کرد. اگر صفحه ای دیدید که 2000 لایک دارد و 10 کامنت خب یعنی فیک!

پیج های تخصصی کدامند؟

تقریبا تمام کسانی که اسمی از اینستاگرام شنیده‌‎اند می‌دانند که اینستاگرام فضای اشتراک گذاریست، و هر کسی که به دنبال پول درآوردن باشد از هر طریقی برای دیده شدن استفاده می‌کند. بعضی اینستاگرام را به عنوان دفترچه خاطرات می‌شناسند، اما کسانی هم که اینستاگرام را به عنوان یک مرجع کسب درآمد می‌دانند کم نیستند. در اینستاگرام دست کم برای هر موضوع یک یا دو صفحه درست و حسابی وجود دارد، وقتی که یک صفحه برای یک موضوع خاص فعالیت دارد چندین فایده دارد. اول اینکه تمام کسانی که این پیج را ببینند بی‌تردید اگر موضوع مورد علاقه آنها باشد فالوور آن خواهد بود و می‌خواهند بدانند پست بعدی چیست! به همین راحتی هدفمند بودن پیج سبب رشد فالوورها خواهد شد. مرجع اصلی تبلیغات موثر اینستاگرامی همین پیج ها هستند، چرا که وقتی شما از طریق شگفته شده واقعی بودن پیج را دریافتید، و تبلیغی درست و حسابی آماده کردید و مرتبط با موضوع پیج بود، بی تردید بارتان را بسته اید.

تنوع تبلیغات در اینستاگرام

اما تبلیغات در اینستاگرام هم انواعی دارد که متناسب با هر کسب و کار استفاده می‌شوند 3 نوع تبلیغ برای دیده شدن بهتر در اینستاگرام وجود دارد، تنوع تبلیغات در اینستاگرام بسیار بالاست و ما در مورد مهم ترینشان بحث می‌کنیم.

تبلیغات بنری

برای استفاده از این نوع تبلیغ باید یک بنر درست کنید، این بنر نباید خیلی بزرگ باشد و همچنین نباید از عکس ها و مطالب بی‌ربط تهیه شود، برای داشتن تبلیغات موثر اینستاگرامی از طریق بنر باید دقت کنید که بنرتان در یک کلام حرف دلخواه مشتری را انتقال دهید. اگر اطلاعاتی از طراحی بنرهای اینستاگرامی ندارید این کار را به یک متخصص بسپارید. معمولا هزینه تبلیغات در این نوع بر اساس ساعت محاسبه می‌شوند.

تبلیغات ویدیویی

در این نوع تبلیغ شما از کسب و کارتان یک کلیپ می‌سازید و آن را به صفحات پر بازدید می‌دهید. در این نوع تبلیغات مانند تبلیغات برای نحوه محاسبه قیمت بر اساس ساعت است، اما نوع محاسبه دیگری هم وجود دارد، برخی ادمین ها نوع قیمت را بر اساس بازدید می‌سنجند، به عنوان مثال شما می‌خواهید ویدئو تان 1000 بازدید بخورد، و ادمین پس از این که تبلیغات شما به این میزان رسید ویدئوی شما را حذف می‌کند.

تبلیغات استوری

تبلیغات در استوری هم مانند دو تبلیغ بالاست، اما با دو تفاوت مهم. اول اینکه قیمت این نوع تبلیغ بستگی به تعداد فالوورها دارد، هرچه تعداد دنبال کنندگان بالاتر، قیمت تبلیغ (بنر یا کلیپ) شما را درون استوری بالاتر. بهترین راه تبلیغات موثر اینستاگرامی در این نوع تبلیغ است، چرا که در اینجا اگر فالوورها از 10 هزار تا بیشتر باشند اجازه به اشتراک گذاشتن لینک را هم دارید(که در اینستاگرام با جمله “بکشید بالا” معروف شده) بهترین مسیر برای بالا بردن تعداد بازدید سایت هم همین مسیر است.

تبلیغات موثر اینستاگرامی یکی از بهترین روش های درآمدزایی در دنیاست، که در این موضوع جرف برای گفتن زیادی است، برای افزایش درآمد از این طریق راه های زیادی وجود دارد، یکی از آسان ترین آنها همان پست های هدفمند است که گفته شد، چرا که دنبال کنندگان را زیاد می‌کند و دنبال کننده یعنی بازدید، و بازدید یعنی پولدار شدن!

در انتها شما از شما دعوت می‌کنیم به پیج کافه مپ در اینستاگرام که یکی از صفحات موفق هست هم دیدن کنید.

1 comment

  1. GreggTrawn

    Интересно!

    +1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *