کاپوچینو چیست؟ و چگونه درست می شود؟

یکی از پرکابردترین نوشیدنی های جهان قهوه است. یکی از پرکاربردترین مشتقات قهوه کاپوچینو است.که به همان میزان کافئین دارد. منتهی کافئین برای شما چه منفعتی دارد؟ آیا برای بدن شما میتواند مضر باشد؟ با کافه مپ همراه باشید تا باهم در این مقاله به توصیف این نوشیدنی پرطرفدار خواهیم پرداخت. کاپوچینو خوشمزه و دلچسب […]

یکی از پرکابردترین نوشیدنی های جهان قهوه است. یکی از پرکاربردترین مشتقات قهوه کاپوچینو است.که به همان میزان کافئین دارد. منتهی کافئین برای شما چه منفعتی دارد؟ آیا برای بدن شما میتواند مضر باشد؟ با کافه مپ همراه باشید تا باهم در این مقاله به توصیف این نوشیدنی پرطرفدار خواهیم پرداخت.

کاپوچینو خوشمزه و دلچسب ولی تلخ و ملس!
کاپوچینو خوشمزه و دلچسب ولی تلخ و ملس!

کاپوچینو خوشمزه و دلچسب ولی تلخ و ملس!

کاپوچینو نوشیدنی خوشمزه و دلچسبی است که پایه ی اول آن قهوه است. کاپوچینو از دو شات قهوه ی اسپرسو ، مقداری شکر و مقدار معینی شیر تشکیل شده است.ظاهر دوست داشتنی این نوشیدنی حتی دل کسانی را که قهوه خور نیستند را می رباید. نوشیدن یک شات کاپوچینو میتواند هم سودمند و هم مضر باشد. همانطور که می دانید قهوه یکی از پرطرفدارترین مواد چربی سوزی در دنیاست. همچنین خوردن قهوه باعث عملکرد بهتر مغز می شود به خصوص قسمت حافظه میشود. همین دو دلیل برای دوست داشتن کاپوچینو کافی به نظر میرسد.

کاپوچینو ممکن است ضررهایی هم داشته باشد.چرا که این نوشیدنی از دوشات اسپرسو تشکیل شده و کافئین بالایی دارد. ممکن است مصرف آن به زائقه ی برخی خوش نیاید. اگر فرد به خوردن قهوه عادت نداشته باشد ممکن است دچار بی خوابی های طولانی مدت گردد. افرادی که فشار خون بالا دارند با خوردن یک فنجان کاپوچینو ممکن راهی بیمارستان شوند. اگر فرد تغذیه مناسبی نداشته باشد قطعا با خوردن قهوه و بالاخص کاپوچینو دچار سوء هاضمه می شود. تمام این نکات به ضائقه و مزاج فرد بستگی دارد. آیا قهوه نوشیدنی مفید است یا مضر؟

دوست حافظه ی کوتاه مدت

دانشمندان طی تحقیقاتی دریافتند که مصرف میزان دوز خاصی کافئین حاصل از کاپوچینو ، در واکنش سریع مغز انسان موثر است. همچنین این تحقیقات که بر روی نمونه از افراد انجام شده بود نشان داد که حافظه کوتاه مدت این افراد خیلی بهتر از دیگران کار می کرد! محققان متوجه شدند که خوردن مرتب و طبق برنامه ی کاپوچینو موجب بهبود حافظه کوتاه مدت و افزایش حواس بدن انسان است. علت تمام این اتفاقات خوش آیند تاثیر مستقیم کافئین کاپوچینو بر روی مغز انسان میباشد. درست است که به طور قطع می توان کاپوچینو را بر روی ذهن موثر دانست، اما این تاثیر و مدت زمان آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ثروتی از جنس آنتی اکسیدان

طی تحقیقات به عمل آمده مشخص شد بزرگترین منبع غنی آنتی اکسیدان در جهان قهوه موجود در کاپوچینو است. در این رتبه بندی که میزان آنتی اکسیدان مواد غذایی را نشان داده بود چای و کاکائو رتبه ی دو و سه را داشتند. یک لیوان قهوه ی خام بیش از هزار نوع آنتی اکسیدان را دارد. متاسفانه جهت آماده شدن قهوه برای دم کردن و قرارگرفتن در آماده سازی کاپوچینو مقدار زیادی از این میزان آنتی اکسیدان ها از بین می روند.

آنتی اکسیدان ها ترکیبات حیاطی هستند که در واکنشهای بدن انسان نقش مهمی را ایفا می کنند. آنتی اکسیدان های موجود در یک فنجان کاپوچینو موجب خنثی شدن مقدار قابل توجهی رادیکال آزاد می گردد.رادیکال های آزاد موجب بیماری های پوستی و سرطان می شود. علاوه بر این ها آنتی اکسیدان ها نقش بسزایی در درمان التهاب مفصلی دارند. نباید در مورد آنتی اکسیدان ها اغراق کرد. آنتی اکسیدان ها فقط بخشی از عوامل بیماری زا را می تواند حذف کند. باقی عوامل بیماری زا، توسط آنتی اکسیدان ها غیرقابل حذف هستند. آنتی اکسیدان ها توانایی محدودی در دمان برخی بیماری های قلبی عروقی دارند.

پیری و هزار درد!

همه می دانیم که یکی از عارضه های پیری آلزایمر است. یکی از بیماری هایی که کمتر کسی نسخه ای برای آن پیچیده باشد. در این مورد همه می دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است. همانطور که گفته شد کافئین باعث افزایش کارایی حافظه ی موقت و فعالیت ها و سرعت واکنش مغز می شود . در سالهای اخیر تحقیقاتی در مورد تاثیرات قهوه بر روی بیماری مغزی نظیر آلزایمر انجام گرفت . این تحقیقات نشان داد که مصرف 2 تا 3 لیوان قهوه  و یا فراورده های آن نظیر کاپوچینو در روند شکل گیری بیماری آلزامر تاثیر بسازایی دارد. دوعامل مهم بروز آلزایمر دیابت و رشد پلاک های آمیلوئید هستند . ترکیبات موجود در قهوه از بروز هر دو فاکتور وپیشرفت آنها جلوگیری می کند.

درمان سرطان

خرچنگ یا همان سرطان به زبان عامیانه یکی از ترسناک ترین بیماری های جهان است. تحقیقاتی بر روی افراد مختلف انجام شد. این تحقیقات نشان داد که زنانی که در طول روز 4 لیوان قهوه یا مشتقات آن مثل کاپوچینو مصرف می کنند کمتر در معرض سرطان قرار می گیرند. این زنان به طور متوسط 25 % کمتر از دیگران کمتر در معرض سرطان سینه و رحم هستند. آمارها نشان می دهد که آقایان نیز از این تناسبها جدا نیستند.

ضد سرطانی بودن قهوه قطعا به انتی اکسیدان های آن مربوط مربوط می شود.  پلی فنول ها همان انتی اکسیدان های طلایی هستند که در قهوه وجود دارد.پلی فنول ها طی چند سال اخیر به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل ضد سرطانی در ترکیبات غذایی شناخته شده‌اند. قهوه و مشتقات آن مثل کاپوچینو مقادیر زیادی پلی فنول در خود دارند. توضیح عملکرد پلی فنول ها در مواجه با سرطان، خارج از این مقاله است. اما لازم است بدانید که انتی اکسیدان ها به مانند یک عامل بازدارنده از تشکیل و رشد سلول سرطانی جلوگیری می‌کند.

قهوه تلخ درمانی شیرین برای قند

بین دانشمندان مواد غذایی و متخصصان علم تغذیه اختلاف نظراهایی وجود دارد. اما همه ی آنها در مورد سرشاخ شدن قهوه با دیابت دارای اتفاق نظر هستند. معتقدند قهوه دارای خواصی است که احتمال بروز دیابت را کاهش می دهد. بر اساس همین آمارها خوردن هر لیوان قهوه، ۷ درصد احتمال بروز دیابت در افراد  کاهش می دهد. همچنین سری بعدی تحقیقات دارای نتایج جالب تری بود.این نتایج نشان می داد که مصرف روزانه قهوه و مشتقاتش به خصوص کاپوچینو ریسک ابتلا به دیابت را در مقایسه با سایر افراد ۵۰% کاهش می دهد.

علت وجود دیابت عدم تعادل ترشح انسولین در بدن است. آنتی اکسیدان های موجود در قهوه این امر را برای بدن فراهم می کند که بتواند میزان ترشح انسولین را کنترل کند. این کنترل به شرط مصرف مرتب قهوه در کنار تغذیه مناسب می تواند تا چندین سال ادامه داشته باشد. همچنین کاپوچینو، از بروز مشکلات و التهاب درون بافتی جلوگیری می‌کند. اسید کافئیک موجود در قهوه، سری پروتئین‌هایی که در بدن افراد مبتلا به دیابت دیده شده است را به شدت کاهش می‌دهد.

طرز تهیه این نوشیدنی دلچسب و دوست داشتنی
طرز تهیه این نوشیدنی دلچسب و دوست داشتنی

طرز تهیه کاپوچینو

همانطور که گفته شد کاپوچینو ترکیبی از مشتقات قهوه و شیر است. به روش زیر به راحتی می توانید این نوشیدنی را تهیه کنید.

  1. شیر را روی گاز درون ظرفی مناسب گرم کنید.
  2. صبر کنید تا شیر کف کند ولی مراقب سرازیر شدن آن باشید.
  3. ظرف را از روی گاز بردارید و کنار بگذارید.
  4. سپس با استفاده از یک همزن، شیر را هم بزنید تا فوم و کف دلخواه پایدار از شیر به دست آید.
  5. (باید با تهیه قهوه آشنایی داشته باشید)یک دبل شات اسپرسو تهیه کنید و کنار بگذارید.
  6. یک کاپ کاپوچینو کلاسیک از یک سوم قهوه اسپرسو، یک سوم شیر همزده گرم شده و یک سوم فوم تشکیل می‌شود. حالا می‌توانید روی کاپوچینو را با شکلات، وانیل یا طعم‌دهنده‌های دیگر تزئین کنید.

نکته : اگر بیماری خاصی دارید و به خوردن قهوه عادت ندارید قبل از مصرف با پزشک خود مصرف کنید.

تمام این گفته تنها قسمتی از توضیحات خواص کاپوچینو بود. امیدواریم از استفاده از این نعمت بی همتا لذت ببرید. ممنون که با کافه مپ همراه بودید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *