راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام

امروزه تمام افراد می‌توانند از نرم‌افزار اینستاگرام برای شروع انواع کسب و کارها استفاده کنند، تنها باید برای شروع از افراد باتجربه مشورت بگیرند. اگر تا به حال از اینستاگرام برای راه‌اندازی کسب و کار خود استفاده نکرده‌اید، همین حالا شروع به کار کنید زیرا برای این کار هیچ وقت دیر نیست. اگر در این […]

امروزه تمام افراد می‌توانند از نرم‌افزار اینستاگرام برای شروع انواع کسب و کارها استفاده کنند، تنها باید برای شروع از افراد باتجربه مشورت بگیرند. اگر تا به حال از اینستاگرام برای راه‌اندازی کسب و کار خود استفاده نکرده‌اید، همین حالا شروع به کار کنید زیرا برای این کار هیچ وقت دیر نیست. اگر در این مسیر یک‌بار شکست خوردید هیچ‌گاه ناامید نشوید، زیرا بعد از هر شکست پیروزی وجود دارد. باید این کار را شروع کنید تا در این زمینه تجربه‌های جدیدی کسب کنید، پس به دل خود ترس راه ندهید.

در اینستاگرام میلیون‌ها کاربر وجود دارد که روزانه از مطالب مختلفی دیدن می‌کنند، در نتیجه می‌توانید از این نکته به نفع خود استفاده کنید. شما می‌توانید برعکس بازاریان که برای جذب مشتری با سرعت کمی در بازار به دنبال مردم هستند، از اینستاگرام برای رونق کسب و کار خود استفاده کنید. این نرم‌افزار روز به روز ویژگی‌های جدیدی را برای افزایش رونق کسب و کارها ارائه می‌دهد که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

تمامی کسانی که دارای کسب و کارهای مختلف هستند، می‌توانند از اینستاگرام استفاده کنند؛ زیرا پلتفرم آن به گونه‌ای است تنها مختص به یک برند خاص نیست و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. این قابلیت اینستاگرام باعث شده افراد زیادی برای بازاریابی به این نرم‌افزار روی بیاورند. اگر شما به دنبال یک کسب و کار مجازی و یا شخصی هستید بهتر است ما را با ادامه مقاله همراهی کنید.

راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام
راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام

کسب و کار را دچگونه در اینستاگرام به راه بیاندازیم

شاید در وهله اول به نظر بیاید استفاده از اینستاگرام برای شرع یک کسب و کار دلسردکننده باشد، ولی این‌گونه نیست اگر کار با این نرم‌افزار را یاد بگیرید. امروزه برای اینستاگرام ویژگی‌های زیادی تعریف‌شده است که کار را برای کاربران آسان کرده است. برخی افراد نمی‌دانند چه پستی برای پیج خود بگذارند و یا چه متنی برای هر پست خود بنویسند، برای اینکه این مشکلات را نداشته باشید باید از چند استراتژی مهم استفاده کنید که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام | تنظیم دقیق پروفایل

یکی از نکاتی که باید قبل از شروع به کار توجه کنید، این است که صفحه پروفایل خود را به طور کامل پر کنید. هیچ‌گاه قبل از انجام این کار شروع به تبلیغات نکنید. برای کامل کردن پروفایل اینستاگرام روش خاصی وجود ندارد، ولی برای موفقیت در کسب و کار بهتر است برای پیج خود عکس پروفایل، نام صفحه کاربری، نام کاربری، وب‌سایت و بیوگرافی مناسبی انتخاب کنید.

هر کاربری برای ایجاد صفحه کاربری گزینه‌های زیادی دارد که می‌تواند از آن استفاده کند، در نتیجه هر شخصی بر اساس علایق و خلاقیت خود می‌تواند پیج جذابی داشته باشد. همچنین بیوگرافی پروفایل را می‌توانید به گونه‌ای بنویسید که هر کاربری با خواندن آن جذب صفحه کاربری شما و محصولاتتان شود.

برای اینکه صفحه کاربریتان محبوب شود یا به نوعی برندسازی کنید، بهتر است از هشتک‌های مناسب برند تبلیغاتی خود استفاده کنید. همچنین با تبدیل کردن پیجتان به یک صفحه کاری در اینستاگرام می‌توانید گام بسیار مناسبی در تبلیغات گستردهٔ کسب و کار خود بردارید. با این کار اطلاعاتی مختلفی را با کاربران خود می‌توانید به اشتراک بگذارید که این اطلاعات شامل: اطلاعات تماس و مکان کسب و کارتان است. در نهایت کاربران به راحتی می‌توانند با کسب و کارتان در ارتباط باشند.

ایجاد ذهنیت قبیله‌ای

برخی افراد زمانی که می‌خواهند از اینستاگرام برای رونق کسب و کار خود استفاده کنند، فکر می‌کنند هرچه تعداد فالوورهایشان زیاد باشد در این صنعت موفق می‌شوند، ولی این‌گونه این است بلکه می‌توانند با ذهنیت قبیله‌ای موفق شوند. برای ماندن در صحنه رقابت باید از خلاقیت نیز استفاده کنید، زیرا کاربران و تصاویر شناور زیادی وجود دارد که همه به گونه‌ای در حال رقابت هستند.

ذهنیت قبیله‌ای به این صورت است که کاربر باید با افراد مختلفی به صورت تک به تک ارتباط برقرار کند و آن‌ها را در فعالیت‌هایش شریک کند. اینستاگرام نرم‌افزاری نیست که فقط صفحه‌تان را درست کنید و مشتریان خود به خود به سراغتان بیایند، بلکه باید فعالیت‌هایی انجام دهید که مخاطبانتان را به خود جذب کنید تا در کارهایتان مشارکت داشته باشند. برای این کار بهتر است از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید تا مخاطبانتان را در هر جای دنیا پیدا کنید.

انتشار محتوای هدفمند
انتشار محتوای هدفمند

انتشار محتوای هدفمند

برای اینکه بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید بهتر است، ابتدا به این سؤال‌ها پاسخ دهید که: چرا از اینستاگرام به عنوان اولین مکان برای سرمایه‌گذاری در کار استفاده می‌کنید؟ آیا تمام تلاش خود را برای فروش در شبکه‌های مجازی انجام داده‌اید؟ آیا عکس‌های جذب‌کننده محصول دارید که بتواند در اینستاگرام به اشتراک بگذارید؟ با پاسخگویی به این سؤالات می‌توانید هدف اصلی خود را تعیین کنید و راه‌های رسیدن به آن را پیدا کنید.

برای اینکه در این حیطه موفق باشید باید از پست‌های هدفمند استفاده کنید که محصولتان را به خوبی نشان دهد. انتخاب پست مناسب کاری بس دشوار است، زیرا در اینستاگرام پست‌هایی مشابه کسب و کار شما به وفور یافت می‌شود. باید بدانید این نرم‌افزار تنها برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های سلفی و یهوهی نیست، بلکه بستر مناسبی برای آشنایی مردم با انواع کسب وکارها است.

ایجاد داستان مناسب برای کسب و کارتان

ایجاد داستان مناسب نیز راهی دیگری برای جذب فالوورهای بیشتر  و در نتیجه راه‌اندازی کسب و کار در اینستاگرام هست که می‌توانید از این ویژگی اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید. برندهای بزرگ دنیا نیز از داستان‌های جذابی برای جذب مشتریان خود استفاده می‌کنند که تا به الان تأثیرگذار بوده است و به عنوان وجه مشترک آن‌ها شناخته می‌شود.

این شرکت‌ها با استفاده از تصاویری که در داستان‌های خود استفاده می‌کنند، از علاقه‌های مخاطبان خود صحبت می‌کند و متقابلاً از آن‌ها عشق و محبت دریافت می‌کنند که باعث افزایش ارتباط آن‌ها می‌شود. برای این کار احتیاج به تجربه زیادی ندارید، فقط باید بدانید چگونه با استفاده از تصاویر و نوشته‌ها مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید.

استفاده از جلوه‌های خاص برای محصولات

برای اینکه محصولاتتان در اینستاگرام نسبت به دیگر رقبایتان به چشم بیاید، بهتر است از جلوه‌های خاص استفاده کنید. با این کار محصولات به صورت کاملاً فوق‌العاده‌ای دیده می‌شوند، در نتیجه مخاطبان زیادی به کسب و کار شما علاقه‌مند می‌شوند. برای اینکه در این مرحله موفق شوید باید از خلاقیت استفاده کنید تا به بازخورد بالایی دست پیدا کنید.

با استفاده از اپلیکیشن‌های متنوع می‌توانید ویدئوهای محتوایی بسازید که امروزه در اینستاگرام بسیار محبوب است. برای این کار به بودجه زیادی نیز احتیاج ندارید. برخی برندهای مشهور مانند Chubbies از ویدئوهای یهویی و عامیانه استفاده می‌کنند. همچنین برندهای فعال دیگر با گذاشتن پست‌های منظم از فالوورهای خود باعث جذب مشتریان زیادی می‌شوند که شما نیز می‌توانید برای کسب وکار خود از این روش استفاده کنید.

تعامل با اینفلوئنسرها

یکی از روش‌های پربازده استفاده از اینفلوئنسرها است. این افراد معمولاً در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید در ازای پرداخت مبلغی به آن‌ها تقاضای تبلیغ پیج خود را داشته باشید. در نهایت آن‌ها صفحه کاربریتان را در صفحه خود معرفی می‌کنند که باعث دیده شدن در میان فالوورهای آن‌هاست.

اگر می‌خواهید برای این کار هزینه‌ای صرف نکنید، باید در زیر پست‌های آن‌ها کامنت بگذارید و یا پیجشان را در صفحه کاربری خود منشن کنید. با این کار باعث برقراری ارتباط با اینفلوئنسرها می‌شوید که نتیجه آن باعث تگ کردن شما در پست‌هایشان است. روش دیگری که می‌توانید استفاده کنید این است که محصول و یا خدماتتان را به رایگان به آن‌ها ارائه دهید تا کسب و کارتان را تبلیغ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *