پیج‌های بیزینسی چه قابلیت‌هایی دارند؟

حتما بعد از خواندن مقاله “چگونه تبلیغات موثر اینستاگرامی داشته باشیم؟” متوجه اهمیت تبلیغات اینستاگرامی شده‌اید، امروزه افراد مختلفی طریق اینستاگرام شروع به بازاریابی و شناساندن محصولات خود به مردم کرده‌اند و بیشتر آن‌ها به نتیجه رسیده‌اند. برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق شوید باید از اطلاعات و داده‌های آماری به روز استفاده کنید. […]

حتما بعد از خواندن مقاله “چگونه تبلیغات موثر اینستاگرامی داشته باشیم؟” متوجه اهمیت تبلیغات اینستاگرامی شده‌اید، امروزه افراد مختلفی طریق اینستاگرام شروع به بازاریابی و شناساندن محصولات خود به مردم کرده‌اند و بیشتر آن‌ها به نتیجه رسیده‌اند. برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق شوید باید از اطلاعات و داده‌های آماری به روز استفاده کنید. این اطلاعات می‌تواند نقش مهمی را در بازاریابی شما ایفا کند، با این اطلاعات می‌توانید محتواهای مناسبی برای مخاطبان خود در وب سایت‌ها، اینستاگرام و… قرار دهید. بهترین راه برای بازاریابی استفاده از اینستاگرام است، این شبکه اجتماعی برای افرادی که به دنبال بیزینس هستند امکانات جالبی قرار داده است که می‌توانند از آن استفاده کنند. زمانی که پیج اینستاگرام خود را روی حالت بیزینس قرار می‌دهید، اینستاگرام داده های آماری جالبی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن برای گسترش بازاریابی خود استفاده کنید. در ادامه به بررسی امکانات پیج بیزینسی اینستاگرام می‌پردازیم، پس با کافه مپ همراه باشید.

پیج بیزینسی اینستاگرام
پیج بیزینسی اینستاگرام

پیج بیزینسی اینستاگرام چیست؟

پیج بیزینسی یکی دیگر از امکانات رایگان اینستاگرام است که در اختیار کاربران قرار گرفته است، تا بتوانند در زمینه بازاریابی موفق شوند. کاربران می‌توانند اکانت خود را به بیزینس تبدیل کنند و از امکانات آن به راحتی استفاده کنند.
با ایجاد اکانت بیزینس اینستاگرام می‌توانید اطلاعات کاملی از فالوورهای خود بدست آورید، که می‌تواند در کسب و کار شما مفید باشد. از این اکانت می‌توانید مکان سکونت فالوورهای خود را مشاهده کنید، همچین میانگین زمان استفاده آن‌ها از اینستاگرام را هم چک کنید. تمام این اطلاعات می تواند شما را در موفقیت بازاریابی کمک کند، زیرا می‌دانید در چه زمانی پست بگذارید تا بازدید بیشتری بخورد. همچنین به انتخاب نوع محتواهای تولیدی شما کمک ویژه‌ای می‌کند.

امکانات پیج بیزینس اینستاگرام

یافتن مشتریان جدید

در پیج‌های قبلی که در اینستاگرام وجود داشت تنها راه ارتباطی فالوورها با صاحب پیج قرار دادن آدرس وب سایت در پروفایل بود. در نسخه‌های جدید با تغییر پیج اینستاگرام به حالت بیزینسی می‌توانید از قسمت اطلاعات تماس آن هم استفاده کنید. فالوورها می‌توانند با انتخاب این گزینه راه‌های ارتباطی با شما را که شامل ایمیل، شماره تماس و مکان روی نقشه است را انتخاب کنند.

 دسترسی به آنالیتیکس پروفایل برای تحلیل داده ها

در ورژن‌های قبلی اینستاگرام اگر افراد نیاز به آنالیتیکس برای پیج خود داشتند باید از “third party“ها که رایگان نبودند، استفاده می‌کردند. در ورژن‌های جدید اینستاگرام و پیج بیزینسی داده‌های آماری کامل‌تری را با عنوان “insight” و یا “اطلاعات آماری” در اختیار کاربران قرار داده است، که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات کاملی در رابطه با پست ها بدست بیاورید. با انتخاب پیج خود به صورت بیزینس، مشتریان به راحتی می‌توانند شما را با عنوان کسب و کار پیدا کنند.

تبلیغات در اینستاگرام

پیج بیزینس در اینستاگرام توانسته تبلیغات را آسان‌تر کند، چون در ورژن قدیمی برای تبلیغات باید از ابزار تبلیغاتی فیسبوک استفاده می‌شد. یکی از گزینه‌های پرکاربرد در پیج بیزینسی گزینه “promote” است که در پایین پست ها قرار دارد. با انتخاب این گزینه می‎توانید برای مخاطبین خاص تبلیغات و زمان نمایش متفاوتی را تعیین کنید.

آمارهای اینستاگرام
ویژگی‌های آماری اینستاگرام

ویژگی‌های آماری پیج بیزینسی اینستاگرام

“Impressions” یا “محتوای نشان داده شده”: با استفاده از این گزینه می توانید متوجه شوید به چه تعداد تبلیغات شما در صفحه موبایل کاربران نمایش داده شده است.

“Reach” یا “بازدید‌ها”: این گزینه می‌تواند آمار افرادی که حداقل یکبار یکی از پست های شما را مشاهده کرده‌اند را نشان دهد.

“Website Clicks” و یا “بازدید از سایت”: از این گزینه در صورتی می‌توانید استفاده کنید که در پروفایل صفحه کسب و کار خود لینک سایت قرار دهید. در این صورت می‌توانید تعداد دفعاتی که بر روی لینک کلیک شده را مشاهده کنید.

“Profile Visits” و یا “بازدید نمایه”: از این گزینه برای نمایش تعداد دفعاتی که پروفایل شما توسط کاربران دیده می‌شود، استفاده می‌شود.

“Followers” و یا “دنبال کردن‌ها”: این قسمت مفیدترین گزینه درمیان گزینه های پیج بیزینسی است. از این گزینه می‌توانید آمار دقیقی از تعداد فالوورهای که در هفته گذشته از دست داده‌اید یا به دست آورده‌اید را مشاهده کنید. همچنین این قسمت می‌تواند میانگین زمانی که فالوورهای شما از اینستاگرام استفاده کرده‌اند را نمایش دهد، در نتیجه می‌توانید با استفاده از این اطلاعات زمان مناسب برای قرارگیری پست جدید استفاده کنید.

داده های آماری پیج بیزینسی اینستاگرام

حالا بهتر است بدانید یک پیج بیزینسی می‌تواند چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد، چون با این اطلاعات نحوه کار شما آسان‌تر می‌شود. برای نمایش داده‌های آماری یک پست خاص باید بر روی آن کلیک کنید و گزینه “View Insights” را انتخاب کنید. بر روی هر پست گزینه‌های مختلفی برای نمایش داده‌های آماری وجود دارد، که در ادامه هر کدام از آن ها را بررسی می‌کنیم.

“Likes” یا “لایک‌ها”: این گزینه برای همه آشناست و همانطور که می‌دانید نشان دهنده تعداد افرادی است که پست شما را پسندیده‌اند.

“Comments” یا “کامنت‌ها”: این گزینه نمایش دهنده تعداد نظراتی است که کاربران زیر این پست نوشته‌اند.

“Saves” یا “ذخیره پست”: همانطور که از نام آن مشخص است نمایش دهنده تعداد افرادی است که پست شما را ذخیره کرده‌اند.

“Actions” و یا “فعالیت‌ها”: از این گزینه می‌توانید برای مشاهده مجموع کل تعداد فعالیت‌های که افراد با مشاهده پست شما انجام داده‌اند، استفاده کنید. این فعالیت ها شامل لایک کردن، ذخیره کردن پست، کلیک بر روی لینک سایت شما و فالو کردن است.

“Discovery” و یا “کاوش”: این داده آماری نمایش دهنده این است که پست شما را افراد کدام منطقه از دنیا دیده اند. همچنین افرادی که پست شما را دیده‌اند ولی پیج شما را فالو نکرده‌اند را هم نشان می‌دهد. این گزینه نیز نشان دهنده تعداد دفعاتی است که پیج شما از مکان های خاص اینستاگرام مانند جست و جو اینستاگرام، صفحات شخصی کاربران، هشتگ و یا تگ موقعیت مکانی دیده شده است. به جزء این اطلاعات می توانید تعداد کاربرانی که پست شما را مشاهده کرده اند را هم ببینید.

و به عنوان سخن آخر هم بگوییم که استفاده از پیج بیزینسی اینستاگرام به نفع تمام کاربران است، به صورتی که امروزه حتی کاربران عادی اینستاگرام هم از این قابلیت استفاده می‌کنند، از استعدادهای اینستاگرام در زمینه تبلیغات و هشتگ گذاری استفاده کنید و سعی کنید رضایت مشتری را کسب کنید؛ همچنین با استفاده از قابلیت پیج بیزینسی اینستاگرام، کسب و کار خودتان را رونق دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *