اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید به طور حتم با استوری آن آشناییت نسبی دارید. افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک و یا بزرگ هستند، می‌توانند از این طریق محصولات خود را معرفی کنند. با استفاده از استوری می‌توانید افراد زیادی را به وب سایت‌های خود ارجاع دهید. یکی از روش‌های اضافه کردن آدرس لینک […]

اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید به طور حتم با استوری آن آشناییت نسبی دارید. افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک و یا بزرگ هستند، می‌توانند از این طریق محصولات خود را معرفی کنند. با استفاده از استوری می‌توانید افراد زیادی را به وب سایت‌های خود ارجاع دهید. یکی از روش‌های اضافه کردن آدرس لینک در قسمت بیوگرافی اینستاگرام است که آن‌چنان جالب نیست. روشی دیگری که امروزه شاهد استفاده از آن هستیم، اضافه کردن لینک در استوری‌ها است. هر لینکی که شامل وب‌سایت، اپلیکیشن و کانال تلگرامی است را می‌توانید به استوری خود اضافه کنید.

این قابلیت برای کسانی که می‌خواهند کاربران را مستقیماً به وب‌سایت خود متصل کنند، بهترین گزینه است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید لینک دیگری به جزء لینک موجود در بیو اضافه کنید. برای استفاده از این قابلیت لازم به مهارت خاصی ندارید و به راحتی قابل استفاده است. در ادامه مقاله چگونگی استفاده از لینک در استوری اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

کدام افراد می‌توانند از لینک گذاری در استوری استفاده کنند؟

در ابتدا این امکان برای پیج‌هایی که حساب کاربری آن‌ها تأییدشده بود فعال بود. حساب‌های فعال حساب‌هایی هستند که تیک آبی دارند، و این قضیه تا سال 2017 پابرجا بود. در می سال 2017 اینستاگرام این قابلیت را برای پیج‌های دیگر گسترش داد. در نتیجه حساب‌های کاربری با 10 هزار فالوور می‌توانستند از این ویژگی استفاده کنند. تمام افرادی که دارای فالوورهای حداقل 10 هزار هستند، می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و محدودیت جغرافیایی برای آن‌ها وجود ندارد.

بکشید بالا!
بکشید بالا!

اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

برای استفاده از ویژگی باید حداقل 10 هزار فالوور داشته باشید و یا اکانت شما دارای تیک آبی باشد. روش قرار دادن لینک بر روی استوری اینستاگرام بسیار راحت است و با اجرا کردن چند گام می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. برای قرار دادن لینک به روی استوری باید مراحل زیر را اجرا کنید:

اجرا کردن استوری اینستاگرام

ابتدا وارد اینستاگرام شوید و به بخش استوری آن بروید. حال با استفاده از این قسمت عکس و یا ویدیویی بگیرید، ولی اگر می‌خواهید از تصاویر قبلی استفاده کنید صفحه را به سمت بالا بکشید و تصویر یا فیلم موردنظر خود را انتخاب کنید. برای این کار باید از تصاویری که در 24 ساعت گذشته گرفته‌اید استفاده کنید. (در مورد این محدودیت در مقاله «ویژگی‌های استاندارد»، در بخش «انتشار پست از طریق گالری» توضیح بیشتری داده ایم) حال بعد از انتخاب عکس و یا ویدیوی موردنظر، در بالای صفحه ‌آیکُنی به شکل لینک را مشاهده خواهید کرد که باید آن را انتخاب کنید.

افزودن لینک به استوری اینستاگرام

بعد از انتخاب آیکن لینک به صفحه‌ای وارد می‌شوید که باید در آنجا آدرس وب‌سایت خود را در وارد کنید. در این قسمت باید لینک مقصد را به طور کامل و درست وارد کنید، سپس گزینه تأیید را انتخاب کنید تا تمام مراحل ذخیره شود. بعد از اجرا کردن این مراحل باید آیکن زنجیره را در بالای استوری خود مشاهده کنید که نشان‌دهنده افزودن لینک به استوری اینستاگرام است. همانند دیگر استوری‌ها می‌توانید از مشخصه‌های دیگری همانند استیکر، نوشته، فیلترها و … استفاده کنید.

گزینه Call To Action را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید

برای اینکه بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری به سمت وب‌سایت و یا فروشگاه‌های مجازی خود هدایت کنید، بهتر است گزینه Call To Action را فعال کنید تا بیشتر با دنبال کنندگانتان صحبت کنید. با اضافه کردن تنها یک لینک بر روی استوری نمی‌توانید مخاطبان خود را به سمت وب‌سایت سوق دهید، در نتیجه بهتر است با فالوورها بیشتر تعامل برقرار کنید. همچنین می‌توانید از عبارت معروف «بکشید بالا» برای تحریک مخاطبان جهت ورود به سایت استفاده کنید.

شاید برخی افراد نمی‌دانند چگونه باید از دکمه لینک وارد سایت شوند، به همین دلیل بهتر است در استوری به آموزش این قضیه بپردازید. همچنین بهتر است به آن‌ها اطلاع دهید، بعد از لمس لینک قرار است وارد چه سایتی شوند. این مرحله در افزایش بازدیدکنندگان نقش به سزایی دارد، در نتیجه بهتر است این مرحله را آموزش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *