آموزش افزودن لوکیشن در اینستاگرام

در نسخه‌های جدید اینستاگرام قابلیت Custom Location که همان افزودن لوکیشن یا موقعیت مکانی دلخواه از دسترس کاربران حذف‌شده است. با این کار هیچ فردی نمی‌تواند لوکیشن دلخواهی را برای عکس و ویدیوهای خود در اینستاگرام اضافه کند. برای استفاده از این قابلیت باید از موقعیت‌های مکانی ثبت‌شده قبلی استفاده کنید. برای اینکه بدانید چگونه […]

در نسخه‌های جدید اینستاگرام قابلیت Custom Location که همان افزودن لوکیشن یا موقعیت مکانی دلخواه از دسترس کاربران حذف‌شده است. با این کار هیچ فردی نمی‌تواند لوکیشن دلخواهی را برای عکس و ویدیوهای خود در اینستاگرام اضافه کند. برای استفاده از این قابلیت باید از موقعیت‌های مکانی ثبت‌شده قبلی استفاده کنید. برای اینکه بدانید چگونه از آن استفاده کنید با ادامه مقاله با کافه مپ همراه باشید.

درج موقعیت مکانی در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید از موقعیت مکانی و یا لوکیشن دلخواه اینستاگرام استفاده کنید، باید از نقشه شبکه اجتماعی فیس‌بوک بهره ببرید. باید برای استفاده از این سرویس باید به این نکته توجه کنید که با انجام آپدیت‌های جدید نقشه‌هایی که از قبل به اینستاگرام اضافه کرده‌اید از بین نخواهد رفت، تنها امکان اضافه کردن آدرس دلخواه جدید از دسترس کاربران خارج‌شده است. حال برای اینکه در فیس‌بوک موقعیت مکانی جدیدی اضافه کنید، باید از نرم‌افزار رسمی این شبکه اجتماعی استفاده کنید. در تمام مراحل باید GPS (در زبان فارسی،‌ مکان) و یا همان Location Services گوشی خود را روشن نگه‌دارید.

انتخاب لوکیشن در اینستاگرام
انتخاب لوکیشن در اینستاگرام

استفاده از فیس‌بوک برای افزودن لوکیشن در اینستاگرام

حال برای اینکه از نرم‌افزار فیس‌بوک برای افزودن لوکیشن جدید استفاده کنید باید تمام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. ابتدا برنامه فیس‌بوک را باز کنید.
  2. با استفاده از گزینه New Post پست جدیدی ایجاد کنید.
  3. حال به قسمت تنظیمات حریم شخصی بروید و گزینه Only me را انتخاب کنید؛ تا پست شما برای دیگران مخفی باشد، انتخاب این گزینه برای این است که تنها تصمیم دارید لوکیشن جدیدی را اضافه کنید نه پست جدیدی قرار دهید.
  4. حال متن دلخواهی بنویسید و بعد از آن گزینه Location را انتخاب کنید و موقعیت مکانی دلخواهی که می‌خواهید در اینستاگرام نمایش پیدا کند را درج کنید.
  5. در صورتی که مکان انتخابی شما در نقشه فیس‌بوک وجود نداشته باشد، باید اطلاعات اضافی در مورد مکان جدید را اضافه کنید.
  6. در آخر گزینه Add را انتخاب کنید تا لوکیشن جدید افزوده شود.

افزودن لوکیشن در اینستاگرام

حال برای افزودن لوکیشن جدید به اینستاگرام ابتدا وارد اکانت خود شوید. سپس عکس و یا فیلم مورد نظر را در پیج خود درج کنید بعد از آن گزینه Add Location را انتخاب کنید. حال باید همان نامی که در فیس‌بوک خود برای لوکیشن وارد کردید را در این قسمت نیز وارد کنید. با این کار لوکیشن جدیدی که در فیس‌بوک اضافه کرده بودید نیز در اینجا قابل نمایش است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *