هزینه لازم برای تبلیغات چقدر است؟

هزینه لازم برای تبلیغات همیشه جزو دغدغه‌های اصلی شرکت‌های تازه ساخت است. این شرکت‌ها باید در ابتدا بودجه خود را بررسی کنند و بدانند تا چه اندازه می‌توانند در تبلیغات سرمایه‌گذاری کنند. تبلیغات از مهم‌ترین عناصر کسب درآمد بالاست، اما اینکه چگونه تبلیغ کنیم و در این مورد چقدر هزینه کنیم به نوع تبلیغات بستگی […]

هزینه لازم برای تبلیغات همیشه جزو دغدغه‌های اصلی شرکت‌های تازه ساخت است. این شرکت‌ها باید در ابتدا بودجه خود را بررسی کنند و بدانند تا چه اندازه می‌توانند در تبلیغات سرمایه‌گذاری کنند.

تبلیغات از مهم‌ترین عناصر کسب درآمد بالاست، اما اینکه چگونه تبلیغ کنیم و در این مورد چقدر هزینه کنیم به نوع تبلیغات بستگی دارد، به همین دلیل به راحتی نمی‌توانیم مبلغ زیادی را به تبلیغات اختصاص دهیم. برای بررسی هزینه‌های مناسب تبلیغات باید چند 4 روش را اجرا کنید که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

روش قابل تحمل

در این روش معمولاً میزان هزینه‌ای که برای تبلیغات تعیین می‌شود، به گونه‌ای است که شرکت‌ها به راحتی آن را می‌تواند تحمل کنند و از پرداخت آن سرباز نمی‌زنند. در این روش بودجه تبلیغاتی ثابت نیست و معمولاً تبلیغات تأثیر آنچنانی بر روی فروش محصولات نمی‌گذارد. در نتیجه شما می‌توانید هزینه تبلیغات را در این زمینه از قبل پیش بینی کنید!

 روش درصدی از فروش

در این روش بودجه تبلیغات بر اساس درصدی از میزان فروش تعیین می‌شود، در نتیجه توان مالی شرکت نیز تغییر می‌کند. در برخی موارد بودجه تبلیغات بر اساس پیش بینی و یا فروش جاری تعیین می‌شود که نتیجه آن میزان فروش محصولات را تعیین می‌کند. برای مثال یک شرکت توزیع محصولات لبنی تبلیغاتی را در تولوزیون انجام می‌دهد و در ازای آن درصدی از سود خود را به صدا و سیما و بقیه افراد و سازمان‌هایی که در این مورد خدماتی انجام می‌دهند تعلق می‌گیرد.

تبلیغات برای جذب مشتری
تبلیغات برای جذب مشتری

روش برابری با رقبا

روش دیگری که می‌توان با استفاده از آن میزان بودجه تبلیغات را تعیین کرد، روش برابری با رقبا است. در این روش شرکت به میزان بودجه‌ای که رقبا برای تبلیغات خود مشخص کرده‌اند، توجه می‌کند و بر اساس آن بودجه تبلیغاتی خود را تعیین می‌کند. با انجام این کار مانع از جنگ تبلیغاتی می‌شوند، ولی باید بدانید نیازهای تبلیغاتی هر شرکتی باهم متفاوت است. البته واضح است که این روش تنها برای شرکت و سازمان‌هایی مؤثر است که رقبایی داشته باشند!

روش تعیین هدف و انجام کار

این روش جزو منطقی‌ترین و سخت‌ترین روش‌هاست، زیرا بر اساس هدف و انجام کارهای مربوطه به آن هزینه تبلیغاتی صورت می‌گیرد و باید ابتدا هدف و روش کار شرکت مشخص شود سپس بودجه مورد نیاز برای تبلیغات تعیین شود. در این روش شرکت باید روش‌های تبلیغاتی را بشناسد و بر اساس آن بررسی کند آیا باید تبلیغات را بر روی فروشندگی شخصی، تبلیغات غیر شخصی، تبلیغات پیشبرد فروش اجرا کند یا خیر.

به طور کلی دقت داشته باشید که در چه زمینه‌ای و چقدر تبلیغات می‌کنید، خوشبختانه راه‌های زیادی برای تبلیغات وجود دارد که یکی از مؤثرترین آن‌ها تبلیغات در اینستاگرام است، اینستاگرام یکی از پر مخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که می‌تواند باعث رشد برندتان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *