چگونه اکانت غیرفعال شده اینستاگرام را فعال کنیم؟

اگر هنگام وارد کردن یوزر نیم و پسورد خود در هنگام ورود به اکانت اینستاگرام خود با پیامی شبیه به «حساب کاربری شما به دلیل رعایت نکردن قوانین ما غیرفعال شده» یا به‌ صورت انگلیسی: “your account has been disabled for violating our terms” مواجه شدید،‌ به دنبال رفع این مشکل و وارد شدن به […]

اگر هنگام وارد کردن یوزر نیم و پسورد خود در هنگام ورود به اکانت اینستاگرام خود با پیامی شبیه به «حساب کاربری شما به دلیل رعایت نکردن قوانین ما غیرفعال شده» یا به‌ صورت انگلیسی: “your account has been disabled for violating our terms” مواجه شدید،‌ به دنبال رفع این مشکل و وارد شدن به حساب کاربری اینستاگرام‌تان هستید. در فضای اینترنت درباره این موضوع مقالاتی نوشته‌شده اما بعضی متعلق به نسخه قدیمی اینستاگرام هستند، بعضی اصلاً به این موضوع مربوط نیستند و فقط درصد کمی از این مقالات به این موضوع می‌پردازند. در این مقاله علت و راه رفع این مشکل رو با هم بررسی می‌کنیم، با کافه مپ همراه باشید.

علت غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام چیست؟

ابتدا به این موضوع بپردازیم که چرا اینستاگرام باید اکانت ما را مخالف قوانین خود دانسته و آن را غیرفعال کرده است؟ عواملی مانند قرار دادن محتواهای مخالف سیاست آمریکا یا کشورهای دیگر، توهین به دیگر افراد در اینستاگرام، استفاده از تصاویر یا ویدئوهای مستهجن و… می‌تواند از این دلایل باشند که مسلماً با قوانین اینستاگرام همخوانی ندارد، اما اگر چنین اعمالی را انجام ندادید ولی اینستاگرام اکانت شما مسدود و یا به اصطلاح غیرفعال کرده محتوای این مقاله برای شما مفید است.

یکی دیگر از علت‌های مسدودیت اکانت‌های اینستاگرام که به وفور هم دیده می‌شود، استفاده نکردن برای مدتی از پیجی است که به حالت پیج بیزینسی (پیج تجاری) درآمده است، در واقع اینستاگرام پیج‌های بیزینسی‌ای که برای مدتی استفاده نشده باشند و پست یا استوری‌ای روی آن گذاشته نشده باشد را اسپم (که در فارسی به نام‌های جفنگ یا هرزنامه شناخته می‌شود) تشخیص می‌دهد و لزومی برای باقی ماندن یک اکانت اسپم در بین حساب‌های کاربری نمی‌بیند!

آیا راهی برای رفع مسدودیت و یا فعال کردن حساب کاربری اینستاگرام هست؟

بله! اینستاگرام به فکر افرادی که به اشتباه حسابشان مسدود شده و حقشان به طور صحیح اعمال نشده هم راهکاری گذاشته که از بخشی در سایت اینستاگرام که به نام «مرکز کمک اینستاگرام» (Instagram help center) شناخته می‌شود گذاشته که در ادامه این مراحل را بررسی می‌کنیم.

مراحل قدم به قدم رفع مسدودیت اینستاگرام

مرحله اول | تلاش برای وارد شدن به حساب

وارد صفحه فرم فعال کردن پیج اینستاگرام شوید یا وارد نرم‌افزار اینستاگرام در موبایل خود باز کنید (اگر از طریق سایت اینستاگرام وارد صفحه فرم فعال کردن پیج بشوید نیازی به گذراندن مرحله دوم ندارید)، اطلاعات خود را در فیلدهای خالی پر کنید.

هنگام فشردن گزینه «ورود» پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور با پیغامی یا به اصطلاح اروری مواجه می‌شوید که مانند تصویر زیر است. در اینجا وارد قسمت «بیشتر بدانید» (Learn more) بشوید.

مرحله اول
مرحله اول

مرحله دوم |‌ انتقال به صفحه فرم فعال کردن حساب

در قسمت بعد یک سری توضیحات از اینستاگرام می‌بینید که در حال توضیح دادن دلایل غیرفعال شدن اکانت شما، قوانین اینستاگرام و… توضیح می‌دهد در این قسمت با کلیک روی عبارت «اجازه دهید بدانیم» (Let us know) که در جملات نوشته‌شده در آن صفحه قرار دارد وارد صفحه فعال کردن پیج‌های غیرفعال شده شوید.

مرحله دوم
مرحله دوم

مرحله سوم | پر کردن فرم و ارسال آن

همان‌طور که در تصویر می‌بینید اینستاگرام پس از یک سری توضیحات درباره قوانین آن یک پرسش و دو گزینه قرار داده است، در این پرسش نوشته‌شده که: آیا اکانت حذف‌شده شما حساب تجاری (اکانت بیزینسی) بوده است؟

(is this account used to represent a business product or service?)

اگر پیج حذف‌شده شما پیج تجاری بوده روی گزینه «بله» (yes) و اگر یک حساب معمولی بوده روی گزینه «خیر» (No) کلیک کنید.

مرحله سوم |‌ بخش اول
مرحله سوم | بخش اول

بعد از انتخاب به‌ صورت خودکار فرمی نمایش داده می‌شود که باید اطلاعاتتان را در آن وارد کنید. این فرم که در تصویر مشاهده می‌کنید اطلاعاتی از جمله نام کامل (Full name)، یوزر نیم حساب اینستاگرام (Your instagram username)، ایمیل (Your email address) و کشوری که از آن این فرم را ارسال می‌کنید (Which country are you writing in from) هست. تمامی قسمت‌ها را به ‌صورت دقیق و صحیح پُر کنید. حتماً متوجه می‌شوید در صورت اشتباه پر کردن فیلدها اکانت شما فعال نمی‌شود.

‌مرحله سوم | بخش دوم
مرحله سوم | بخش دوم

در صورتی که در قسمتی از شما خواسته‌شده تا فایلی که اثبات کنه شما شرکتی و یا بیزینسی داشتید رو ارسال کنید، آن را نادیده بگیرید و با کلیک روی چک باکس:

«متوجه هستم در صورتی که اسناد معتبری که از کسب و کار من پشتیبانی کند را آپلود نکرده باشم نمی‌توانم درباره حسابم کمکی دریافت کنم.»

(I understand I can’t get help with my account if I haven’t uploaded a valid documents supporting my business)

فرم را تکمیل و گزینه ارسال (send) را بزنید.

مرحله چهارم (آخر) | ارسال عکس

احتمالاً چندین ساعت بعد به ایمیلی که در فرم وارد کردید، پیغامی ارسال می‌شود و از شما درخواست می‌شود تا عکسی از خود بگیرید که در آن عکس برگه‌ای در دست داشته باشید و روی آن برگه باید اطلاعات زیر را با دست خط خود بنویسید.

  •  کدی که در آن ایمیل برای شما ارسال‌شده
  • نام کامل (Full name)
  • یوزرنیم (Username)

دقت کنید که تمامی موارد باید انگلیسی و خوانا باشند، با هر دو دست خود برگه را گرفته باشید، صورت شما کاملا واضح باشد و تصویری با فرمت JPG (یا JPEG) ارسال می‌شود.

 برای اینکه مطمئن شوید تصویر را صحیح گرفتید می‌توانید آن را با تصویر زیر مقایسه کنید؛ و سپس آن را با ایمیلی در پاسخ به ایمیل اینستاگرام فرستاد است ارسال کنید. بهتر است از فردی که با زبان انگلیسی آشنا هست هم برای افزودن توضیحاتی در ایمیل کمک بخواهید. حداکثر تا دو هفته پاسخ اینستاگرام برای شما ایمیل می‌شود.

مرحله چهارم
مرحله چهارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *